Stránka 10 z 12
Napsal: úte 01 úno 2011, 09:34
od DYK77
Tak ona ta 44 by byla dobrá pokud bys jezdil více po městě, nabyla by se rychleji. Ale když jezdíš více dálky, tak ta 70 se určitě uživí.
Napsal: úte 01 úno 2011, 11:27
od xlukas.cz
63
ted to startuje na brnknuti. takovou baterku snad jen tak nevybiju.
Napsal: úte 01 úno 2011, 20:54
od DYK77
JO sorry 63, jak jsem přišel kua na 70 ?

Napsal: úte 01 úno 2011, 21:34
od xlukas.cz
to nevim, ale puvodne sem chtel 74

baterie
Napsal: pon 24 zář 2012, 19:35
od linkin1
Ahoj. Nevíte někdo proč se mi cca po 2 měsících vybila baterie(nová). Už před týdnem, když jsem déle nejezdil tak to startování se mi nějak nepozdávalo a kdes už to ani nehrklo. Když jdu z auta vše kontroluji jestli něco nesvítí a tak....Takže nevím. Nějaké nápady?
Napsal: pon 24 zář 2012, 21:49
od xlukas.cz
ano, uz sme tu resili odber proudu. hledat, hledat. mysim jednak to tema a samozrejme i zdroj toho odberu.
Napsal: úte 25 zář 2012, 02:08
od DYK77
Postup hledání je z počátku jednoduchý.
Změřím odběr proudu nejprve na baterii jestli je opravdu velký. Normální odběr můžeme porovnat mezi sebou, ale měl by být řádově jen pár mA.
Pokud je odběr proudu velký, tedy naměříš třeba více jak 1A, tak se pak měří proud na jednotlivých pojistkách. Tam kde je odběr největší se zjistí dle brožury co ta pojistka napájí. Jedna pojistka může napájet i vícero spotřebičů třeba stěrače a čerpadlo ostřikovačů.
Pak nastává ta horší část hledání, je potřeba jít dál a vylučovací metodou přesně zjistit místo poruchy.
Výměna baterie za vyšší Ah kapacitu
Napsal: pát 07 pro 2012, 17:34
od Ivojah
Ahoj smartklubáci – dobrá rada není na škodu.
Tak se mi jeví, že mám již slabou baterii jistě má nejméně 5 let možná více, otočím klíčkem snaha o start se projevila objevilo se na display A-automat a motor zhasl na podruhé motor nastartoval a již se mi to stalo třikrát.
Přeměřil jsem baterii takovým kapesním přístrojem, který přeměří i dobíjení – světýlka: od spodu červené, žluté a zelené nad nimi měří jiná světýlka za chodu motoru a zapnutých všech spotřebičích dobíjení – v pořádku. Po dvou dnech klidu v jízdách při měření svítilo silně červené a velmi slabě žluté zelené světýlko ani neškrtlo. Nebude to asi přesné ale nějaký údaj to dává.
Tak baterii vyměním je tam Varta Black dynamic 44Ah a tento údaj je i v manuálu ne výrobce baterií ale Ah, chci ji vyměnit za Black dynamic 52Ah jak jsem zde četl je to možné jenom jestli ji bude správně dobíjet alternátor myslím tím, že se mu navýší kapacita v dobíjení je zde o tom řeč ale přece. Nebude navýšení Ah na škodu místo k prospěchu?
A ještě dotaz - vždy jsem měl autobaterie údržbové, ale mám bezúdržbovou nemá špunty a též ji tam chci dát. Kdybych zůstal v garáži stát dala by se trochu nabudit auto nabíječkou, abych vyjel? Bez solidní rady bych si netroufl nabíječku nasadit na póly autobaterie. Přece jenom asi jde o jinou technologii a o možnosti dobíjet bezúdržbovou baterii zde zmínka není. Všichni v tomto tématu baterie nabíjíte tak asi máte „špuntovky“ co?

Napsal: sob 08 pro 2012, 15:05
od xlukas.cz
nabijet se da i bez otevreni. vzdyt kazda baterie ma odvetrani, takze neni hermeticky uzavrena. tim padem plyny, ktere jsou vevnitrku, tak se pohodlne dostanou ven. spis jde o to, ze "nema smysl" dobijet baterku ve ktere stejne neni voda. chyba bezudrzbovych je, ze se z nich voda odparuje odvetranim, ale uz neni jak ji tam dolit. resp. stejne vetsinou pod nalepkou nebo plastovym paskem byvaji otvory, aby se do ni dalo dostat.
vetsi kapacita baterky neni problem, pokud se jezdi autem na delsi cesty a ne jenom couracky 5 km kolem baraku. pri kratkych cestach se baterka dobiji horsi. v aute je elektronika, tos ta si mozna hlida to, aby dobijela baterku tou predepsanou 1/10 proudu.
baterie - pokles výkonu
Napsal: ned 09 pro 2012, 17:55
od Ivojah
Xlukasi dík odpověď mi stačí, nebyl jsem si jistý, zda v bezúdržbových bateriích není složení elektrolytu trochu jiné nu a hlavně abych připojením nabíječky k oživení baterie bez dolití destilované vody případně nezpůsobil elektrický zkrat. A vím, že když v akumulátoru poklesne napětí a nic se nedělá pro zlepšení stavu pak to jde již rychle na nulu. Až později, při čtení Tvé odpovědi, mi došlo, že když jsou použity k nouzovému nastartování vozidla propojovací kabely tak je to vlastně stejné jako s nabíječkou. Tak do vánoc si nechám baterii vyměnit již jsem se poohlédl v internetových nabídkách specializovaných pracoviš v Brně včetně ceny za provedení výměny – je přijatelná. Autobaterii jsem si vyměňoval vždy sám, ale nemám vytápěnou garáž, a když je venku -8C tak v garáži -7C do toho se mi již nechce a také je tam té montáže víc.
Napsal: ned 09 pro 2012, 18:17
od hoboj
zajimalo by mne co je to za model Smart40A ?
Napsal: ned 09 pro 2012, 18:38
od Ivojah
Při nastavování profilu došlo k chybičce po Tvém upozornění jsem ji opravil dík - nějak jsem to nevnímal, přehlédl.
Je potrebny kod radia pri vymene baterie?
Napsal: čtv 24 led 2013, 20:31
od Ondrej Sotak
Ahoj, pozeral som vsade aj podla vyhladavania, ale nic take som nenasiel, asi nemam stastie v hladani, ale potreboval by som vediet, ci sa mi zablokuje radio v pripade, ked vymenim baterku hned za novu. Zablokuje sa mi radio? Nejako mi hapruje baterka pri vacsich mrazoch. Problem je v tom, ze neviem najst kod od radia a v mercedese ma slusne poslali do prdele. Ze toto nevedia najst. Dali mi cislo na nejakeho pana z BA, co ma na starosti Smart a ich servis a ten povedal, ze toto robit nevedia a ma taky pocit, ze Grundig vie vygenerovat kod za 30 €, co je bohapusta zlodejina. Dik za pomoc.
Napsal: čtv 24 led 2013, 21:11
od xlukas.cz
ano, kod se ti vymaze a bude ho po tobe chtit zadat znovu.
jde to vyresit tak, ze pred vymenou propojis svorku s baterky s jinou baterkou napriklad nebo me napadlo co pripojit kamkoliv na kostru minus a k baterce poradne plus, aby to nevyskocilo a potom muzes v klidu prehodit baterku s tim, ze ti auto zustane pod napetim.
Napsal: pát 25 led 2013, 21:54
od hoboj
anebo ho v menu zakazes a po vymeneni znovu povolis
