Stránka 2 z 3
Napsal: sob 07 úno 2015, 12:14
od mugwai59
DYK77 píše:U mě jede přes spínačky hlavně ventilátor v garáži, akvárko a někdy el. topení v koupelně. Zbytek jako wifi router, PC s příslušenstvím, TV ... přes ty zásuvky ovládané dálkovým ovl.
PS - Přemysl nechal voly na poli, Havel si je vzal na hrad

Heheheeeeeeeee, koukam jsme se sporici cvokove hledali az jsme se nasli na Smartim foru, zjistuju, ze co Smartak to modelar, nebo pilot a nebo cvok pres energie a uspory

))))))) .. plejtvani zmar !!!

)
Jj, s Hradem souhlas

..
Napsal: sob 07 úno 2015, 13:31
od JBC
Myslím si, že takoví blázni se všichni sešli tady na fóru. Ti normální lidé, ti Smarty prostě jezdí, nic neřeší ... a tady na fóru nejsou. Ale je jich mnoho, jsou všude kolem nás. Vždy Smartů je všude jak nas ... něženo. Vždy jen v bazarech jich stojí snad tisíc.
Napsal: sob 07 úno 2015, 23:07
od mugwai59
Hehe, mas pravdu z Jablonce

..
Napsal: pon 09 úno 2015, 08:56
od zdeny35
tak koukám co jsem tu rozjel za diskuzi

ale všem díky moc za rady, jako začátečník to fakt oceňuju že má někdo se mnou trpělivost a dokáže poradit. Nakonec jsem to udělal takhle. Vymontoal baterii 44Ah Banner Mammut..zjistil s hrůzou v očích že je z roku 2006 (prodávající smartíka v Praze mě ujišoval že tam dal novou baterii...) zajel jsem do prodejny autodílů a koupil baterii BOSCH a je klid ... takže se vlastně omlouvám za tu paniku tady...jen tqak mezi náma, ten kus polystyrenu co kreje baterii to je taky ježek v kleci

Napsal: pon 09 úno 2015, 18:57
od mugwai59
Jj, ujistil Te, ze Te podfouk podfukar (se stava, me chtel vykuk prodat autak se zimnima kolama s bidou s 1 mm vzorkem - t.j. gumy napred na tucny flastr a pak na vyhození

).
Navic 44Ah tam myslim ani nepatri, ze 55Ah je spravne:).
A nebo minimalne lepe, z cdi jsem vytahl dokonce 61Ah, ale uz asi taky odumrelou:))).
Napsal: pon 09 úno 2015, 23:04
od Jindřich
Pro pamětníky - 44 Ah měla stará dobrá škoda 100 - a žijou Hundertisti

Napsal: pon 09 úno 2015, 23:11
od DYK77
Benzínový motor 45KW má v návodu k obsluze 42Ah. Jezdím na 41Ah.
Napsal: úte 10 úno 2015, 08:15
od xlukas.cz
no, ona vetsi baterka neni vzdy vyhra.
dal sem do benizna 2,2 61 ah baterku, ale jezdil sem na ni tak 14 dni a potrebovala dobit - nestacila se dobijet. dal sem 42 ze skutra a jezdil sem bezproblemu.
Napsal: úte 10 úno 2015, 09:28
od zdeny35
no ono je fakt, že originál baterka do toho mého SFT 450 je 42Ah, takže 44Ah je už vlastbně víc a taky asi půjde o to, jak je stavěnej alternátor a jestli by větší kapacitu utáhl zpět nabíjet, ale to by mi asi vysvětlili elektrikáři. Teď tam mám BOSCH 44Ah a v klidu, hlavně je nová a ne 9 let stará jak ten Mammut co tam byl. Začíná být i tepleji, takže snad už problém nebude.
Napsal: úte 10 úno 2015, 09:34
od Druzeta
Mám v cdi 74Ah a žádnej problém s dobíjením nemám.
Napsal: úte 10 úno 2015, 09:58
od zdeny35
tak v dieselu jsou vždycky silnější baterie než v benzinu, takže tam bude asi i jinej alternátor ne? pokud ne tak pohoda, dá se tam stršit prakticky cokoliv co se vejde do kaslíku

Napsal: úte 10 úno 2015, 10:02
od Roman Milo
A 44Ah nebo 42Ah je prakticky jedno, jen ta novější zvládne větší startovací proud.
Napsal: úte 10 úno 2015, 10:05
od zdeny35
jo to je mi jasný, že 2Ah je asi zanedbatelný, jen těch 55Ah už mi připadá dost, ale třeba ne
Napsal: úte 10 úno 2015, 10:49
od Druzeta
zdeny35 píše:tak v dieselu jsou vždycky silnější baterie než v benzinu, takže tam bude asi i jinej alternátor ne? pokud ne tak pohoda, dá se tam stršit prakticky cokoliv co se vejde do kaslíku

Sice je originál v cdi větší než v benzínu ale ne 74, větší už tam nešla dát.
Napsal: úte 10 úno 2015, 19:37
od DYK77
Pokud motor startuje takřka na "cvrnknutí" , tak nevidím důvod dávat do auta silnější baterii než takovou, která je předepsána. U aku s předepsanou kapacitou se všeobecně počítá s cca 20 minutovou jízdou na jedno nastartování, aby se akumulátor dobil.
Optimální dobíjecí proud se vypočítává z kapacity akumulátoru, takže pokud se v elektroinstalaci automobilu počítalo s určitou kapacitou aku, je dobíjecí proud nastaven právě na něj.
-Aku s nižší kapacitou = nedá potřebný výkon k nastartování + přebíjí se = zkrácení životnosti.
-Aku s předepsanou kapacitou = dá potřebný výkon a je-li dobíjení bezporuchové = využití max. živonosti akumulátoru.
-Aku s vyšší kapacitou = dá vyšší výkon k nastartování, ale nabíjení je nedostatečné ( doba dobíjení se prodlužuje kvůli menšímu dobíjecímu proudu dimenzovanému na akumulátor s menší kapacitou, takže je potřeba prodloužit dobu jízdy, aby se dobil ) = sulfatace, snížení kapacity, snížení životnosti akumulátoru. Zde však záleží i na tom, jakou výkonovou rezervu má alternátor, což zrovna u Smarta nevim. Pokud by tam rezerva byla, pak je docela možné, že se bude i silnější akumulátor stíhat dobíjet.
Kolik je u Smartu běžná palubní spotřeba taky nevím, ale sečetl jsem pojistky v pojistkové skříni a dalo mi to číslo 632A. Samozřejmě, že pojistky jsou kvůli krátkodobému přetížení předimenzované, takže skutečný proud by byl při 100% vytížení nižší. Znamenalo by to však pozapínat úplně vše, což je taky blbost. Tedy čistě teoreticky : cívka zapalování, ventilátor topení, potkávací světla P+Z, rádio + měnič CD, palivové čerpadlo, relé + řídící jednotky = 170A na pojistkách, takže když odečtu 2/3 v rámci předimenzování pojistek jsem na 56A. Teď je k tomu třeba přičíst krátkodobé odběry, které však nejsou malé - brzdová světla, ovládání převodovky ( to samo o sobě je jištěno 40A pojistkou ) , stěrače, ostřikovače, dálková světa, mlhovky, vyhřívání zadního okna, ... no je toho hafec hlavně teď vzimě, takže to na nějaké rezervy moc nevidím
EDIT:
Tak teď jsem ještě zjistil, že Smart altík je 12V / 75A = 900W
Zbývá sehnat dobrovolníka, který změří skutečný odběr za provozu
