Stránka 14 z 18

Napsal: čtv 08 bře 2012, 17:11
od Markéta
Takže, už mám skoro po měsíci opravené lanko u řidiče. Nakonec jsme tam dali lanko z motorky, je trošku širší, než původní, ale šlo tam. Klika jde trošku hůř, ale to se vychodí :wink:

práce tak na hodinu a půl, s mechošem jsme nevěděli, z které strany na to, nakonec jsme to zvládli. Příště to už bude lepší, to už nebudeme špekulovat, jak se dostat do dveří :lol:

Napsal: stř 13 bře 2013, 10:42
od domy007
Dneska jsem sednul do auta a nešly zavřít. Pak jsem je nějak zavřel. Ale už nejdou otevřít. Zevnitř s klikou ani nehnu a z venku je pořád v otevřenym stavu. Nejde vrátit.
Máte nápady co s tím?

Napsal: stř 13 bře 2013, 10:56
od DYK77
Zamrznul zámek, respektive lanko, si myslím. Nemyl jsi auto včera?

Napsal: stř 13 bře 2013, 10:59
od hoboj
nahrat dvere, vetsinou me to delalo pri zamrznuti lanka, pripadne rozebrat kliku zvenci a prostriknout lanko a zamek protimrznoucim sprajem

Napsal: stř 13 bře 2013, 11:11
od domy007
Z venku jde klikou nanipulovat, ale vzdycky se vratí do otevřeného vztahu.
Je to tim, že je to přimrzlý, jo?

Napsal: stř 13 bře 2013, 11:21
od DYK77
Manipulovat s klikou může jít, ale lanko Ti zůstalo ve vytažené poloze, je přimrzlé k lanovodu, proto se klika vyklápí a nemůžeš se dostat zevnitř ven. Zkus si to u druhých dveří, když venkovní kliku budeš držet vyklopenou , tak klikou zevnitř nehneš.

Napsal: stř 13 bře 2013, 11:57
od domy007
Takže to dát do tepla nebo nahřát?

Napsal: stř 13 bře 2013, 12:04
od DYK77
Pokud je to jen zamrzlé, což je při nástupu mrazu pravděpodbné, tak ano. Jinak by mohlo být lanko venkovní kliky třeba i roztřepené , a pak by nepomohlo ani to. Samozřejmě příčina může být i jinde, ale většinou se vyplatí řešit problém od té nejjednodušší příčiny.

Napsal: stř 13 bře 2013, 12:15
od xlukas.cz
mne se to same stalo v lete a bylo to na vymenu kliky - asi se prodreny dratek z lanka zapichl do bovdenu.
skoda, ze sem se tehny u chrobaka nedival, jak to auto otevrel. mel ho otevrene za minutu

Napsal: čtv 07 lis 2013, 19:40
od cervik
mam dve otazky

1. když chci sundat vnitřní plast dvěří musin sundat u venkovní panel? nebo se to dá rozebrat i zevnitř bez nutnosti sundavaní zrcátka, kliky a panelu?

2. kde ve dverich je spínač vnitřního osvětlení? případne co donutí osvetlení interieru se rozsvitít kdyz otvírám dveře?

Napsal: čtv 07 lis 2013, 22:41
od xlukas.cz
ja si myslim, ze je v zamku
pro oddelani vnitrniho musis oddelat venkovni. to ti potom zostane jenom hlinikovy ram.

Napsal: pát 08 lis 2013, 08:34
od cervik
aha toho jsem se bal ze to bude takhle ,,slozite" chci vnitrni plast polepit folii ale zas se mi nechce kuchat cely dvere no asi to zkusim polepit i bez rozebrani jestli se to povede

Napsal: pát 08 lis 2013, 08:47
od xlukas.cz
no, jednomu velice sikovnemu jedinci (gibonovi), se ten venkovni plast dveri podaril pri demontazi nebo montazi prasknout/prolomit.

Napsal: pát 08 lis 2013, 14:54
od Worla
chceme s Cervikem nalepit LED pasky pod dveře aby když se otevřou dveře tak aby se rozsvítili a zkoumáme jak zapojit ty pásky na vnitří osvětlení aby se rozsvítili při otevření dveří :D

Napsal: pát 08 lis 2013, 15:40
od xlukas.cz
ja sem si led pasek na strope pripojil na zarovku zadniho svetla a predni led pasek pod zarovku predniho svetla. nemam to nijak pajene, jenom je dratek pod kontaktama na zarovce :lol:
je to nejjednodussi reseni. ty si to dej samozrejme na kablik, aby to bylo profesionalni ;-)