Stránka 2 z 4

Napsal: ned 24 kvě 2009, 19:12
od xlukas.cz
trosku ti to prosakuje, to je normalni. sve udela i odsavani par. mam tu hadici zaolejovanou na mnohem vetsi plose nez ty 8)

Napsal: ned 24 kvě 2009, 21:42
od DYK77
Mám to tam také trochu mastné už od samého počátku. Ne sice tolik, jedná se jen o mastnotu v místě kde je plastové potrubí sání spojeno sponou - "motexpáskou" s turbem. Jestli je úbytek oleje velký bych řešil podle toho jak rychle ubývá na měrce i když mokré to tam máš dost a evidentně již olej jen nevzlíná, ale začíná stékat :?

Napsal: ned 24 kvě 2009, 21:48
od lmt
ja osobne si nemyslim ze to je normalne ked tecie olej z turba takymto sposobom.....olej mi ubuda rychlo a do toho tie zvlastne zvuky.... radsej skor ako neskoro....dam to dolu a uvidime....

Napsal: ned 24 kvě 2009, 22:23
od Dawe
tohle je sani do turba a ta prvni hadicka je odsavani olejovych par z ventiloveho vika motoru

resil bych prvni tlaky a pak az turbo tohle se stane i kdyz se prelije olej

Napsal: ned 24 kvě 2009, 22:42
od DYK77
Pokud mu ale olej ubývá rychle, tak něco bude tutově špatně

Napsal: ned 24 kvě 2009, 23:13
od Dawe
to je asi zjevne ze neco je v pr...i
mam trosku rypavou a blbou naladu tak se omlouvam

Napsal: pon 25 kvě 2009, 10:46
od dodo555
myslim ze to nemusi byt az take zle a to zaolejovanie je z odvetrania veka ventilov.
Ja som kvoli tomu namontoval oil catcher a od vtedy je to celkom v pohode. Za 1000-1500km sa v nom nazbiera cca 0,02l (2cl=maly panak :) ) takej nejakej tmavej zmesi oleja a neviem coho este.

skus to umyt cisticom na brzdy a pozri za 100km kolko tam toho je.

myslim ze ked turbo zere olej tak to vacsinou prerazi cez vyfukové potrubie a to je potom iný dym

Napsal: pon 25 kvě 2009, 10:52
od xlukas.cz
to mas vlastne pravdu. kdyz je vadne turbo - proteka olej, tak je to vada na vyfukove casti, protoze tam se zapeka olej. na saci casti muzou byt spatne lopatky od neporadku, ale olej je mala pravdepodobnost.

Napsal: pon 25 kvě 2009, 22:15
od DYK77
dodo555 píše:Ja som kvoli tomu namontoval oil catcher
Dej k tomu nějaké podrobnější info jestli můžeš , jeden čas jsem o tom uvažoval. Díky :wink:

Napsal: pon 25 kvě 2009, 22:54
od Dawe
xlukas.cz píše:to mas vlastne pravdu. kdyz je vadne turbo - proteka olej, tak je to vada na vyfukove casti, protoze tam se zapeka olej. na saci casti muzou byt spatne lopatky od neporadku, ale olej je mala pravdepodobnost.
muze to byt i to turbo protoze do vyfuku nevidis
ale vetsi pravdepodobnost je ta ze to nekdo prelil a pokud je treba ta hadice pricpana muze to fungovat jako odsavacka

Napsal: pon 25 kvě 2009, 23:02
od xlukas.cz
nemas fotku vyvodu te hadicky z vnitrni strany motoru? moc nechapu, jak to odsava, kdyz je v tom potrubi vetsinou pretlak a tlaci to smerem do motoru.

Napsal: úte 26 kvě 2009, 08:40
od DYK77
Když sundáš nohu z plynu, tak je v sacím potrubí naopak podtlak, jako u normálního atmosférického motoru. To že motor žere olej přes turbo - přes sání tu už bylo hodněkrát. Pokud tomu tak je věřím, že zapečené pístní kroužky jsou z 99% zapříčiněny právě velkým množstvím oleje, který do motoru jde. Pokud je v benzínu, či v zápalné směsi více oleje než je zdrávo, tak zapečeš i dvoutaktní motor.

Napsal: úte 26 kvě 2009, 09:50
od lmt
no z tvojho popisu mi z toho vyplyva ze je zle turbo....radsej rozoberiem turbo ako by som mal vytahovat cely motor.....mam fakturu z DC ze tam boli pred cca 5000 merane tlaky a vsetko bolo ok....a pritom zavada bola popisovana ze kolisaju otacky a straca vykon.....teraz ide dobre az na ten zvlastny zvuk a spotrebu oleja....takze nieco s tym museli vtedy robit,,,,

Napsal: úte 26 kvě 2009, 09:59
od DYK77
Asi bych udělal totéž.
Ten zvuk je slyšet kdy? Na volnoběh, v tahu, pořád ..??? Zní to jako klepání nebo je to spíše táhlé ???

Napsal: úte 26 kvě 2009, 10:58
od lmt
iba pri zatazi...je to take zvlastne sycanie podla toho ako je pridany plyn.....prezrel som cele potrubie aj intercooler a nic som nenasiel.....problem je ze na volnobehu to nesyci a za jazdy je to tazko sledovat :-)))))) mam podozrenie na to turbo...aj ked mne sa stale zda ze to ide od filtra nasavanie....lenze predtym to ten zvuk nemalo..