Stránka 2 z 2

Napsal: čtv 07 lis 2013, 12:00
od Pazour60
Nevim, kam tohle zaradit, ale kol se to tyka. Vozite nekdo dojezdovy kolo? Narazil jsem na ne na polskym aukru, tam stoji okolo 200 zlotych, cca 1200,-. Kdyz se jede nekam dal, hodilo by se, nez shanet servis *maka?ka* .

Napsal: čtv 07 lis 2013, 12:14
od Winterwolf
Koukni se tady 8)

Napsal: čtv 07 lis 2013, 12:44
od Pazour60
Presne tak jsem si to predstavoval 8). Da se ta galuska i rafkem sehnat u nas? :idea:
A co patnacka klic na srouby, dela se, nebo musim vozit racnu a orech z goly?

Napsal: čtv 07 lis 2013, 12:48
od Winterwolf
Nevím jak u nás ,ale řešilo se to tady :wink:

Napsal: čtv 07 lis 2013, 12:59
od Pazour60
To je ono, takze hura k sousedum, ale dalo by se to vyaukrit i levneji. /:-I

Napsal: čtv 07 lis 2013, 20:47
od kuher
Pazour60 píše:Presne tak jsem si to predstavoval 8). Da se ta galuska i rafkem sehnat u nas? :idea:
A co patnacka klic na srouby, dela se, nebo musim vozit racnu a orech z goly?
Kup si nové šrouby na 17 klíč, dá se koupit za 25 kč.- kus a máš po problému. http://kolove-srouby-matice.heureka.cz/ ... 0-klic-17/

Napsal: čtv 07 lis 2013, 21:42
od JBC
Jen se nejdřív podívej, jestli máš kola pro šrouby s kuželem nebo s koulí.

Napsal: pát 08 lis 2013, 08:16
od Pazour60
Dík za radu :idea:.

Napsal: pát 08 lis 2013, 18:49
od kuher
To bylo jen pro ukázku, na plechy je kužel, na litá je koule. :!:

Napsal: sob 09 lis 2013, 21:43
od xlukas.cz
proc mame original srouby kuzel na plechacich?

Napsal: ned 10 lis 2013, 09:02
od kuher
Máš vlastně pravdu, já to odvozoval od svých. Na plech mám dosedací plochu kuželovou, na "hlínu" zase kulatou. Tak záleží na tom, jaká je vlastně dosedací plocha na disku. :? Na nové kola mi prodejce dodal i šrouby.

Napsal: čtv 14 lis 2013, 14:11
od JBC
Tak jsem dnes byl v MB v LBC. Zeptal jsem se tam, mimo jiné, na originál šrouby na kola. Podle katalogu MB jsou stejné šrouby na plecháče i na liáky - 12 x 1,5 x 27 mm a podle toho, jak vypadají ty staré, co mám na autě, tak je to "kulová" dosedací plocha s límcem na straně šestihranu. Límec tam je proto, aby pod ním držely originál poklice a "kulová" v uvozovkách píšu proto, že pokud jsem dobře viděl a pokud se dobře pamatuji, tak ten tvar netvoří kouli o poloměru r = 12 mm, ale je to rádius třeba r = 9 mm. Až budu mít nové, podívám se a snad si vzpomenu to sem napsat.
Objednal jsem si originály. Kvůli tomu límci na pokličky. Sice jeden stojí nějakých 90,- Kč bez DPH, ale v internetových obchodech jsem takové nenašel. A ještě k tomu považuji velikost klíče 15 mm za určitý bezpečnostní prvek proti lidem, kteří Smarta neznají - zadní gumy by se určitě hodily i na jiné auto. Možná i ty přední ...