Stránka 13 z 18
Napsal: ned 03 lis 2013, 12:33
od sultana
Jo,dik,potřebuju 15".-Tak teda na Chodove...
Napsal: ned 03 lis 2013, 12:36
od xlukas.cz
jsu zvedavy, jak tam dopadnes

Napsal: ned 03 lis 2013, 13:47
od kuher
Já, když jsem byl zapisovat ty širší disky, tak technik hledal v PC, jestli nějaký jeho kolega už stejné nedělal. Povídal mi, že to by snad stačil nějaký doklad "Potvrzení o shodě". Ale asi to bude též pakárna sehnat, jako Typ. listy na kola, která je nemají od dovozce, příp. výrobce. Skus to někde prošourat a optat se, jak se říká, líná huba, ........ Já si to oběhával už dlouho dopředu a na hubu jsem to měl schválené, ale u kolegy toho slibotechny byly pak problémy.

Napsal: pon 02 pro 2013, 21:30
od kuher

Tak hošani, ví někdo, že veliká Čína vyrábí i pneu Barum? Jsem se to dozvěděl od Pěšíčka:
DOT - U nás vždy víte, co kupujete!
Nově v detailu pneumatiky zobrazujeme DOT* (týden a rok výroby) a zemi původu *většiny skladových zásob. Upozorňujeme na některé nabídky, které se objevují na internetu, pocházející z několik let starých zásob. Nekupujte staré zboží u podezřelých dodavatelů. Věděli jste, že existuje Barum z Číny?
Napsal: sob 07 pro 2013, 07:10
od houzar
Napsal: ned 08 pro 2013, 13:01
od kuher
Tak jsem se rozhodl, když jsem zase nemohl "scouvat" domů, koupit nové "zimáky". Pač mám hlouběji do kapsy, rozhodl jsem se pro KUMHO kw23, na předek i nové disky, 4,5 a gumy 155, na zadek 175. Jak to obuju a projedu. podělím se o pocity.

Napsal: ned 08 pro 2013, 21:23
od Jerome
Kumha používám celou dobu a max spokojenost, myslím, že budou sloužit velmi dobře

Napsal: pon 16 pro 2013, 19:39
od kuher
Tak "zadek" mám kompl. a na autě, disky ET 23, aspoň to na léto nemusím celé přehazovat /podložky/. Přední kola mi dojdou asi zítra zítra, nebo středa, už kompl. od prodejce,
www.alukola.cz nejlepší cena a doprava zadara. Kompletace 100.- za jedno kolo!! Pneu, jak jsem psal výše.

Napsal: úte 17 pro 2013, 17:50
od kuher
Napsal: pon 20 led 2014, 07:01
od houzar
Napsal: stř 16 črc 2014, 07:41
od JBC
Trochu jsem teď "čaroval" s pneumatikami, tak mi nedá, abych se s Vámi nepodělil o zkušenost (v té správné rubrice, něco jsem napsal do jiné, nevhodné rubriky).
Přes léto mám na autě kola, kde vpředu je rozměr pneumatiky 175/55 R15, vzadu 195/50 R15 (disky Coreline). Takto široké zadní kolo se taktak vejde pod blatník (spíše - horní hrana blatníku je zároveň s pneumatikou). A protože jsem se chystal na STK a nechtěl riskovat, že to bude někdo zkoumat, přehodil jsem na auto užší kola - 155 a 175 (disky Starline), kde je vidět, že horní hrana zadního blatníku je přece jen asi o 10 mm širší, než kolo.
Strašně mě překvapilo, jak to auto po přehození kol neuvěřitelně ztichlo. Proto jsem se rozhodl, že na těch Coreline vyměním gumy. Staré jsou Bridgestone B340 (na všech čtyřech kolech), u kterých jsem našel udaný vnější hluk 73 dB. Přestože mají vzorek 5 mm, šly pryč. Místo nich jsem koupil
FULDA Eco Control 175/55 R15 s udaným vnějším hlukem 68 dB (bohužel, nemají RIM PROTECTION) a
GOODYEAR Efficientgrip Performance 195/50 R15 s udaným vnějším hlukem 67 dB (nevyrábí se v rozměru 175/55 R15).
Řeknu Vám, to jsou bačkůrky! Ani když budete sedět v bačkorách doma u televize, tak nezažijete takové ticho! Dokonce si musím otevřít okno, abych vůbec slyšel, jestli se něco po té silnici odvaluje. Dřív mě nikdy nenapadlo kupovat pneumatiky podle tohoto parametru, ale v případě letních to už nikdy nebudu dělat jinak!
Napsal: stř 16 črc 2014, 12:43
od Jindřich
Jenom jestli jsi si nezapomněl na uších sluchátka od wolkmena ??

.
Ale jinak tomu věřím, nebo z akustiky je známo, že např. snížení hluku o 3 dB klesne hluk na polovic, což musíš poznat.

Napsal: stř 16 črc 2014, 18:09
od kuher

Vidíš a kdyby jsi u STK narazil na "kosa", znalého rozměrů pneu u smarta, tak by Tě za ty 155 ky vyrazil, pač je výrobce nepovoluje. Ale já je mám také, ale na zimákách a technickou mám v létě.

Vorderachse Hinterachse
Nr. 1 135/70R15 175/55R15
Nr. 2 145/65R15 175/55R15
Nr. 3 175/55R15 195/50R15
Napsal: stř 16 črc 2014, 23:43
od JBC
Asi to jsou 145. Číslo 155 jsem napsal "od oka", protože se mi nechtělo jít se kouknout na demontované kolo. A nepamatuji si všechna čísla, protože mám tři sady se třemi šířkami a kromě toho dvě další auta.
A "kos" nemusí být znalý - má k dispozici techničák, ve kterém si povolené kombinace přečte - pokud se špatně vyspal a chce prudit.
Napsal: ned 22 úno 2015, 20:07
od davidstebila
premyslim jaky pneu koupit jestli KUMHO KH27 a nebo HANKOOK K425...porad nad tim premyslim...nemate nekdo zkusenosti? diky