Stránka 2 z 7

Napsal: pon 15 pro 2008, 11:10
od DYK77
Pajik píše:...na obrazku vidim uvnitr motorek s prevodem, ktery toci tim hlinikovym "kodovacim" valcem . Takze to spis vypada, ze actuator je jen na spojku a uvnitr je druhy motorek, ktery radi tim valcem. Coz je blby, protoze kdyz se pokazi ten (a vypada jako klasickej kartacovej moturek), tak se to musi cely vypustit a rozebrat
Tak už konečně vidím na co to je. Vlastně jsi to všechno napsal sám, Actuator vypíná spojku a ten motorek ( na obr. je vpravo ) bude tuty na to jak píšeš. Ještě pár fotek jak to vypadá na motoru ...

PS - motorek je v horní části převodovky v průduchu pro přívod vzduchu k intercoleru , takže by se možná nic vypouštět nemuselo , otázkou je, jestli se na něj bez sundání motoru dostaneš .

Obrázek

Obrázek

Napsal: pon 15 pro 2008, 11:28
od dodo555
nie je ten cierny motorcek nahodou starter ?

aha tak to je on, starter je na opacnej strane sorry.

Napsal: pon 15 pro 2008, 11:38
od DYK77
JJ starter je na druhé straně, nad ním je vidět cívka

Obrázek

Napsal: pon 15 pro 2008, 11:38
od xlukas.cz
no, ja si myslim, ze ten actuator je zespodu motoru ;-)
Obrázek

a vidite ho, kdyz se podivate pred tusim pravym kolem

Napsal: pon 15 pro 2008, 11:39
od DYK77
Teď není řeč o actuátoru :wink:

Napsal: pon 15 pro 2008, 12:08
od dodo555
asi hned zajtra vymenim v prevodovke olej ked vidim co tam vsetko je, aby bola cista jak na obrazku :lol:

Napsal: pon 15 pro 2008, 12:18
od xlukas.cz
ja sem si myslel, ze je tam ten olej dozivotne :lol:

Napsal: pon 15 pro 2008, 12:33
od DYK77
Olej jsme řešili tady

http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtopic.php?t=290

Otázka je , co to je doživotně. Nevěřím, že tam vydrží třeba 20 let , nebo 200tis Km. Na druhou stranu jsou získané informace takové, že není dobré olej zbytečně měnit, protože může dojít k problému s řazením nebo se objeví vyšší hlučnost ... Samozřejmostí je výměna po GO, či jiné opravě, např. dolití po odstranění netěsnosti. Celkově vzato z toho ale nejsem moc moudrý a názory se hodně liší :roll:

Napsal: pon 15 pro 2008, 12:35
od xlukas.cz
160 tis. je uz ke 200 blizko, ne :wink: 8)

Napsal: pon 15 pro 2008, 12:43
od dodo555
ked vidim co im z toho vytieklo
http://www.evilution.co.uk/index.php?pa ... men=engine

tak to radsej vymenim, nestoji to az tak vela

Napsal: pon 15 pro 2008, 12:51
od DYK77
Já bych v tom zabarvení neviděl takový problém. Není tam filtr, omývá to zevnitř hliníkovou skříň, hliník prostě špiní, stačí si na něj sáhnout. O hodně větší problém by byl , kdyby měl olej bílé skvrny, nebo byl celý do běla jak emulze, protože by obsahoval vodu.

Napsal: pon 15 pro 2008, 13:06
od xlukas.cz
olej v prevodovce ma jen zmirnovat treni, ktere tam vznika. olej by se tam nemel zahrivat na moc velke teploty, takze tim se jeho mazaci schopnosti nedegraduji. to ze je znecisteny kouskama zeleza nebo hliniku, tak by nemelo vadit. ostatne kousky, ktere by vadily, tak se usazuji na dne prevodovky a to uz by bylo stejne pozde na pouhou vymenu oleje.

Napsal: pon 15 pro 2008, 13:10
od DYK77
JJ asi tak nějak.

Napsal: úte 16 pro 2008, 12:37
od RavenS.
dodo555 píše:a co to robi tych 30 s ? nejake znuky, alebo sa to snazi zaradit ....???

nepomoze toto?
http://www.fq101.co.uk/slowactuator.asp

treba tam nastriekat ale iba bielu vazelinu v spreji ziadne WD40 ani nic podobne robota tak na 3 minuty a prestane to vrzgat a ide to lahsie.

aj ked sa obavam ze ak to robi 30 s tak to bude nieco horsie

V smarte je normalna mechanicka prevodovka aj klasicka sucha spojka len ovádanie spojky a radenia je elektricke, preto aj tie dlhsie doby radenia v porovnaní s klasickym automatom
praveze to nerobi nic aj na display pise stale N a potom to az po takom dlhsom case hodi 1. zatial sa mi to nastastie nestava moc casto ale na krizovatke to je dost problem. nemyslim ze to bude v prevdovke ale skorej v tom radeni nieco

Napsal: úte 16 pro 2008, 12:46
od xlukas.cz
proc problem na krizovatce?
na krizovatce sak s radici pakou nic nedelas. to ti tak pomali radi i ze 2 na 3, ze 3 na 4, atd.?