Stránka 2 z 3
Napsal: pon 19 led 2015, 11:11
od JBC
By mě zajímalo, kam se ty oči ztrácí. Ti bazarníci, to jsou takové kurvy ...
Napsal: pon 19 led 2015, 13:24
od mugwai59
Se na nich bazarnikove vesi, a nebo proc jsou to takovy kurvy ?

..
Napsal: pon 19 led 2015, 21:34
od max59

Nevím, jaký to má závit, jestli by se tam nehodilo třeba ze Škodovky, to stojí cirka 120 .- kč.

Napsal: pon 19 led 2015, 21:39
od mugwai59
No prave ze tam je snad nejaky pitomy whitworth a snad jeste levy (nebo tak neco) u Fiatu mam normalni metricky:).
To je jakasi stupidni hra vyrobcu, aby sis koupil ten jejich specialni, jedinecny a nicim nenahraditelny:).
Napsal: pon 19 led 2015, 21:45
od max59

Kus železa se závitem za 400,- kč. Možná by to někdo dovedl udělat. Četl jsem tu, že dělají chlapi vleky, klímu aj. Zhotovil by jich víc, určitě by byli zájemci.

Napsal: pon 19 led 2015, 22:41
od JBC
Já osobně ten závit ani neumím pojmenovat, ani na něj nemám měrky. Něco jako "zaoblený trapézový"?
Ti, co to z těch aut vybírají určitě tajně doufají, že kupující po měsíci prohlédne a vrátí se k nim, aby se zeptal, jestli by neuměli sehnat. Jenže kupující obvykle jde někam úplně jinam, takže bazarníkovi to zbyde, tak to po čase zahodí...
I když, v případě mého auta (450) jsem přesvědčen, že oko neukradl bazarník, ale někdo úplně jiný (z téhož města) a že je to ten samý, co z něho ukradl budíky.
Napsal: úte 20 led 2015, 05:58
od Winterwolf
Jestli mě pamě neklame tak Renault používá ten samý závit

Jakmile někdě nějakého najdu tak to testu

Napsal: úte 20 led 2015, 08:22
od max59

Nevím, jak to vypadá ze zadu, od chladiče. Nešlo by třeba vyvrtat větší otvor a bodnout tam matici, aby tam šlo jiné oko? Ale zase, že bude potřeba auto jednou za X let tahat, nevím, no.

Napsal: úte 20 led 2015, 19:23
od mugwai59
Jj JBC, lidi jsou svine, soustaji a kradou

))) ..
Napsal: úte 20 led 2015, 22:10
od Jindřich
Pánové, udělám vám v tom jasno - tento závit je oblý závit, odpovídající normě, tento závit je specielně určen pro něco, co se má někde spojovat a rozpojovat, jednak kde se to dlouho nedělalo a je to v prostředí , kde jsou nějaké nečistoty, nebo tomuto závitu zas moc nevadí nějaká nečistota, používá se to např, pro spojování zemních vrtáků a podobně, v neposlední míře i pro tažná oka automobilů- když chceš například po deseti letech to oko tam našroubovat, tak to musí jít rukou, přesto , že je tam bordel a rez.Pokud má někdo normální závit, četl jsem zde něco ve smyslu M16x1,5, tak po deseti letech až to budete potřebovat, tak to oko tam nenašroubujete,pokud s sebou nevozíte čistě náhodou závitník - proto doporučuji : nic nevymýšlet, nic nepředělávat a koupit originální oko !!

Napsal: stř 21 led 2015, 10:25
od mugwai59
Faktem je ze u Fiata jsem se musel obrnit trpelivosti, vzit olej konkor (zavitnik jem samoze nemel) a namacet a sroubovat a cistit a namacet a zase sroubovat az to slo aspon do nejake rozumne hloubky zatocit.
Obly zavit vim ze strojnickych tabulek ze existuje, jen se mi tabulky nechtelo (ted po stehovani) hledat, dikes za upresneni vlastnosti zavitu Jindrichu:).
Taky lezim jeste se zapalem plic, tak na vsecko zatim mastim

.
Napsal: stř 21 led 2015, 10:26
od mugwai59
Chybka se vloudila:))
Napsal: stř 21 led 2015, 10:52
od JBC
Jindřich píše:... proto doporučuji : nic nevymýšlet, nic nepředělávat a koupit originální oko !!
Já tedy doporučuji koupit oka dvě !!! Jedno na případné tahání a to druhé, abyste si ho vybrousili (-y) jako závitník a měli čím tu rezatou díru vyčistit !!!! (Kdyby tam byl metrický závit, tak by to mohl vyčistit každý kutil. Což zřejmě není žádoucí.)
Nejlepší by bylo, kdyby přímo v matici byla záslepka s O kroužkem.
Napsal: stř 21 led 2015, 11:05
od Winterwolf
Tohle jsem řešil na starém Renaultu 19 kde jsem měnil oko. Takže úplně nejlepší bylo do té "matice" nastříkat silikonový olej nebo WD40 a pak to zalít roztaveným plastem. Když ztvrdne udělá ideální "záslepku"

Napsal: stř 21 led 2015, 11:13
od JBC
No jo, ale zapomněl jsi napsat, že než ta hmota ztuhne, tak je potřeba do ní zastrčit špejli od nanuka (nebo něco podobného), aby bylo za co tu zátku vyšroubovat. Ale jinak musím uznat, že to je dobrý nápad!
