Stránka 14 z 18
Napsal: čtv 08 bře 2012, 17:11
od Markéta
Takže, už mám skoro po měsíci opravené lanko u řidiče. Nakonec jsme tam dali lanko z motorky, je trošku širší, než původní, ale šlo tam. Klika jde trošku hůř, ale to se vychodí
práce tak na hodinu a půl, s mechošem jsme nevěděli, z které strany na to, nakonec jsme to zvládli. Příště to už bude lepší, to už nebudeme špekulovat, jak se dostat do dveří

Napsal: stř 13 bře 2013, 10:42
od domy007
Dneska jsem sednul do auta a nešly zavřít. Pak jsem je nějak zavřel. Ale už nejdou otevřít. Zevnitř s klikou ani nehnu a z venku je pořád v otevřenym stavu. Nejde vrátit.
Máte nápady co s tím?
Napsal: stř 13 bře 2013, 10:56
od DYK77
Zamrznul zámek, respektive lanko, si myslím. Nemyl jsi auto včera?
Napsal: stř 13 bře 2013, 10:59
od hoboj
nahrat dvere, vetsinou me to delalo pri zamrznuti lanka, pripadne rozebrat kliku zvenci a prostriknout lanko a zamek protimrznoucim sprajem
Napsal: stř 13 bře 2013, 11:11
od domy007
Z venku jde klikou nanipulovat, ale vzdycky se vratí do otevřeného vztahu.
Je to tim, že je to přimrzlý, jo?
Napsal: stř 13 bře 2013, 11:21
od DYK77
Manipulovat s klikou může jít, ale lanko Ti zůstalo ve vytažené poloze, je přimrzlé k lanovodu, proto se klika vyklápí a nemůžeš se dostat zevnitř ven. Zkus si to u druhých dveří, když venkovní kliku budeš držet vyklopenou , tak klikou zevnitř nehneš.
Napsal: stř 13 bře 2013, 11:57
od domy007
Takže to dát do tepla nebo nahřát?
Napsal: stř 13 bře 2013, 12:04
od DYK77
Pokud je to jen zamrzlé, což je při nástupu mrazu pravděpodbné, tak ano. Jinak by mohlo být lanko venkovní kliky třeba i roztřepené , a pak by nepomohlo ani to. Samozřejmě příčina může být i jinde, ale většinou se vyplatí řešit problém od té nejjednodušší příčiny.
Napsal: stř 13 bře 2013, 12:15
od xlukas.cz
mne se to same stalo v lete a bylo to na vymenu kliky - asi se prodreny dratek z lanka zapichl do bovdenu.
skoda, ze sem se tehny u chrobaka nedival, jak to auto otevrel. mel ho otevrene za minutu
Napsal: čtv 07 lis 2013, 19:40
od cervik
mam dve otazky
1. když chci sundat vnitřní plast dvěří musin sundat u venkovní panel? nebo se to dá rozebrat i zevnitř bez nutnosti sundavaní zrcátka, kliky a panelu?
2. kde ve dverich je spínač vnitřního osvětlení? případne co donutí osvetlení interieru se rozsvitít kdyz otvírám dveře?
Napsal: čtv 07 lis 2013, 22:41
od xlukas.cz
ja si myslim, ze je v zamku
pro oddelani vnitrniho musis oddelat venkovni. to ti potom zostane jenom hlinikovy ram.
Napsal: pát 08 lis 2013, 08:34
od cervik
aha toho jsem se bal ze to bude takhle ,,slozite" chci vnitrni plast polepit folii ale zas se mi nechce kuchat cely dvere no asi to zkusim polepit i bez rozebrani jestli se to povede
Napsal: pát 08 lis 2013, 08:47
od xlukas.cz
no, jednomu velice sikovnemu jedinci (gibonovi), se ten venkovni plast dveri podaril pri demontazi nebo montazi prasknout/prolomit.
Napsal: pát 08 lis 2013, 14:54
od Worla
chceme s Cervikem nalepit LED pasky pod dveře aby když se otevřou dveře tak aby se rozsvítili a zkoumáme jak zapojit ty pásky na vnitří osvětlení aby se rozsvítili při otevření dveří

Napsal: pát 08 lis 2013, 15:40
od xlukas.cz
ja sem si led pasek na strope pripojil na zarovku zadniho svetla a predni led pasek pod zarovku predniho svetla. nemam to nijak pajene, jenom je dratek pod kontaktama na zarovce
je to nejjednodussi reseni. ty si to dej samozrejme na kablik, aby to bylo profesionalni
