Stránka 12 z 13

Napsal: sob 04 led 2014, 12:04
od Winterwolf
Tak jak se ti to povedlo :?: SZ jsem nedostal tak předpokládám máš už vyměněno 8)

Napsal: sob 04 led 2014, 12:43
od kuher
:( No, já mám velký pracky a navíc v nich reuma, tak tou mřížkou tak max. vodu a ostřikovače. :?

Napsal: sob 04 led 2014, 21:15
od Jindřich
Já bych taky raději sundal předek, protože přes mřížku, pokud tam dostaneš ruku, a to ji musíš mít navíc zlodějsky hubenou - tak když nevíš a nemáš nacvičeno jak uvolnit to péro a jak vyndat a nandat tu žárovku , tak tam máš tu ruku k ničemu a ten předek stejně sundáš - nebát se toho, souhlasím s Kuherem. *trsám* *trsám*

Napsal: sob 04 led 2014, 21:28
od kuher
Já ji mřížkou vyndám, ale mezi dvěma prsty. Novou zpět je nad moje síly. Tak pokud měním jen jednu, povolím kýženou stranu, u zrcátka a oba přední šrouby, plast opatrně vyhnu, abych tam mohl oběma prackama a žárovku vyměním. Je to práce na 20 min., kor, když jsem u mřížky chladiče schválně ulámal pojistně "packy" a upevnil ji, jak jsem to okouknul u Hoboje. Nyní stačí šroubovák a povolit šrouby. Udělal jsem je jak nástavce na spojení dílů čela. :)

Napsal: sob 04 led 2014, 22:36
od JBC
Pomáhám si tím, že si do vnitřního prostoru strčím zrcátko (z dámské kabelky) a koukám, kde co je, kam s čím pohnout - nepamatuji si, kam se má hýbat pacičkama, co drží žárovku. Něco jako zubař.

Napsal: úte 07 led 2014, 07:47
od houzar
vidět a být viděn,jen výměna žárovek zabere trochu více času
Obrázek

Napsal: úte 07 led 2014, 11:44
od kuher
JBC píše:Pomáhám si tím, že si do vnitřního prostoru strčím zrcátko (z dámské kabelky) a koukám, kde co je, kam s čím pohnout - nepamatuji si, kam se má hýbat pacičkama, co drží žárovku. Něco jako zubař.
A prdel je, že to vidíš zrcadlově. :D :shock: Pak s tím pérkem "šmrdlám" sem a tam, až nakonec vylítne a hurá, čenich jde stejně dolů. Tak šroubovák, polínko na zapření jedné strany a jedu..... :?
To mění u toho busu po jedné a nic nemusí sundávat, leda gatě, když si šprkne. :shock:

Napsal: pon 10 lis 2014, 08:48
od xvo
Mám dotaz - v poslední době mi blbne pravé světlo . Při přepnutí na dálkové svítí OK, při přepnutí na potkávací při jízdě (nebo přepnutí) zhasíná. Pomůže vystoupit a praštit :) . . . což už mě nebaví :) Zkoušel jsem výměnu žárovky, hledal jsem špatný kontakt, nic. Logicky mi to příjde jako špatné relé, nebo někde špatný kontakt. Jsou v tomhle autě relátka na spínání světel? A kde?

Napsal: úte 11 lis 2014, 08:29
od xlukas.cz
no, pokud ti pomuze bouchnuti do svetla, tak vytahni zarovku, nech ji v konektoru a smrdlej kablikem. jestli neni preruseny. jinak taky je mozne, ze v te patici je ten kontakt volny = prihnout. ale to snad tobe takovemu zkusenemu nemusim rikat ;-)

teoreticky spatna packa svetel, ale te by nepomohlo bouchani do svetla- relatka jsou v pojistkovce.

Napsal: úte 11 lis 2014, 08:34
od xvo
. . . to už je za mnou :( :( , ale díky, pokud je relé u pojistek, aspoň ho můžu vynechat. Počkám na počasí a sundám znovu předek :(

Napsal: úte 11 lis 2014, 11:19
od Jindřich
Ještě jednou píšu, co mi někdo smazal - ty světla žádné relátko nemají,proto odchází ten přepínač světel, prostě se tím proudem jednou přepálí. *VV*

Napsal: úte 11 lis 2014, 11:52
od JBC
A kontakt v páčce je určitě jeden pro obě světla dohromady, tak bych to hledal někde vpředu, nějaký nalomený kablík, nebo ta objímka, jak psal Lukáš. Ona ta objímka může mít kontakt čistý, ale když se něco někde nasadí na doraz, může se to odmáčknout, třeba o bakelit, nebo trošku ohnutou nožičku na žárovce. Taky může být chyba přímo v žárovce, třeba špatný nýtek, co drží kontakt na patici, nebo něco podobného. Nebo může být přepálené vlákno a když se žárovkou správně zaklepe, tak se spálené konce dotknou.

Napsal: úte 11 lis 2014, 13:39
od Druzeta
Jindřich píše:Ještě jednou píšu, co mi někdo smazal - ty světla žádné relátko nemají,proto odchází ten přepínač světel, prostě se tím proudem jednou přepálí. *VV*
Nikdo tady nic nemaže :roll: , už jsem to psal v jiném tématu, a ani si nikdo jiný na mazání nestěžuje. ]:-(

Napsal: úte 11 lis 2014, 13:56
od Winterwolf
Ale jo stěžuje :oops: viz

Re: Světlo klopené/dálkové - výměna žárovky

Napsal: pát 20 bře 2015, 10:53
od Mautinka89
Potrebovala bych poradit. Chci vymenit zarovku v prednim svetle. Zarovku jsem tam dostala ale nevim jak ji mam ukotvit tím dratkem. Nejde mi to. Nemáte někdo fotku nebo zkušenost jak nejlépe tu žárovku ukotvím. Děkuji :)