Pomôžte mi ,dilemma

Nechcete se registrovat a chcete něco sdělit ...
Odpovědět
Greg
Příspěvky: 378
Registrován: stř 11 úno 2009, 22:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greg »

Samozřejmě já u dovozu v žádném případě netrvám na platbě celé ceny za auto dopředu!

Pokud se klient nechce účastnit dovozu osobně (a zaplatit si tedy sám z ruky na místě), pak akceptuji rozumnou zálohu na dovoz v řádu několika set EUR - abych měl jistotu, že si to pak klient nerozmyslí a já nebudu platit cestu ze svého a ještě prodávat další auto - svých už mám na prodej dost :-) . Samozřejmě kdyby se náhodou cokoliv stalo (např. náhlá ztráta zaměstnání, povodeň či něco jinak naprosto znemožňujícího nákup dovezeného auta), tak prostě auto prodám sám jinde (respektive nakupuji to, o čem jsem sám přesvědčený že to tu hodnotu +/- má) a záloha by propadla na pokrytí nákladů s tím spojených (tedy dovozu atd.)

Už jsem to tak řešil s několika lidma z klubu pro které jsem dělal dovoz a nikdy nebyl problém...

Ohledně dovozu si v prvé řadě u Scorpiho ještě zjisti jak dlouho mu trvá vyřízení papírů na Slovensku, dovoz je pro mně otázka cca 2 dnů , kdyby to hodně hořelo - podmínkou je samozřejmě, že ten prodejce bude mít auto odhlášené a bude k dispozici (tedy né např na služební cestě, nebo dovolené atd...)

Co se týče zálohy, tak nejlépe poslat / vložit na mé konto u "Slovenské sporitelně"

Pokud budeš vybírat na mobile.de, je vhodné najít v blízkosti místa, kde se auto nachází nějaké záložní (kdyby to byl podvodník, nebo tak něco a z koupě nic nebylo), a se může koupit to druhé a nejede se zbytečně

Já bych se ale stejně přikláněl radši vyhrát v aukci na eBay - tam máš pak víceméně jistotu, že ti projdejce auto neprodá než přijedeš (někomu jinému) a že by mělo splňovat to, co o něm uváděl (narozdíl od mobile.de někdy...)
WWW.SMART-DILY.CZ
Kompletní služby okolo Smartů
Individuální dovoz z Německa, diagnostika, servis, náhradní díly, vrakoviště, příslušenství, povinné ručení ...

Ostrava-Hrabová, 500m od Makra
potvorkazuz

Příspěvek od potvorkazuz »

hm...porozmyslam este ....
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

:-)))

*1*
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
potvorkazuz

Příspěvek od potvorkazuz »

smiesno???
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

jo, ta tvoje reakce. jestli chces premyslet nad tim koho z tech dvou si vyberes nebo ktereho smarta, ...
taky mne prijde smesne, ze napred hystercis, jak honem honem rychle to auto potrebujes a ted chces premyslet.

pekne se seber, jed s nema a to auto si tam "kup" sama. oni ti reknou co a jak a budou stat vedle tebe, takze se nemusis bat, ze by to bylo vsecko jen na tobe.

jako pozitivni beru, ze jsi se nechala presvedcit, ze auto koupene tam mas jakousi jistotu, ze o nem neco budes vedet. budes met v ruce puvodni technicak. mozna i servisni knizku. kdybys to same auto koupila na slovensku, tak ver, ze bude mozna az o 1000 euro drazsi (oni to zadarmo nedovazi ti obchodnici) a jeste je riziko, ze bude met stocene km.

ze jsi byla x mesicu mimo slovensko a ted mas nejake zarizovani je pekne, ale musis si zvolit priority. bud chces auto nebo si chces neco zaridit. to si ostatne mozes zaridit i potom. ono ti to neutece. pevne verim, ze to zarizovani neni s kamaradkama a kamaradama. tak nejak sem vytusil, ze asi jdes na vs, kdyz uz nesedis ve skole. nemej obavy, ze bys mela skolu od pondeli do patku od rana do vecera. vetsinou minimalne ten jeden den je volny. a pri studiu vs byva casu habadej.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
potvorkazuz

Příspěvek od potvorkazuz »

Fuha ,niekto tu fakt zozral najvacsiu mudrost sveta ....
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

:lol: :lol:

na rozdil od nekoho urcite ano :lol:
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
potvorkazuz

Příspěvek od potvorkazuz »

Nebudem to komentovat ,ja som sem prisla ziadat o radu a o pomoc a nie o ironicke poznamky ....
potvorkazuz

Příspěvek od potvorkazuz »

Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

ja sem v tom prispevku nepsal nic ironicky. to ze te chvalim je ironie?

ten passion mne prijde drahy. navic tady mame zkusenost s tim, ze nekolik clenu kupovalo auto po go motoru a stejne ji museli delat znovu. pripadne po go motoru odeslo turbo = 500 euro + prace.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
potvorkazuz

Příspěvek od potvorkazuz »

Dakujem za tvoj nazor ...tak to asi nechame na Grega a toho cierno-bieleho ... :)
scorpi4

Příspěvek od scorpi4 »

tak a teraz ja, aby ste boli v obraze vsetci...

vcera po urputnom telefonovani sa rozhodla zuzka, ze teda ked ideme do nemecka po auta, dovezieme aj jej auto,ktore si vybrala..

jednoznacne som trval na tom ze chcem celu kupnu cenu a cast penazi na prihlasenie..(ja totiz nemienim kupovat smarty na sklad..len tie, co chcem pre seba..)

bolo odsuhlasene s tym, ze jej poslem oskenovanu zmluvu o tom, co sme dojednali, co sa nasledne stalo, okolnosti okolo nebudem komentovat, lebo to bolo naozaj divoke pre mna...

nasledovala dohoda, ze posiela peniaze na ucet..

dnes mi prisla sms, ze je v polsku a ze bude neviem uz do kedy, a ze na fore mam odkaz..

odkaz bol v zneni, ze " volala som s rodicmi, a neodporucili mi, potom s pravnikom, neodporucil mi, a dali mi aj kontakt na cloveka, ktory auta vozi bez zalohy"..

a potom k tomu dopisane, ze ak sa jej auto bude pacit, a bude bez poruchy, alebo nejako tak, tak ze sa zavazuje, ze ona ho zoberie..

Takze vazeni priatelia, ja od toho davam v plnom rozsahu ruky prec..a urcite by som do toho nesiel za podmienok, ktore si jej navrhol Ty Gregu...lebo z mojho pohladu je to uz vyslovene spekulacia..a cela debata a vsetko bolo na nic..povodne ked sme totiz komunikovali, tak system tohoto riesenia sa jej nepozdaval kvoli tomu, ze je to do ciech, potom na sk, a podobne, co som aj ja popravde a nemam co skryvat, povedal a videl rovnako..

pre mna je rozumnejsie auto doviezt po vlastnej osi, ked veziem dve dalsie, a s prevozkami zabsolvovat vsetky potrebne ukony, ako mat niekde dovezene auto na privese a nevediet s nim do vybavenia spz pohnut..najma, ak ja to riesim v TN, a kupujuci je z druheho konca SK..a dovozca je z Ciech..uplne jednoduchym rozumom...nic nie je jednoduchsie..jeden dovezie,prihlasi,odovzda..toto bol model, ktory ona sama uznala za najlepsi..a zrazu je zase vsetko inak..

Takze resume: Greg, ak do toho ides, drzim Ti palce..ja vsak v plnej miere odstupujem od akychkolvek ukonov v suvislosti s tymto, lebo mi to pripada spekulovanie a proste sa mi nepaci to lavirovanie medzi jednym, ci druhym, a nasledne este ktovie cim vsetkym..a par set zalohu by som urcite v tomto pripade nevidel ako vychodisko..ja smart nedoveziem na zalohu..len na celu sumu..hotove..samozrejme, ze je to o zaruke..ale viem, co kupim, ved som pri tom..a teda uz som nejake to auto doviezol..

xlukas.cz mal pravdu... :idea:

navyse ma vyslovene uraza, ak niekto napise, ze mu "nieco nesedi"...popri tom som jej neustale navrhoval, ze najlepsie riesenie je to, aby sla s nami...hotove..a tiez najprv ano, a potom nie a teda ako sa spolieha a podobne..

nikdy som sa nedozadoval, aby siel ktokolvek cezo mna...ale ak uz povie ze dobre, a nasledne meni a spekuluje, tak to ma nie len uraza, ale aj riadne vie nastvat..

takze ja davam od potvorkazuz ruky prec..a ostatni nech urobia co uznaju za vhodne..

a napriek vsetkemu jej drzim palce, aby mala to co chce.. :wink:
dodo555
Smart ACE
Příspěvky: 723
Registrován: stř 12 lis 2008, 14:36
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dodo555 »

:lol: tiez som mal z toho taky pocit, ze niekto nevie co chce :lol:
smart passion 52kW 2007
smart passion 52kW 2008
smart ebike
potvorkazuz

Příspěvek od potvorkazuz »

Asi je zbytočné ,aby som sa vyjadrila, lebo už teraz som vykreslená za najväčšieho podvodníka ... avšak , už keď si teda tak krásne napísal o mne , tak ... mi vysvetli ,ako môžem posla 3000 € , presne 3150 € človeku o ktorom nemám ani šajnu kto je? to ,že sem napísali ¾udia , že sa na teba dá spo¾ahnú , to je pekné , ale ja si tiež viem zaplati 200 € človeku a poveda nech tam napíše čoko¾vek . V dnešnom svete to bohužia¾ takto chodí !!!
A za ďalšie, môj právnik sa už pár krát stretol s takými ¾udmi ,ktorý toto tvrdili ! Tak nám teda vysvetli, že keď tak pracuješ a v obchodnom registry je tvoje meno pri rôznych položkách , prečo máš taký problém , zaplati sumu 3000 € , resp. 2750 €aká bola suma za auto , keď ti ja pošlem papier , resp. chcela som posla papier , že to auto v dobrom technickom stave prevezmem ? Už nevravím o tom ,že tvoje meno je nie len v obchodnom registry , čo by sme všetci očakávali ,ale aj na stránke dlžník.sk, kde mᜠdlh voci poistovniam.
Takže ja mám posiela peniaze človeku o ktorom nič neviem a ty mi to odargumentuješ tak , že sa vrátiš s autom a čo potom ? Ale ty to auto aspoň budeš ma ! aspoň nejaký kapitál ,ale ja keď ostanem bez auta a penazí tak som na tom trocha horšie, nemyslíš ????
Greg si žiada normálnu zálohu ako každý jeden normálny solidný dovozca áut. Viac k tomu nemám čo !!!
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

nehazej tady spinu na scorpiho, jediny problem je v tobe. scorpi se chce jen vyvarovat toho, ze ti doveze auto a ty mu reknes, ze se ti nelibi a ze ho nechces. ta tvoje veticka v dobrem stavu je naprosto jasna. na kazdem ojetem aute se da najit neco, co bude presne ten spatny stav. a po tom, co jsi tady uz napsala a navymyslela ti jednoduse neverime :D . asi se chovas tak jak jsi popsala scorpiho. platis si kamarady a podvadis lidi kolem sebe.

tim pravnikem jsi to nadherne zavrsila. vubec bych se nedivil, kdyby se na tebe vyprdl i greg. jsi tu par dni a vybarvila ses tu jako naprosto rozmazlene dite. kupujes auto za par tisic a delas z toho vedu jako by to bylo za desetitisice nebo snad nemovitost ... clovek tveho postaveni obvykle takovou castu v podstate nijak zvlast neresi.

ti preju hodne stesti.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Odpovědět