Stránka 2 z 6

Napsal: ned 08 lis 2009, 21:16
od DavidS
Určitě pomůže kontrola a prohlídka motoru i turba, určitě si nech změřit tlaky ve válcích a kontrolu hadic do turba(jestli v nich neni olej) + samotná kontrola turba. A víš co je příčina. Jinak já mám zkušenost že pokud jezdím svižně tak si tehle motor veme trošku víc oleje,ale ne 0,5l na 500km.

Napsal: ned 08 lis 2009, 22:02
od Dawe
pokud je motor i turbo dobre tak to olej nezere ani pri hodne svizne jizde!


jinak smart hladinu nehlida ta se hlida na merce


Je to nachylne na preliti - pak to zacneten olej chlastat, ja pri vymene naliju cca 3 litry mezi rysky a do vymeny se to nehne, ani u motoru ktery ma po go najeto uz 50000km!!!


pouze je tam jen kontrolka mazani nebo tlaku oleje a ta se rozne vicemene az je auto na suchu a pri rujezdu ostrou levou zaackou nebo rondlu


to cidlo najdes pod autem

Napsal: pon 09 lis 2009, 07:46
od xlukas.cz
dave ma pravdu. kdyz sviti kontrolka, tak to bude tlak oleje. tzn. hledej cidlo tlaku oleje. ocisti kontakt a prestane ti svitit (doufam) :wink:

Napsal: úte 10 lis 2009, 20:28
od DavidS
No tak v tom případě já mám nějakou vyjímku :D , byl jsem u Mati Brabuse na kontrole a všechno v pohodě...turbo, ventily, tlaky ve válcích, hadice....No prostě když mu dám čočku a jedu takhle delší trasu tak si prostě trošku oleje veme a když jezdím normálně(předpisově) tak je vše ok.

Napsal: čtv 26 lis 2009, 15:34
od Markéta
Ahojky, od výměny oleje mám najeto přes 2000 km ( cca 2350 ).
Dnes jsem kontrolovala olej a je ho tam tak o litr míň. Mechanik sice říkal, že olej kape, ale po výměně nikde ani kapka. Začala jsem dávat do nafty aditiva, jsou vyměněné filtry,
turbo je malinko chytlé. ( přemýšlím o výměně přepadové hadice).
Taky mám pocit, že při dolívání oleje to přelil, tak asi o 2 dcl. Takže je to moc, nebo málo nebo nevím. Dík za radu.

Mám 0,8 cdi

Napsal: čtv 26 lis 2009, 17:06
od xlukas.cz
jakekoliv preliti je problem hlavne pro turbo, protoze z tama ma olej vytekat a pokud je prelity olej, tak to odtekani je pomalejsi a muze se tam olej prehrat a zapect a oddelat turbo.
kam ti ten olej mizi? to je divne. ze bys zapekla pistni krouzky?

Napsal: čtv 26 lis 2009, 18:24
od Markéta
No to nevím, kam mizí. Pokud kape, tak kape rafinovaně v noci, kdy
parkuju na trávě. Přes den nic. A jak poznám zapečené pístní kroužky??
Dělá to něco, nebo prostě najednou ztratí výkon?

Napsal: čtv 26 lis 2009, 19:27
od Pajik
Markéta píše:No to nevím, kam mizí. Pokud kape, tak kape rafinovaně v noci, kdy
parkuju na trávě. Přes den nic. A jak poznám zapečené pístní kroužky??
Dělá to něco, nebo prostě najednou ztratí výkon?
Ty mas dyzla, ty nemaj zapeceny krouzky, maj motor dobre udelanej. Muze to byt, ze to proteka skrze turbo. Nebo je motor celkove malo tesnej. Kolik mas na tachometru a kolik si myslis, ze ma ve skutecnosti ?

Napsal: čtv 26 lis 2009, 21:41
od Markéta
na tachu 127, ve skutečnosti nevím, nepoznám, zítra skočím za mechanikem, domluvíme se. Při výměně oleje říkal, že teče trochu do turba, uvidíme, co mi řekne. Mám podezření na tu přepadovou hadici, jestli je teda v levé části. Dík moc, na tu těsnost motoru mrknem taky

Napsal: čtv 26 lis 2009, 22:47
od xlukas.cz
kdyby teklo turbo, tak se to pozna, kdyz sahnes do vyfuku, ne? nemel bys met prst mastny? ja tam mam zatim nastesti jen suche saze.

Napsal: čtv 26 lis 2009, 23:21
od Pajik
xlukas.cz píše:kdyby teklo turbo, tak se to pozna, kdyz sahnes do vyfuku, ne? nemel bys met prst mastny? ja tam mam zatim nastesti jen suche saze.
To taky muze tect olej do sani, takze se to spali. Pak bude vyfuk hadam suchej jako obvykle. Co jsem se bavil s kamosem, co mi dela auto, tak rikal, ze kazdy turbo tece jinak a jednou vyndal z auta turbo, ktery teklo jen ven a uvnitr v rourach sucho. A to neveril vlastnim ocim.....

Napsal: sob 28 lis 2009, 10:58
od Markéta
No, takže jsem zkusila výfuk, sucho. Mechanik se na to mrkne v pondělí, snad to bude ok. Při poslední výměně mi teklo do sání, malinko, tak na to mrknem a holt budeme dolívat a dolívat..

Napsal: sob 28 lis 2009, 11:58
od xlukas.cz
jak ti to v tom chladici chytne, tak se z toho pos...
na mobile.de je nekolik shorelych smartu. zajimalo by me, co byla pricina, na co si dat pozor.

Napsal: sob 28 lis 2009, 15:07
od Dawe
na turbo protoze ja to zacne chlastat olej a ten zacne horet misto nafty tak to nezastavis. motor jde do otacek a zastavi se az bude bez oleje tudiz nema co horet. jednomu znamemu ted takhle odesla laguna II na dalnici koukal akorat az se motor zapece

Napsal: sob 28 lis 2009, 15:16
od xlukas.cz
myslis fakt, ze vsecky shorele smarty chytly jen kvuli tomuto?