Stránka 2 z 2
Re: Řemen na CDI vizualne chybí, kontrolka presto kontroluje:)))
Napsal: pon 06 dub 2015, 21:00
od Roman Milo
Je tam chladič nafty.
Re: Řemen na CDI vizualne chybí, kontrolka presto kontroluje:)))
Napsal: pon 06 dub 2015, 22:43
od mugwai59
Dikes za info, zajimavy, uz jsem si nagooglil ze to chladi zpatecku z prepadu z5 do nadrze:).
Co by se stalo kdyby sla tepla do nadrze ? Fakticky to slysim prvne (jakteziva jsem diesela nemel).
Re: Řemen na CDI vizualne chybí, kontrolka presto kontroluje:)))
Napsal: pát 10 dub 2015, 21:34
od mugwai59
Kontrolni otazka pro CDI-ckare - co je duvodem delaye (zpozdeni) nabehu napeti do plnych 14V mereno na baterii po startu auta ?
Tusi nekdo ?
Motor POKAZDY chvili po startu klape, pak se samo po nekolika sekundach zvedne napeti a alternator ocividne pribrzdi motor ve volnobehu:).
A normalne je to slyset v poklesu otacek:).
Je tam neco co musi jet nutne nekolik sekund jeste z baterky, nebo proc to zpozdeni nabehu napeti z altiku ?
Re: Řemen na CDI vizualne chybí, kontrolka presto kontroluje:)))
Napsal: sob 11 dub 2015, 06:22
od Roman Milo
Mi po startu zhasne kontrolka a po 5-10ti vteřinách altík začne dobíjet, takže to máme stejně.
Re: Řemen na CDI vizualne chybí, kontrolka presto kontroluje:)))
Napsal: sob 11 dub 2015, 11:55
od mugwai59
Taaaak, to jsem chtel slyset, dikes

.. cize je to vlastnost, ne zavada, altik tim padem po rozhybani a nahozeni novyho remene beha jak ma:).
Asi neco potrebuje 10 sec brutalni stavy z akumulatoru a postupne to pak nabiha na altik, aby nebyl proudovy sok a nekleknul, mozna prizhavovani kratce po startu, kdo vi ..
No je to chytry potvora, zije si to svym zivotem podobne jako smartfouny

..
Nic, Slunko uz je vysoko na nachlazeni, padam vymazlit jeste brzdy a dat kola se vzorkem vpredu (jsem zvedav na ABS krouzky) sundat panely, oloupat stary carbon-hnus, vyladit pukly lanko kliky na prave strane a dal se jeste uvidi:)).
Uz jenom vylozene kosmeticky pitominy a okynko ve finale:).
Re: Řemen na CDI vizualne chybí, kontrolka presto kontroluje:)))
Napsal: sob 11 dub 2015, 13:31
od JBC
V tý době, než začne dobíjet, zároveň hlídá, abys nezapnul věci, které nejsou nezbytné, jako vyhřívání zadního okna (coupé), vyhřívání zrcátek, elektrické topení (CDI) ...
Re: Řemen na CDI vizualne chybí, kontrolka presto kontroluje:)))
Napsal: sob 11 dub 2015, 14:17
od mugwai59
To prvni asi nepripada v uvahu (je to Pure a cybrio) ale to elektricky topeni to tam mam ? (jakoze spiraly topny) u rocniku 2002 ?
Spis ne, ale system dobijeni uz je tak nastaveny u vsech elektroinstalaci, to mi spis prijde pravdepodobny:).
A tak hlavne ze se rozborka a sborka vyvedla a dela to co ma delat bez naroku na novy altik, stacilo rozhybat, vycistit, namontovat a nahodit klinacek:).
Toto uz je pro me info navic, pac me to (samoze) devka vydesilo ze jsem pracoval sice pilne, ale blbe

))) .. cumim na voltmetr a .. nic:)).
Najednou lup a bylo tam plnych 14,1V:).
Re: Řemen na CDI vizualne chybí, kontrolka presto kontroluje:)))
Napsal: sob 11 dub 2015, 15:03
od JBC
Elektrický topení u CDI - když dáš páčku chladno/teplo na doraz na teplo, tak na posledním milimetru v tom cvakne mikrospínač.
Když odkryješ přístup k akumulátoru, tak nad ním na tělese topení uvidíš, že je do tělesa ze strany baterie vražený "šuplík", ke kterému vedou dráty. Pokud neuvidíš, tak to tam nemáš.
Re: Řemen na CDI vizualne chybí, kontrolka presto kontroluje:)))
Napsal: sob 11 dub 2015, 15:08
od mugwai59
Dikes, chodici databaze JBC

.. kouknu:).
Mam tam vlevo nad baterkou nejaky tlusty draty (svorkovnici?), prohlidnu to:).
Re: Řemen na CDI vizualne chybí, kontrolka presto kontroluje:)))
Napsal: ned 12 dub 2015, 10:16
od mugwai59
Tak elektricky radiator tam mam, je tam suflik s tlustyma dratama a cvaka na konci tahla teploty mikrospinac:).
Ale pri stani na baterku se nic nedeje (zadny odber proudu a cvaknuti vetsiho rele), cize to je asi to na co se ceka nekolik sekund s nabehem napeti po startu:).
Re: Řemen na CDI vizualne chybí, kontrolka presto kontroluje:)))
Napsal: ned 12 dub 2015, 14:29
od xlukas.cz
presti si tema o elektrickem topeni cdi a zjistis, ze to topeni se pripojuje postupne na 3 stupne a je to zavisle na otackach motoru

samozrejme, ze pri stani necekej zazraky. pokud stojis, tak nezmeris ani tlak turba.
Re: Řemen na CDI vizualne chybí, kontrolka presto kontroluje:)))
Napsal: pon 13 dub 2015, 10:44
od mugwai59
Tak to je potom uplne jasny, altik brzdi a to dost, cize potrebuje otacky + dostatecny kroutici moment motoru:).
A je to z duvodu (jak se domnivam a jak tu uz nekde nekdo psal), ze cdi je linejsi na ohrev chladiho okruhu:).