Stránka 2 z 3

Napsal: pon 13 úno 2012, 21:09
od DYK77
Já si myslím, že v tabletu bude baterie podobná té z mobilu, ne-li dokonce dvě paralelně, takže na nainstalovaných 2400mAh mohou být 2 x 1200mAh. To samo osobě by na baterie z mobilu nebylo zrovna málo, protože sehnat např. 2 x 2000mAh , které by tam sedly nebude tak snadné, jelikož většina mobilů na kapacitě kolem 1200mAh končí.
Jsem na jednu stranu rád, že s tou životností na tom nejsem nějak extra pozadu. Psal mi na dotaz už i původní majitel, a říkal, že to nikdy nebylo o moc lepší, že to používal současně s nabíječkou a že případným zformátováním baterie si moc nepomůžu. Hold za ty peníze to nemůže být dokonalé, ale máme to převážně na doma a do auta, takže s nabitím nebude problém a na těch pár hodin či minut ve vlaku či čekárně to taky bude stačit.
Apropo kolega z práce má Acer 10" za 15.000,- a přede mnou se mu už 2x seknul a při přehrávání videa se mu cca po 30ti sekundách ozývá divné zavrčení, to by mě asi sr..o víc. 8)

Napsal: pon 13 úno 2012, 21:50
od xlukas.cz
pokud by se tam vlezly 4 nebo 6, tak by to vydrzelo del nez ze dvou, ne?
navic. ja mam baterku 2400mah. spis jde o to, ze jsou v ruznych voltazich.

Napsal: pon 13 úno 2012, 21:54
od DYK77
No tak těch 2400 mAh máme stejně. Na volty mám 3,7V.
Samozřejmě, že nacpat tam 6 baterií na místo 2 by bylo moc fajn, ale obávám se, že navíc se tam nevejde už ani šupina z kapra, natož další baterie. Jedině na to izolačkou zezadu přichytit 4 ploché baterky :lol:

Napsal: pon 13 úno 2012, 22:22
od xlukas.cz
tys to uz mel rozebrane :shock:
ja ho mam prekryty predni folii pod kterou jsou mozna sroubky. z venku je to totiz skorepina a neda se tam nikama dostat. jedine ze strany displeje.

Napsal: pon 13 úno 2012, 23:28
od DYK77
Rozebrané jsem to neměl, ale opravdu se do toho leze předem a to způsobem, že se odlepí ta vrchní fólie a pod ní jsou šroubky. Pokud se toho lepivého pásku nedotkneš, v pohodě přilepíš fólii zpět.

Napsal: úte 14 úno 2012, 19:24
od ropak_2008
taky mám ten sam problem. Kapacita baterie je očividně podimenzovaná. Jdu kouknot dovnitř co tam je.

Napsal: úte 14 úno 2012, 19:35
od ropak_2008
Tak už jsem uvnitř a je tu jedna velkoplošmá baterie bez označení. Foto

http://ropak2008.rajce.idnes.cz/153D5000#DSC_0043.jpg

Napsal: úte 14 úno 2012, 19:51
od xlukas.cz
jak byla tlusta? mobilova baterka by se tam na tloustku vesla?
odhaduju, ze 4 kusy by tam prostorove sly. otazka je, jake to ma dobijeni. pravdepodobne jen na nimh baterky, co?

Napsal: stř 15 úno 2012, 07:15
od ropak_2008
tlouška baterie je tak 2mm. Ještě přeměřím a je to určítě jeden článek buď Lipo nebo Life baterie a i napětí 3,7V tomu odpovídá. U toho tabletu co mám tak tam je trošku místo směrem k displeji, ale odhadem jen tak 1mm. Podobné články používám v modelařině. Asi by se daly vyměnit za jiné, ale bude to asi dost typovačka.

Napsal: stř 15 úno 2012, 07:28
od xlukas.cz
hmm, tak 2mm je vcelku nerealne. mobilove baterky jsou mnohem tlustsi. to je skoda.

Napsal: stř 15 úno 2012, 16:32
od ropak_2008
TAK OPRAVA. Tlouška baterie je necelé 4mm (3,81mm). To předtím bylo měřené na kraji kde jsem si nevšiml zvýšeného nálitku vymezující prostor baterie. Takže po vypreparování byterie jsem to přeměřil raději posuvkou znovu. A mezi displejem a baterii je dalších 1,3mm volného prostoru. Takže by se tam dalo něco nacpat.

Napsal: stř 15 úno 2012, 17:21
od xlukas.cz
ted uz to jenom vyzkouset :oops:
http://www.zbozi.cz/vyrobek/avacom-e-te ... v-1300mah/

jestli by se nasel dobrovolnik elektrokutil. ja se do jemne elektriky radsi nepoustim. nedopadava to dobre. s cinem se nekamaradim, nejak se nechce chytat na dratky. jinym to jde samo a hned. me bohuzel neee

Napsal: stř 15 úno 2012, 19:38
od ropak_2008

Napsal: stř 15 úno 2012, 19:39
od ropak_2008
Má to přeci jenom větší kapacitu a mohlo by se to tam v pohodě vejít

Napsal: stř 15 úno 2012, 19:49
od xlukas.cz
tak to je samozrejme lepsi reseni, kdyz vis, ze neco takoveho existuje ;-)