Stránka 2 z 3

Napsal: stř 12 lis 2008, 23:20
od Robin
no tohle k tomu maj napsaný. taky je tam informace, že ta řídící logika je identická s roadsterem, tak buď se to nezapne, bo identická neni :)

Napsal: pát 14 lis 2008, 13:40
od Robin
teď na to koukám znova a možná to je trochu jinak, poňáč na FQ101 je postup jinej, než na Evilution. FQ101 používá EXISTUJÍCÍ kabel z kabelovýho svazku, zatimco Evilution si natáhne kabel novej z ESP jednotky z PINu 27, kterej by u ForTwo zapojenej bejt neměl. Takže mi z toho vyplývá, že to co má Roadster je to co popisujou na FQ101 a to automatický zapínání po překročení 20MPH je funkce kterou Roadster nemá a která se zapne krátkym zkratováním PINu 27 viz Evilution.

Pro porovnání se koukněte na oba linky, nicméně netvrdim že mám pravdu, je to pouze úvaha. Pokud by někdo s Roadstrem propípnul 27PIN oproti spínači ESP, tak by byl člověk chytřejší. Každopádně si tam vypínač ESP dodělám a vzhledem k tomu že je mi jedno esli se to bude bo nebude automaticky zapínat tak udělám to, k čemu se líp dostanu :). Dám pak vědět.

http://www.fq101.co.uk/espwiring.asp
http://www.evilution.co.uk/index.php?pa ... Electrical

ASR

Napsal: úte 12 úno 2013, 17:43
od mave.rick.
Ahoj, nedávno jsem si zakoupil Smartiky, ale chtěl jsem se zeptat je nějak možný vypnout protiprokluz? Neboli ASR systém?

Předem díky za odpovědi :)

Napsal: úte 12 úno 2013, 18:23
od jancarik F2

vypnutie ASR ESP

Napsal: čtv 15 říj 2015, 17:58
od KamilZ
Zdravím, rád by som mal vypínatelne esp. ze vraj je na to jednoduchy navod kde sa prepoja piny no obrazok sa neda v ziadnej teme otvorit. vie niekto poradit? alebo len staci vypinac na odpojenie poistky abs? dakujem za rady

Re: vypnutie ASR ESP

Napsal: čtv 15 říj 2015, 19:15
od JBC

Re: Trust+ Disabler (vypínání ASR)

Napsal: pát 16 říj 2015, 10:19
od DYK77
Téma sloučeno

Re: Trust+ Disabler (vypínání ASR)

Napsal: pát 16 říj 2015, 12:50
od Markéta
Mě by hrozně zajímalo, k čemu je to dobrý. Přepínač tam mám už od dob, co mám auto ( někdo mi ho tam dal, prostě tam je ) a za těch víc než 6 let jsem ho vypnula 1 x, nechca, nohou. Je pravdou, že autem jenom jezdím, na něco odvážnějšího nemám koule, takže nedriftuju, netočím smyky. Ale jezdím hlavně v zimě a na sněhu či ledu jsem ráda, že mám protiskluz zapnutý. Takže proč ho někdo vypíná :shock: dík

Re: Trust+ Disabler (vypínání ASR)

Napsal: pát 16 říj 2015, 13:46
od DYK77
Chorche to už na začátku popsal.
Protiskluz TRUST+ je dobrý v momentě, kdy se rozjíždíš na povrchu, kde mohou proklouznout kola, např. prach, mokro. Stejně tak můžou proklouznout kola i za jízdy po prudkém přidání plynu, nejlépe v zatáčce nebo na kruháku, což vede ke smyku, ne-li otočení se o 180° . TRUST+ omezí výkon motoru, zabrání tím prokluzu kola a navrátí vozu adhezi.
Pokud ale člověk zapadne ve sněhu a potřebuje se vyprostit, potřebuje k tomu, aby se kola naopak neustále protáčela bez omezení - prohrabávala se. Vyproštění nějakou dobu trvá, ale vozidlo se za prokluzování kol pomalu sune vpřed či v zad, dokud se kola "nechytnou".
Při zapnutém TRUST+ však dojde při nepřetržitém prokluzu kol k omezení výkonu motoru natolik, že se kola zastaví a vyproštění vozidla vlastní silou je tak znemožněno. Proto je vhodné TRUST+ vypnout.

Re: Trust+ Disabler (vypínání ASR)

Napsal: pát 16 říj 2015, 16:44
od Markéta
Aha, já se zatím se sněhu Hrabala jen jednou, tak mě nenapadlo :P dík

Re: Trust+ Disabler (vypínání ASR)

Napsal: pát 16 říj 2015, 18:28
od Druzeta
Zatáčky na sněhu jdou s vypnutým jezdit smykem, stačí přidat a utrhne se to.

Re: Trust+ Disabler (vypínání ASR)

Napsal: pát 16 říj 2015, 19:34
od Markéta
To já radši nezkousim, neboť se boooojim 8)

Re: Trust+ Disabler (vypínání ASR)

Napsal: sob 17 říj 2015, 22:03
od xlukas.cz
jak prselo, tos sem minuly tyden jel dve krizovatky bokem s dodavkou (iveco). nechtene. na dvojku se to utrhlo. nedokazu si to auto predstavit prazdne na snehu. to se nemuze ani hnout bez poradnych pneumatik, pokud mozno s hrebama. verim, ze by se to pri te delce dalo krasne porcovat.

Re: Trust+ Disabler (vypínání ASR)

Napsal: pát 28 dub 2017, 21:43
od smartani
Prosím o radu,na mém smartu 0,8CDI,r.v.2003,přestalo mi fungovat ASR a trvale svítí žlutý trojúhelník.Kde hledat závadu? ABS bouchá do pedálu a kontrolka zhasíná.Děkuji za radu.

Re: Trust+ Disabler (vypínání ASR)

Napsal: pát 28 dub 2017, 21:56
od MarcusV
smartani píše:Prosím o radu,na mém smartu 0,8CDI,r.v.2003,přestalo mi fungovat ASR a trvale svítí žlutý trojúhelník.Kde hledat závadu? ABS bouchá do pedálu a kontrolka zhasíná.Děkuji za radu.
ABS krúžky na zadnej náprave, je to tu popísané viac krát. Jeden alebo oba sú prasknuté, prípadne hrdzavé tak, že ich nedokáže už snímať.