Stránka 11 z 12

Napsal: sob 26 led 2013, 16:00
od Ondrej Sotak
Dal by sa nejako ten navod na to zakazanie toho kodu? :D

Napsal: sob 26 led 2013, 16:10
od hoboj

Napsal: pon 08 črc 2013, 15:02
od kuher
Odpověď paní/slečně od Lukáše byla vyčerpávající. Jen takovou maličkost, aby si koupila s polama na stejné straně, jako má v autě, jsou LEVÉ a PRAVÉ. :)

Napsal: pon 08 črc 2013, 21:24
od Theodorez
Hledam duveryhodny obchod v Praze, kde bych mohla koupit baterku pro Smart fortwo 451 passion, 2007, benzin, novy model. Vubec tomu nerozumim, a nechtela bych aby na tomto nekdo vydelal az moc. :-)

A jeste otazka trochu mimo, potrebuji nejaky dobry servis v Praze. :-)

Vsem moc dekuji za pomoc!

Napsal: pon 08 črc 2013, 21:42
od xlukas.cz
ja sem kupoval parkrat baterku tady http://www.cekl-eshop.cz/kontakty/
ochota, vstricnost, prijemne jednani nizke ceny. baterku i namontuji rovnou do auta, kdyz se tam dojede.
servis napriklad rakovsky na praze 5? mas tu popsane co a jak se dela. hodne veci. nez cokoliv udelas, tak napis, co potrebujes. at chces nebo ne, tak se obavam, ze v servisech budes platit a platit a platit i za to, co nepotrebujes a sem tam to co by bylo potreba, tak se zapomene a ani o tom nebudes vedet.

vzdycky si najdi tema co potrebujes a tam se zeptej. myslim si, ze uz je tu snad vsecko co se da na aute resit. malokdy se stane, ze je to novinka.

Napsal: ned 15 zář 2013, 14:48
od hrošík
Chci se zeptat mám nabíječku CTEK a je tu možnost nabíjení a udržování napětí baterie přes přes cigaretovou zásuvku. Co si otom myslíte_mám to nabíjet přes to nebo namontovat na baterku ten káblík s CTEK konektorem a valit to přímo?

Napsal: ned 15 zář 2013, 19:36
od JBC
Hodně vybitou baterii bych přes zapalovač nenabíjel, protože kablíky pro zapalovač nemají dostatečný průřez. Mohly by se hřát, mohl by se vyhřát nějaký konektor apod. Na kondiční dobíjení je ale zapalovač vhodný, protože nějakou půlampéru (víc tam nepoteče) to zvládne bez problémů.
U mého auta se ale zapalovač vypíná společně se zapalováním, musel bys tam mít stálé napájení. Nebo už máš?

Napsal: pon 16 zář 2013, 07:47
od xlukas.cz
JBC píše:U mého auta se ale zapalovač vypíná společně se zapalováním, musel bys tam mít stálé napájení. Nebo už máš?
presne tak, takze bez nutnych uprav a zasahu do elektroinstalace ti to stejne nebude fungovat.

Napsal: ned 14 zář 2014, 20:28
od Winterwolf
Pánové chtěl bych zeptat, neměřil jste někdo baterii kolik má V za jízdy a když stojí :?: Cvrček začal blbnout s řazením a četl jsem že to může být i baterkou v háji. Skorotchán mi půjčil měřidlo do zásuvky zapalovače a při jízděto ukazuje 14,4 - 14,6 V když zastavím tak to stojí na 14,4V. Když vypnu motor a jen zapnu zapalování ukáže se 12,5V a během minuty - bez spotřebičů jen denní led to spadlo na 11,8V a dál už jsem to nepokoušel, startuje pak pomaleji,ale chytne akorát pak zařadí až napodruhé :? Napadlo mě nechat udělat zátěžový test baterie,ale to bude muset ven a v tomhle dešti před barákem a pak ji někam vézt na skůtru se mi nechce :twisted:

No a abych se taky na něco zeptal :P

Je možné že souvisí blbá baterie s problémem v řazení :?:

Jakou má mít baterka Voltáž :?:

PS: baterka bude stará jak auto ,ale v zimě startovala na pohodu :idea:

Napsal: ned 14 zář 2014, 22:44
od JBC
Ta napětí, co píšeš, jsou v pohodě. Sice se vždycky tvrdilo. že dobíjecí napětí má být max. 14,2 V, ale ve všech autech doma jsem naměřil při jízdě právě těch 14,5 V.
11,8 V je taky standard.

Napsal: ned 14 zář 2014, 22:57
od Druzeta
Napětí je v pohodě ale nezdá se mi že bys měl původní baterku.

Napsal: ned 14 zář 2014, 23:02
od hoboj
Hlavni je jake ma napeti pri startovani. V klidu muze mit klidne 12V, ale pri startovani muze spadnout hluboko pod. Nekde jsem to nedavno cetl - ale nevzpomenu kde - ze kdyz pri startu spadne napeti k 10V tak ridici jednotka prave prepne prevodovku do nouzoveho rezimu. Skusim si vzpomenout kde o tom bylo psano.

Napsal: pon 15 zář 2014, 08:24
od Winterwolf
Startovací napětí nezjistím tak rychlý ten měřák není takže půjde baterka ven a nechám ji změřit :wink:

Mimochodem dneska ráno jsem zjistil že auto do první teplotní bublinky dobíjí pouze minimálně protože palubní napětí je od 11,5V do 12,0V po naskočení první bublinky se to zvedá na 14,4V resp 14,5V. To je taky normální :?:

Napsal: pon 15 zář 2014, 10:33
od hoboj
Smart zacne dobijet asi tak 10-15 vterin po nastartovani. Pokud se ti tak extreme rychle nezahriva, ze by se prvni bublika rozsvitila tak brzo :-) tak to normalni neni

Napsal: pon 15 zář 2014, 10:41
od Winterwolf
Jo tak to mam asi problem :? Je to tak 1-2 minuty nez naskočí první bublinka a začne dobijet respektive se na meraku ukaze tech 14,4 V ,ale pak to drží pořád :wink: