Stránka 2 z 3
Napsal: pon 13 úno 2012, 21:09
od DYK77
Já si myslím, že v tabletu bude baterie podobná té z mobilu, ne-li dokonce dvě paralelně, takže na nainstalovaných 2400mAh mohou být 2 x 1200mAh. To samo osobě by na baterie z mobilu nebylo zrovna málo, protože sehnat např. 2 x 2000mAh , které by tam sedly nebude tak snadné, jelikož většina mobilů na kapacitě kolem 1200mAh končí.
Jsem na jednu stranu rád, že s tou životností na tom nejsem nějak extra pozadu. Psal mi na dotaz už i původní majitel, a říkal, že to nikdy nebylo o moc lepší, že to používal současně s nabíječkou a že případným zformátováním baterie si moc nepomůžu. Hold za ty peníze to nemůže být dokonalé, ale máme to převážně na doma a do auta, takže s nabitím nebude problém a na těch pár hodin či minut ve vlaku či čekárně to taky bude stačit.
Apropo kolega z práce má Acer 10" za 15.000,- a přede mnou se mu už 2x seknul a při přehrávání videa se mu cca po 30ti sekundách ozývá divné zavrčení, to by mě asi sr..o víc.

Napsal: pon 13 úno 2012, 21:50
od xlukas.cz
pokud by se tam vlezly 4 nebo 6, tak by to vydrzelo del nez ze dvou, ne?
navic. ja mam baterku 2400mah. spis jde o to, ze jsou v ruznych voltazich.
Napsal: pon 13 úno 2012, 21:54
od DYK77
No tak těch 2400 mAh máme stejně. Na volty mám 3,7V.
Samozřejmě, že nacpat tam 6 baterií na místo 2 by bylo moc fajn, ale obávám se, že navíc se tam nevejde už ani šupina z kapra, natož další baterie. Jedině na to izolačkou zezadu přichytit 4 ploché baterky

Napsal: pon 13 úno 2012, 22:22
od xlukas.cz
tys to uz mel rozebrane
ja ho mam prekryty predni folii pod kterou jsou mozna sroubky. z venku je to totiz skorepina a neda se tam nikama dostat. jedine ze strany displeje.
Napsal: pon 13 úno 2012, 23:28
od DYK77
Rozebrané jsem to neměl, ale opravdu se do toho leze předem a to způsobem, že se odlepí ta vrchní fólie a pod ní jsou šroubky. Pokud se toho lepivého pásku nedotkneš, v pohodě přilepíš fólii zpět.
Napsal: úte 14 úno 2012, 19:24
od ropak_2008
taky mám ten sam problem. Kapacita baterie je očividně podimenzovaná. Jdu kouknot dovnitř co tam je.
Napsal: úte 14 úno 2012, 19:35
od ropak_2008
Tak už jsem uvnitř a je tu jedna velkoplošmá baterie bez označení. Foto
http://ropak2008.rajce.idnes.cz/153D5000#DSC_0043.jpg
Napsal: úte 14 úno 2012, 19:51
od xlukas.cz
jak byla tlusta? mobilova baterka by se tam na tloustku vesla?
odhaduju, ze 4 kusy by tam prostorove sly. otazka je, jake to ma dobijeni. pravdepodobne jen na nimh baterky, co?
Napsal: stř 15 úno 2012, 07:15
od ropak_2008
tlouška baterie je tak 2mm. Ještě přeměřím a je to určítě jeden článek buď Lipo nebo Life baterie a i napětí 3,7V tomu odpovídá. U toho tabletu co mám tak tam je trošku místo směrem k displeji, ale odhadem jen tak 1mm. Podobné články používám v modelařině. Asi by se daly vyměnit za jiné, ale bude to asi dost typovačka.
Napsal: stř 15 úno 2012, 07:28
od xlukas.cz
hmm, tak 2mm je vcelku nerealne. mobilove baterky jsou mnohem tlustsi. to je skoda.
Napsal: stř 15 úno 2012, 16:32
od ropak_2008
TAK OPRAVA. Tlouška baterie je necelé 4mm (3,81mm). To předtím bylo měřené na kraji kde jsem si nevšiml zvýšeného nálitku vymezující prostor baterie. Takže po vypreparování byterie jsem to přeměřil raději posuvkou znovu. A mezi displejem a baterii je dalších 1,3mm volného prostoru. Takže by se tam dalo něco nacpat.
Napsal: stř 15 úno 2012, 17:21
od xlukas.cz
ted uz to jenom vyzkouset
http://www.zbozi.cz/vyrobek/avacom-e-te ... v-1300mah/
jestli by se nasel dobrovolnik elektrokutil. ja se do jemne elektriky radsi nepoustim. nedopadava to dobre. s cinem se nekamaradim, nejak se nechce chytat na dratky. jinym to jde samo a hned. me bohuzel neee
Napsal: stř 15 úno 2012, 19:38
od ropak_2008
Napsal: stř 15 úno 2012, 19:39
od ropak_2008
Má to přeci jenom větší kapacitu a mohlo by se to tam v pohodě vejít
Napsal: stř 15 úno 2012, 19:49
od xlukas.cz
tak to je samozrejme lepsi reseni, kdyz vis, ze neco takoveho existuje
