Stránka 10 z 12
Re: Zapalovaci a zhavici svicky
Napsal: pon 05 říj 2015, 19:55
od cuhan
Smart je moje asi třicáté auto,jak to tady ale pročítám tak si myslím že to je nejproblemovější auto které kdy bylo vyrobeno...
Re: Zapalovaci a zhavici svicky
Napsal: pon 05 říj 2015, 21:02
od xlukas.cz
Smarta si musi clovek koupit s laskou a hlavne nadsenim.
Ale zhavici svicky nejsou jenom problemem smarta. Je to stejne jako u jinych naftaku.
Odesláno z mého GT-N7000 pomocí Tapatalk
Re: Zapalovaci a zhavici svicky
Napsal: úte 06 říj 2015, 07:24
od Roman Milo
Musím se přiznat, že můj Smartík není problémové auto, za těch tři a půl roku, co ho mám, jsem musel koupit přední pružiny a již zmiňované žhavící svíčky, které šly bez problémů vyměnit.
Re: Zapalovaci a zhavici svicky
Napsal: úte 06 říj 2015, 08:25
od cuhan
Píšu to z nadsázkou,smartem jsem najel 200km a už jsem do něj nasypal 15tis a myslím že jsem ještě neskončil ..

Re: Zapalovaci a zhavici svicky
Napsal: úte 06 říj 2015, 08:27
od cuhan
xlukas.cz píše:Smarta si musi clovek koupit s laskou a hlavne nadsenim.
Ale zhavici svicky nejsou jenom problemem smarta. Je to stejne jako u jinych naftaku.
Odesláno z mého GT-N7000 pomocí Tapatalk
S nadšením a srdcem se kupuje Alfa Romeo..

Re: Zapalovaci a zhavici svicky
Napsal: úte 06 říj 2015, 12:25
od Winterwolf
Alfa se nekupuje s nadšením, ale s podvalníkem

Když jsem si před pár lety kupoval Lagunu tak mě nahlodávali v bazaru i na 166 se stejným motorem 3,0 V6. Popravdě kdyby to auto zvládlo bez blikání kontrolek a chcípnutí předváděcí jízdu tak bych o něm silně uvažoval

Re: Zapalovaci a zhavici svicky
Napsal: úte 06 říj 2015, 13:09
od cuhan
166ky jsem měl tři,ta poslední 3.2v6 ,můžu říct,že málo je tak precizních aut..

Re: Zapalovaci a zhavici svicky
Napsal: úte 06 říj 2015, 13:20
od mugwai59
Nejaky takovy 3.0 litr od Alfy mel kamarad a nasypal do toho takovy lowe, ze to uz zustalo u nej doma jako nadosmrti neprodejny auto

))) .
Re: Zapalovaci a zhavici svicky
Napsal: úte 06 říj 2015, 22:02
od xlukas.cz
alfa je auto, ktere me absolutne neoslovilo, tim padem vubec nevim o cem mluvite.
se smartem sem mel vicemene behem mojich 270 tis. km a behem 330 celkem problem zatim pouze se spojkou. problem s elektrikou je z moji blbosti.
Re: Zapalovaci a zhavici svicky
Napsal: stř 07 říj 2015, 07:46
od JBC
Řekl bych, že 450 a 452 jsou konstruovány na životnost cca 8 let, pak už se na tom sype kdeco. Hlavně se vyhřeje poddimenzovaná elektrika, která po těch letech musí zlobit v každém autě (pokud jezdilo, aut s najetými 5.000 km za 8 let se to netýká). Asi ani nedokážu vypsat, co všechno jsem za ty dva roky dělal. Zkusmo:
- Oprava SAM a konektorů (čerstvě koupený [ojetý, samozřejmě] přestával nahodile jet a zůstával stát, kde se mu zachtělo)
- GO motoru
- výměna motorků světel (a oprava popraskaných držáků plexiskla na světlech)
- výměna shnilých brzdových kotoučů a destiček (kdyby byly jen ošoupané, tak bych je neměnil)
- výměna zadního ložiska kola
- oprava výfuku
- výměna gum kolem dveří (zatékání)
- oprava táhla vnitřní kliky dveří
- přesklení předního okna s výměnou bausetu (odlepené sklo z lepidla), odstranění koroze pod oknem
- oprava konektoru čidla venkovní teploty
- oprava mechanismu stěračů - zarezlý čep levého stěrače v domečku
- výměna prosakující vany motoru (koroze)
- vyhořelý přepínač ventilátoru topení (právě probíhá)
Určitě toho bylo víc, ale nemůžu si honem vzpomenout.
Re: Zapalovaci a zhavici svicky
Napsal: stř 07 říj 2015, 08:58
od Winterwolf
No já nevím ,ale ten můj je tedy extrémně spolehlivé auto
Rok 2001
Najeto 150 000+
Moje opravy jsou :
GO motoru po 140 000km
Oprava přední nápravnice ( špatně opravená z CH)
Ozubené kolečko ve střeše
Celkem MAX 27 000Kč za 3 roky provozu do oprav a cca 6000,- do provozních věcí ( brzdy, gumy , olej, DRL ) na 14 let staré auto je to hodně dobré

Re: Zapalovaci a zhavici svicky
Napsal: sob 19 pro 2015, 15:21
od mugwai59
Roman Milo píše:Musím se přiznat, že můj Smartík není problémové auto, za těch tři a půl roku, co ho mám, jsem musel koupit přední pružiny a již zmiňované žhavící svíčky, které šly bez problémů vyměnit.
Moje zhavicky sly tak ven bez problemu, sice kvicely a kvilely az hruza, musel jsem tocit malou golou a soucasne jakoby tahnout nahoru (za vydatneho prispeni WD-cka po vysroubovani zavitu), ale ve finale sly:).
Dneska je vsecky testnu a dam zpatky:).
Re: Zapalovaci a zhavici svicky
Napsal: sob 19 pro 2015, 20:49
od mugwai59
Testnuto, namontovano zpet, WD-cko od vcera pekne sezralo karbon, jdou tocit lehko, jednou za cas je asi vytocim a zatocim nazpatek, aby nezarostly:).
Jinak se daji lehko testnout - start kabel (nebo nejaky el.inst. medeny drat odizolovat konce), pripojit k baterce jen dokud se nerozzhavi spicka do tresnove cervene (zacne to napred cudit):).
Nerozzhavi se je exla, rozzhavi se pak je ok a muze z5, tot vsjo:).
Re: Zapalovaci a zhavici svicky
Napsal: úte 10 led 2017, 15:28
od cuhan
Dneska jsem si zadělal na problém,vyměňoval jsem žhavičky a jednu jsem strhnul,tak nevím jak to vyřešit,má někdo číslo na Grega z OV..?
Re: Zapalovaci a zhavici svicky
Napsal: úte 10 led 2017, 20:02
od Druzeta