Stránka 2 z 2
Napsal: sob 13 srp 2011, 10:47
od MausX
No s tou vodou u baterky to je zajimave. Sám jsem nechápal když jsem to viděl. Myslím si že to podělali v lakovně, když jsem dával auto na přestřik. Při vyzvednutí plácali cosik o tom, že ho museli na chvíli postavit ven a trochu tam nateklo stranou u spolujezdce.
Trocha to nebyla. Jak jsem psal 10cm vody v tom kasliku. Koberečky jsou zespod taky mokre ale solidně, že z nich až teče. Musím to asi vyfénovat. Okýnka jsou už zasilikonovaná.
Byl zoxidovaný zemnici kabel baterky ale tím to asi není. Ta skříňka pod sedlem řidiče vypadá v pořádku. Teda kontakty jsem pro jistotu od tamtud neodělával. Vůbec netuším na co ta krabička slouží

. Jinak motor je celý zaolejovaný, takže tam to je před vodou aji chráněné
Teď zase auto startuje v pohodě. Takže jsem bezradný a potřebuji někam nasměrovat, a se to už neopakuje.
Napsal: sob 13 srp 2011, 10:55
od xlukas.cz
spolujezdce nefenuj. narvi tam na pul seslapnute dve plastove flasky, tim to bude zvednute a ono se to vysusi samo. pokud bude moznost nech otevrene okna.
Napsal: sob 13 srp 2011, 11:01
od MausX
Aha, to je chytré. Díky za tip.
Nestartuje CDI 0.8
Napsal: stř 19 zář 2012, 17:16
od Jaroslav Löffelman
Jsme novopečení majitelé Smarta CDI a ihned po zakoupení vozu jme řešili několik problémů. Díky tomuto portálu se mi podařilo opravit zapínání světel (páčka pod volantem), nefunkční pravá strana směrovek (polovodičové relé), "utopenou" elektroniku pod sedačkou řidiče (aktivní tepování při úklidu dovezeného vozu) a co bylo stěžejní motor při startování toči OK, ale nešel nastartovat. Otestovali jme všechy žhavící svíčky, starter, alternátor, akumulátor, imobilizér, ECU. Při testování jsme na základě zkušenosti automechanika vstříkli do sání trochu ze spreje na odmašování spojky nebo brzd. Motor ihned naskočil. Při jízdě již nebyl žádný problém. Po vypnutí, nešel opětovně nastartovat - jen za pomoci spreje. Výsledkem pátrání byl chybný vstřik na třetím válci. Ten propouštěl naftu do přepadu, tím pak nebyl dosažen potřebný tlak na liště. Výměna vstřiku cca 15 minut (nový 7.000,-) a smártík startuje jako nový!!
Díky všem přispěvatelům za jejich zkušenosti.
Jarda a Vlaďka
Napsal: čtv 20 zář 2012, 07:21
od xlukas.cz
koupili jste vstrik od uzivatele mirabarkas? on je chudak koupil vsecky tri, protoze mu to v servise diagnostikovali jako zavadu.
vstriky se daji otestovat, pripadne vycistit za 500 kus.
Napsal: pon 08 říj 2012, 10:20
od houzar
Re: nestartuje 0,8cdi
Napsal: ned 02 dub 2017, 16:31
od mugwai59
Nestartuje CDi ?

)
Zachovejte paniku a mente napred za pul sta filtr, nedejte na blby kecy na diskusich o "railech" o vstrikach za tisice, cidle tlaku za tisice, ani o zhavickach za stovky:) .
Zkuste napred vymenit filtr za desetikoruny a na 99,9% pojedete, pokud tam mate puvodni Smart z r. 2003 (jako ja) a najeto 100.000 a vic:) .
Prakticky z vecera na druhy den jsem prestal startovat jako kdyz utne, vymenil filtr (pri pokusu o profouknuti hubou ani skoro neukapnul) a jezdim, motor ma i kultivovanejsi chod, chyta na brnknuti:).
Tak zase nekdy ahojte lidicky

.