Stránka 11 z 13
Napsal: pon 08 lis 2010, 14:25
od pbxpbx
xlukas.cz píše:....vypadavaji perka.
Na té dálkové žárovce je to perko jakoby na pantíku a tak jen tak nevypadne. To perko na potkávačce je dělané jinak? Koukal jsem na Evilution, tam je to vyfocené, ale jen jedna strana perka, ta druhá strana (kde by měl být ten pantík), se jim na fotku už nevešla.
http://www.evilution.co.uk/index.php?id=295
Napsal: pon 08 lis 2010, 15:07
od kuher
xlukas.cz píše:diky za pochopeni. da se oddelat i ta zadni. ale chce to hubene divci ruce
coz o to, vytahnout tu zarovku se jeste da, ale zpatky ji dostat je mnohem horsi. u toho tveho modelu je hlavne problem s tim, ze vypadavaji perka.
Já, než bych si dřel pracky, tak na straně špatné žárovky uvolním předek /5.šroubů/ a vyhodím mřížku a všechny 4 šrouby. Pak se dá čelo odklopit a dostat se oběma rukama na žárovku. Před týdnem, lévá, výměna asi 20 min a to je celkem v poho.

Napsal: pon 08 lis 2010, 15:45
od Markéta
Ty, to je nějaký neprobádaný postup, to jako sundáváš celý předek? Nebo jak to děláš? Prosím, rozveď to, jestli existuje ještě jiný způsob, než skrz mřížku anebo dolů masku, tak to zírám

Napsal: pon 08 lis 2010, 15:59
od xlukas.cz

no proste zdemontovat cely predek
uz jsi to musela nekolikrat videt na mojich fotkach, kdyz se hrabu v aute ...
Napsal: pon 08 lis 2010, 16:04
od kuher
Stranu, kde je žárovka dobrá, tak neoddělávám, jen na straně spálený a přední dva šrouby, pak to vyhnu do předu a šprajcnu a můžu se v tom hrabat, jako študák. Ale dá se dostat jen na světlo, jinak by to ruplo.

opr. 29.12.2013
Máš Lukáši pravdu, ty další drží pohromadě plasty. Na ně jsem navařil prodloužení, trubičky se závitem a na ně "chytám" mřížku. Bacha ale na přesné vyvrtání otvorů!!!

Napsal: pon 08 lis 2010, 16:06
od xlukas.cz
aha
tak jen jednu stranu.
a vepredu ctyri srouby jake? ja tam mam jenom dva pod maskou.
Napsal: pon 08 lis 2010, 16:10
od kuher
Dva přímo "bakelit" a dva takový pérka.

Napsal: pon 08 lis 2010, 21:40
od Markéta
No, tak jsme v háji, asi to nechápu vůbec
takže ty to odmontuješ od zrcátek, ale jen z jedné strany a pak ten předek jakoby vyhneš? To by mi prasklo, určitě

Napsal: ned 29 pro 2013, 16:25
od Worla
Tak dneska mi přestalo svítit přední světlo (potkávačka)
Patří tam žárovka H7 že ?

Nechce se mi to měnit samotnýmu ale co mi zbýva

Napsal: ned 29 pro 2013, 18:51
od kuher
http://auto.aukro.cz/svetla-pro-denni-s ... 51905.html
Dej je místo mlhovek, nebo do těch "děr" a máš pokoj s praskáním. Je ale potřeba dát k nim modul, u světel asi nebude. Když to dáš na spín. napětí, stačí ten levný, na baterii musíš mít ten žlutý, dražší, asi 400-500. Já mám potk. žárovky ty nejlevnější a nepamatuju, kdy mi shořela a jezdím i v noci.

Jo a u "mřížky" jsem olámal všechny ty západky /3. byly fuč/ a provedl podobně, jako Hoboj, je to daleko lepší na "rozebírání.

Napsal: ned 29 pro 2013, 18:53
od Worla
Tyhle svetla uz mam
Ja nemyslel mlhovky ale normální svetla s kterými svítim v noci

Napsal: ned 29 pro 2013, 18:55
od kuher
Hmmm, to musí "čumák" dolů, pokud to neuděláš serv. mřížkou, jo, jsou to H - 7.

Napsal: ned 29 pro 2013, 20:10
od xlukas.cz
nemusi dolu. podle navodu k pouziti auta se zarovky meni pres horni mrizky
kuhere, zlobis. to ze se tobe chce zdelavat predek, tak ostatni nenavadej, ze to maji delat taky

Napsal: ned 29 pro 2013, 20:22
od Worla
Zkoušel jsem to pres horní mřížky, ale jelikož hraju vodní polo a nemam malou ruku,sem se tam nedostal :/
Je nejaky dobrovolník z Prahy ktery by mi to zitra vyměnil za nejaky peníz ?

Zarovky uz mam
Napsal: ned 29 pro 2013, 21:06
od Winterwolf
Můžeme se po práci sejít a zkusit to
Hoď mi to SZ telefon a domluvíme se
Lukáš