Stránka 2 z 3
Napsal: pon 10 lis 2008, 15:42
od Chorche
sleduj spotřebu benzínu. Jestli to pojede normálně ale začne to víc žrát tak bych to typoval na lambdu. Dyš vodejde, auto jede furt na bohatou směs.
Napsal: pon 10 lis 2008, 15:57
od xlukas.cz
bohata smes vadi jen ze to ma velkou spotrebu, chuda smes je problem, ze zadres. aspon tak je to u skutru.
Napsal: pon 10 lis 2008, 16:12
od Chorche
dyš kníkne lambáda tak to dycky jede na bohatou. Právě kůli vochraně motoru.
Napsal: úte 11 lis 2008, 10:50
od Mili_K
dneska to prubnu, jsem domluvenej s tim clovekem z Budejc, ze to napichne a mrkne na to ... tak dam plnou a uvidim co to sezere, jinak kontrolka "zatim porad" nesviti
Napsal: úte 11 lis 2008, 13:01
od Pajik
Pridej pak kontakt na toho typka, ja jsem ho uz nenasel....
Napsal: úte 11 lis 2008, 15:10
od Chorche
jinak nevim jak na pidivozítku, ale na tojotách máme samodiagnostiku. Stačí propojit dva kontakty v diagnostickym konektoru a kontrolka check engine mi vybliká chybovej kód. Mrknu do tabulky a vidim. Jaxou na tom pidivozítka ? Maj tudle fíčuru nebo ne?
Napsal: čtv 13 lis 2008, 08:33
od Mili_K
tak Smart je v poradku, jednalo se o nejakou sporadickou chybu komunikace mezi motorem a prevodovkou, chyba se jiz neobjevila, zpusobena asi nejakym tvrdsim narazem (mame tu objizdku ktera je jako tankodrom a

na ni dost trpi), napichli jsme to, projeli, zkontrolovali a vysledky pouze pozitivni, motor, prevodovka, lambda sonda a dalsi v poradku
kontakt (se zverejnenim souhlasi)
Pavel Jehlička
774543025
hned u hlavni krizovatky jak je Vystaviste (u bocniho vchodu)
jednani a pristup k praci - jsem naprosto spokojen

jo a stoji to asi 300,-
Napsal: čtv 13 lis 2008, 12:48
od autodiagnostika
jednotka motoru z prevodovky bere signal o rychlosti hridele a signaly ze spojky a razeni (aktuatory) nic vic tam neni
Napsal: čtv 13 lis 2008, 13:31
od Pajik
Ztrata dat na CANu ?
Napsal: čtv 13 lis 2008, 20:37
od Mili_K
no on mi to vysvetloval, ale ja tomu nerozumim

me jde o to, ze je v poradku
Napsal: čtv 13 lis 2008, 20:44
od DYK77
Mili_K píše:ntakt (se zverejnenim souhlasi)
Pavel Jehlička
774543025
hned u hlavni krizovatky jak je Vystaviste (u bocniho vchodu)
jednani a pristup k praci - jsem naprosto spokojen

jo a stoji to asi 300,-
Mám to přidat do kontaktů na servisy? Co všechno ohledně Smartíků dělají ...
Pajik píše:
Vim, zavolej sem
http://www.carcentrum1.cz/ tam jsem kupoval smartucha ja a oni maji na to nejakyho borce, ktery jim dela opravy na dovezenych smartech (ma autoservis).
Jmeno si bohuzel nepamatuju. Mercedes Kral nema smysl zkouset, tam me nakrkli po telefonu za pouhych 10s.
Napsal: čtv 13 lis 2008, 21:40
od Pajik
Urcite pridej, protoze to vypada ze na jihu nic jineho neni....
Delaji asi vsechno, klasika mensi servis.
Na Smartech umi motor, prevodovku, mechanicke prace a jak vidno i diagnostiku.
Napsal: pát 14 lis 2008, 10:43
od Mili_K
Pajik píše:Urcite pridej, protoze to vypada ze na jihu nic jineho neni....
Delaji asi vsechno, klasika mensi servis.
Na Smartech umi motor, prevodovku, mechanicke prace a jak vidno i diagnostiku.
tak tak

Napsal: pát 14 lis 2008, 10:51
od DYK77
Už to tam od fčéra jé

Napsal: úte 09 pro 2008, 22:36
od armani
Po náhlej strate výkonu a svietiacej kontrolke motora som Prcka odstavil a hladal som nejaký dobrý a najmä lacný servis. Trvalo to skoro 4 mesiace a
nakoniec som aj tak skončil v MB Trenčín.
Objednáné bolo:
diagnostika poklesu výkonu motora a cudzích zvukov z motora s následným odstánením závady
výmena predných kotúčov a platničiek,
odstránenie zatekania okolo čelného skla,
zatekanie okolo okna pravých dveri,
olejový servis,
výmena lambda sondy,
kontrola a prípadná výmena čapov prednej nápravy
výmena sviečok.
závada bola vo vadnom turbe .
Oprava trvala 3 týždne cena 58 563 Sk. Na prácu som dostal 10% z¾avu a na material 5%. Oceňujem seriozny prístup a ferovú ponuku od technika, že môžu doda aj repasované turbo z externej firmy. Túto ponuku som nakoniec nevyužil nako¾ko dodacia doba bola cca 3 týždne. Toho som sa obával nako¾ko sa blížia sviatky a u nás ešte aj prechod na Euro. Aj cenový rozdiel nebol až tak ve¾ký. predbežná ponuka na repasované turbo bola niečo nad 20 tis Sk a cena nového cca 25 tis Sk.
Celkový dojem z jednania mám dobrý, každý týždeň v piatok volal technik p. Dražkovec ako postupujú práce. Auto som dostal vyumývané zvnútra aj zvonku.