Stránka 2 z 4
Napsal: ned 27 črc 2008, 16:03
od autodiagnostika
co je Winstal opravdu netusim,to sis asi popletl se Star diagnose coz je to same co jsem popsal vyse
a co by jsi na cinskych serverech nasel? rad se poucim
Napsal: ned 27 črc 2008, 20:36
od DYK77
Napsal: ned 27 črc 2008, 21:22
od Pajik
autodiagnostika píše:co je Winstal opravdu netusim,to sis asi popletl se Star diagnose coz je to same co jsem popsal vyse
a co by jsi na cinskych serverech nasel? rad se poucim
Vsechno, to je jasny. Ja to tam nenajdu samozrejme, ale zkusim rict kamosum.
Napsal: pon 28 črc 2008, 19:50
od autodiagnostika
Pajik píše:autodiagnostika píše:co je Winstal opravdu netusim,to sis asi popletl se Star diagnose coz je to same co jsem popsal vyse
a co by jsi na cinskych serverech nasel? rad se poucim
Vsechno, to je jasny. Ja to tam nenajdu samozrejme, ale zkusim rict kamosum.
jojo najdes tam uplne vse,ani zadny interface potrebovat nebudes jak tak obycejnym obd2 kabelem...

Napsal: sob 22 srp 2009, 17:44
od Robin
Pánové,
po delší době opět v čr a opět s otázkama. Mám diagnostiku DAS, kterou se dá hrabat do Smarta. Už jsem se na to ptal před docela dlouhou dobou, nicméně odpovědi jsem se nedočkal. Neví náhodou někdo, kde se daj sehnat kódy na aktivaci jednotlivejch funkcí? Jde mi o to, že pokud chci zaktivovat například Softouch (automatický řazení), tak mi to ta diagnostika umožní, ale chce po mě kód. Ten kód se bude s největší pravděpodobností vázat na VIN auta.
Chrobák mi řikal, že tyhle kódy se objednávaj u Mercedesu. Tzn., že zřejmě existuje nějakej generátor kódů, kterej při zadání VIN a specifikaci aktivace požadovaný funkce, vyprdne kód, kterej se zadá do DASu a ten povolí danou funkci aktivovat.
Podle všeho, by tim měl jít přehrát i SW řídící jednotky z jednoho Smarta na druhýho, tzn. z "malýho" výkonu na "velkej", ale to jenom hádám podle toho co se píše v manuálu k DASu.
Každopádně, moje otázka zní, jestli někdo nevíte kde se daj tyhle kódy sehnat. Respetkive ten generátor kódů.
Díky
Napsal: sob 03 říj 2009, 21:49
od Robin
Tak už jsem si pomohl sám. Kódy umim, tzn. změnit výbavu, aktivovat funkce, atd. neni problém. Nicméně neživim se tim a ani nehodlám, tzn. pokud chcete někdo něco vědět, rád poradim. Pokud budete chtít na autě něco udělat a jste z Prahy, tak optimálně přes Chrobáka.
Napsal: ned 04 říj 2009, 22:00
od DanielHába
Ahoj, jde to u všech Smartů nebo jen u novějších mám fortwo r. v. 2001 a chtěl bych vědět co se tam dá změnit za funkce.
Napsal: úte 06 říj 2009, 04:58
od Robin
to ti neřeknu, musel bych to připojit. i když možná to pude jenom s pomocí VIN. můžu to zkusit, pošli mi třeba SZ VIN a až budu doma, tak se ti kouknu, teď sem eště pořád na jinym kontinentu, nicméně příští tejden sem zpět.
Napsal: úte 06 říj 2009, 21:04
od DanielHába
to by jsi byl moc hodný, dík.

Napsal: ned 11 říj 2009, 22:22
od Robin
Takže v reakci na otázku a zaslaný VIN posílám odpověď sem, poňáč to bude asi zajímat víc lidí. Jak tak na rychlo koukám do DASu, tak v tý "nepřipojený" variantě při zadání VIN Smarta před 2003 se daj aktivovat následující věci:
Placený:
Softouch (automatický řazení)
Equipment code (netušim co to je)
Neplacený:
Klimatizace
Anti-theft alarm PLUS (netušim co to je)
Pak se dá dělat rekalibrace
Změna charakteristiky nádrže (hádám, při jakym stavy paliva se má dít co)
U verze novější (toho mám třeba já) tyhle:
Placený:
Softouch
Řazení pod volantem
Tempomat
Brabus Performance kit
Equipment code
A samozřejmě přidání klíče - jako klasickýho mechanickýho klíče na odemykání auta (společný pro oba modely)
Ty placený jsou oficiálně dost drahý na aktivaci, poňáč se aktivační klíč kupuje u Mercedesu a neni levnej. Navíc k tomu se samozřejmě platí práce mechanika + diagnostika. Taky částečně z toho důvodu jsem si diagnostiku koupil a klíče už taky umim sehnat za hodně jiný peníze
Namátkou z dalších funkcí a to by mělo bejt společný pro oba modely to je imobilizer, nějaký rozpoznání dětský sedačky (hádám asi kuli deaktivaci airbagu), otáčkoměr, navigace (netušim co to má bejt, možná nějaká oficiální smartí navigace v radiu), servisní interval - zobrazení, venkovní teplota, atd..
Nemám k dispozici VIN tý úplně poslední verze Smarta - 2007+, takže pokud to někoho zajímá a má ho, tak se můžu kouknout
Napsal: sob 23 led 2010, 11:25
od Chorche
čoveče to bych tě možná moch zneužít na ten muj aktuální problém s nefunkční dálkou viz.
http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtop ... 8&start=45 Jestli bys něco nezjistil po napíchnutí, co myslíš?
Napsal: ned 24 led 2010, 00:21
od DYK77
Po napíchnutí ?
Rád nějak pomohu, ale nikam se teď nedostanu na letních gumách

Napsal: ned 24 led 2010, 09:25
od Chorche
Sem myslel robina

Napsal: čtv 28 led 2010, 13:40
od DYK77
Jo tak ?
V neděli se udělalo sucho, tak jsem ho chtěl vytáhnout, říkám Kimby pojď
Před garáží byl ale ledík. Moc šancí jsem si nedával, ale šel jsem do toho, protože jsme se dlouho neprojeli. Vyjel jsem před vrata, tam se to lehce stočilo a už to nešlo ani tam ani zpět

Takže jsem musel lopatou všechen led rozbít, odházet , smetákem vymést až na hlínu a pak jsem auto za stálého přidávání plynu a tlačení nacpal po 45 minutách zpět do garáže

Takže bych v tuto chvíli ani pomoci nemohl

Napsal: čtv 28 led 2010, 15:08
od Chorche
a proč si nepoužil písek/štěrk/popel/jinej podobnej sajrajt ?
