Napsal: sob 04 zář 2010, 12:41
Samozřejmě já u dovozu v žádném případě netrvám na platbě celé ceny za auto dopředu!
Pokud se klient nechce účastnit dovozu osobně (a zaplatit si tedy sám z ruky na místě), pak akceptuji rozumnou zálohu na dovoz v řádu několika set EUR - abych měl jistotu, že si to pak klient nerozmyslí a já nebudu platit cestu ze svého a ještě prodávat další auto - svých už mám na prodej dost
. Samozřejmě kdyby se náhodou cokoliv stalo (např. náhlá ztráta zaměstnání, povodeň či něco jinak naprosto znemožňujícího nákup dovezeného auta), tak prostě auto prodám sám jinde (respektive nakupuji to, o čem jsem sám přesvědčený že to tu hodnotu +/- má) a záloha by propadla na pokrytí nákladů s tím spojených (tedy dovozu atd.)
Už jsem to tak řešil s několika lidma z klubu pro které jsem dělal dovoz a nikdy nebyl problém...
Ohledně dovozu si v prvé řadě u Scorpiho ještě zjisti jak dlouho mu trvá vyřízení papírů na Slovensku, dovoz je pro mně otázka cca 2 dnů , kdyby to hodně hořelo - podmínkou je samozřejmě, že ten prodejce bude mít auto odhlášené a bude k dispozici (tedy né např na služební cestě, nebo dovolené atd...)
Co se týče zálohy, tak nejlépe poslat / vložit na mé konto u "Slovenské sporitelně"
Pokud budeš vybírat na mobile.de, je vhodné najít v blízkosti místa, kde se auto nachází nějaké záložní (kdyby to byl podvodník, nebo tak něco a z koupě nic nebylo), a se může koupit to druhé a nejede se zbytečně
Já bych se ale stejně přikláněl radši vyhrát v aukci na eBay - tam máš pak víceméně jistotu, že ti projdejce auto neprodá než přijedeš (někomu jinému) a že by mělo splňovat to, co o něm uváděl (narozdíl od mobile.de někdy...)
Pokud se klient nechce účastnit dovozu osobně (a zaplatit si tedy sám z ruky na místě), pak akceptuji rozumnou zálohu na dovoz v řádu několika set EUR - abych měl jistotu, že si to pak klient nerozmyslí a já nebudu platit cestu ze svého a ještě prodávat další auto - svých už mám na prodej dost
Už jsem to tak řešil s několika lidma z klubu pro které jsem dělal dovoz a nikdy nebyl problém...
Ohledně dovozu si v prvé řadě u Scorpiho ještě zjisti jak dlouho mu trvá vyřízení papírů na Slovensku, dovoz je pro mně otázka cca 2 dnů , kdyby to hodně hořelo - podmínkou je samozřejmě, že ten prodejce bude mít auto odhlášené a bude k dispozici (tedy né např na služební cestě, nebo dovolené atd...)
Co se týče zálohy, tak nejlépe poslat / vložit na mé konto u "Slovenské sporitelně"
Pokud budeš vybírat na mobile.de, je vhodné najít v blízkosti místa, kde se auto nachází nějaké záložní (kdyby to byl podvodník, nebo tak něco a z koupě nic nebylo), a se může koupit to druhé a nejede se zbytečně
Já bych se ale stejně přikláněl radši vyhrát v aukci na eBay - tam máš pak víceméně jistotu, že ti projdejce auto neprodá než přijedeš (někomu jinému) a že by mělo splňovat to, co o něm uváděl (narozdíl od mobile.de někdy...)