Stránka 2 z 2

Re: Řemen na CDI vizualne chybí, kontrolka presto kontroluje:)))

Napsal: pon 06 dub 2015, 21:00
od Roman Milo
Je tam chladič nafty.

Re: Řemen na CDI vizualne chybí, kontrolka presto kontroluje:)))

Napsal: pon 06 dub 2015, 22:43
od mugwai59
Dikes za info, zajimavy, uz jsem si nagooglil ze to chladi zpatecku z prepadu z5 do nadrze:).
Co by se stalo kdyby sla tepla do nadrze ? Fakticky to slysim prvne (jakteziva jsem diesela nemel).

Re: Řemen na CDI vizualne chybí, kontrolka presto kontroluje:)))

Napsal: pát 10 dub 2015, 21:34
od mugwai59
Kontrolni otazka pro CDI-ckare - co je duvodem delaye (zpozdeni) nabehu napeti do plnych 14V mereno na baterii po startu auta ?
Tusi nekdo ?
Motor POKAZDY chvili po startu klape, pak se samo po nekolika sekundach zvedne napeti a alternator ocividne pribrzdi motor ve volnobehu:).
A normalne je to slyset v poklesu otacek:).
Je tam neco co musi jet nutne nekolik sekund jeste z baterky, nebo proc to zpozdeni nabehu napeti z altiku ?

Re: Řemen na CDI vizualne chybí, kontrolka presto kontroluje:)))

Napsal: sob 11 dub 2015, 06:22
od Roman Milo
Mi po startu zhasne kontrolka a po 5-10ti vteřinách altík začne dobíjet, takže to máme stejně.

Re: Řemen na CDI vizualne chybí, kontrolka presto kontroluje:)))

Napsal: sob 11 dub 2015, 11:55
od mugwai59
Taaaak, to jsem chtel slyset, dikes :D .. cize je to vlastnost, ne zavada, altik tim padem po rozhybani a nahozeni novyho remene beha jak ma:).
Asi neco potrebuje 10 sec brutalni stavy z akumulatoru a postupne to pak nabiha na altik, aby nebyl proudovy sok a nekleknul, mozna prizhavovani kratce po startu, kdo vi ..
No je to chytry potvora, zije si to svym zivotem podobne jako smartfouny :D ..

Nic, Slunko uz je vysoko na nachlazeni, padam vymazlit jeste brzdy a dat kola se vzorkem vpredu (jsem zvedav na ABS krouzky) sundat panely, oloupat stary carbon-hnus, vyladit pukly lanko kliky na prave strane a dal se jeste uvidi:)).
Uz jenom vylozene kosmeticky pitominy a okynko ve finale:).

Re: Řemen na CDI vizualne chybí, kontrolka presto kontroluje:)))

Napsal: sob 11 dub 2015, 13:31
od JBC
V tý době, než začne dobíjet, zároveň hlídá, abys nezapnul věci, které nejsou nezbytné, jako vyhřívání zadního okna (coupé), vyhřívání zrcátek, elektrické topení (CDI) ...

Re: Řemen na CDI vizualne chybí, kontrolka presto kontroluje:)))

Napsal: sob 11 dub 2015, 14:17
od mugwai59
To prvni asi nepripada v uvahu (je to Pure a cybrio) ale to elektricky topeni to tam mam ? (jakoze spiraly topny) u rocniku 2002 ?
Spis ne, ale system dobijeni uz je tak nastaveny u vsech elektroinstalaci, to mi spis prijde pravdepodobny:).

A tak hlavne ze se rozborka a sborka vyvedla a dela to co ma delat bez naroku na novy altik, stacilo rozhybat, vycistit, namontovat a nahodit klinacek:).
Toto uz je pro me info navic, pac me to (samoze) devka vydesilo ze jsem pracoval sice pilne, ale blbe :D))) .. cumim na voltmetr a .. nic:)).
Najednou lup a bylo tam plnych 14,1V:).

Re: Řemen na CDI vizualne chybí, kontrolka presto kontroluje:)))

Napsal: sob 11 dub 2015, 15:03
od JBC
Elektrický topení u CDI - když dáš páčku chladno/teplo na doraz na teplo, tak na posledním milimetru v tom cvakne mikrospínač.
Když odkryješ přístup k akumulátoru, tak nad ním na tělese topení uvidíš, že je do tělesa ze strany baterie vražený "šuplík", ke kterému vedou dráty. Pokud neuvidíš, tak to tam nemáš.

Re: Řemen na CDI vizualne chybí, kontrolka presto kontroluje:)))

Napsal: sob 11 dub 2015, 15:08
od mugwai59
Dikes, chodici databaze JBC :D .. kouknu:).
Mam tam vlevo nad baterkou nejaky tlusty draty (svorkovnici?), prohlidnu to:).

Re: Řemen na CDI vizualne chybí, kontrolka presto kontroluje:)))

Napsal: ned 12 dub 2015, 10:16
od mugwai59
Tak elektricky radiator tam mam, je tam suflik s tlustyma dratama a cvaka na konci tahla teploty mikrospinac:).
Ale pri stani na baterku se nic nedeje (zadny odber proudu a cvaknuti vetsiho rele), cize to je asi to na co se ceka nekolik sekund s nabehem napeti po startu:).

Re: Řemen na CDI vizualne chybí, kontrolka presto kontroluje:)))

Napsal: ned 12 dub 2015, 14:29
od xlukas.cz
presti si tema o elektrickem topeni cdi a zjistis, ze to topeni se pripojuje postupne na 3 stupne a je to zavisle na otackach motoru ;-)
samozrejme, ze pri stani necekej zazraky. pokud stojis, tak nezmeris ani tlak turba.

Re: Řemen na CDI vizualne chybí, kontrolka presto kontroluje:)))

Napsal: pon 13 dub 2015, 10:44
od mugwai59
Tak to je potom uplne jasny, altik brzdi a to dost, cize potrebuje otacky + dostatecny kroutici moment motoru:).
A je to z duvodu (jak se domnivam a jak tu uz nekde nekdo psal), ze cdi je linejsi na ohrev chladiho okruhu:).