Stránka 18 z 19

Re: Výfuk

Napsal: čtv 12 srp 2021, 13:29
od paboz
nevim zda by sli,napisu zkusenost z mladi z vozem skoda 120
urcite vis jak tam byl prichyceny vyfuk 3 x8mm styfty .Problem povolit zazrane matice,
Mladej,chytrej stim vyjebu dam tam mozne matice ,doma jich bylo dost.Samosebou i kontra.Normalni litacku kolem komina v pohode.
Prvni dalkova pres Jeseniky po 120km auto nechce tabnout,nejak rve,v kopcu krokem.Cumim do motoru z priruby se dymi,Matice i kontra vsechny povolene a vyfuk se houpal.
Tak asi zduvodu jine tep.roztaznosti se uvolnili.
To je moje zkusenost :mrgreen:

Re: Výfuk

Napsal: čtv 12 srp 2021, 13:42
od Pazour66
Dal jsem ty starý, po 50000km jsou ještě použitelný, železo na železo, žádný experimenty :D

Re: Výfuk

Napsal: čtv 12 srp 2021, 13:57
od paboz
nechci delat chytreho,ale videl jsem montazni set k tomu vyfuku ,dva styfty a dve myslim medene matice,nechce se mi to tedkom hledat

Re: Výfuk

Napsal: čtv 12 srp 2021, 15:06
od JBC
Proto ty správný matice jsou ocelový POměděný! A kromě polských výfuků byly vždycky k výfuku přibalený (asi proto, že každý stál asi tak desítku).

Re: Výfuk

Napsal: čtv 12 srp 2021, 15:40
od paboz
ac nerad ,tak te vyvedu z omylu,pohledal jsem to:
na e.vyfuky Polmostow za 4000 a svobodne se muzes rozhodnout zda chces dokoupit montazni sadu za 60 KC.A Matice se cervenaji:-)
tak zadna 10 000 ale 4060

Re: Výfuk

Napsal: čtv 12 srp 2021, 21:49
od JBC
Polský věci už mi nesměj na auto! Ten za 4 mi leží jen tak na skříni (po najetí asi 500 km jsem ho sundal a nikdo ho za 2 nechtěl) a ten za 6,5 - nerezový, kupovaný přes Ebay z Německa (myslel jsem, že bude německý), jsem taky sundal po asi 500 km a podařilo se mi ho za 1 prodat.

Re: Výfuk

Napsal: čtv 12 srp 2021, 22:07
od paboz
nejakej zmlsanej :mrgreen:
Je videt ze pan je fajnsmekr meni vyfuky po 500 km jak na bezicim pasu

Re: Výfuk

Napsal: pát 13 srp 2021, 20:34
od Petrulin1
Jojo, JBC má pravdu. K Bosal výfuku byly ty matice pribalene. Ale dají se koupit i na netu. Poměděné. A jinak strikl jsem ten výfuk barvou na kamna, odolnost 800 stupňů. Tak zvenku je to asi ošetřeno. Zevnitř snad tak rychle neodejde, jezdím dálky, snad tam moc kondenzátu nevzniká.

Re: Výfuk

Napsal: pát 13 srp 2021, 21:49
od JBC
Hmm... Nenapadlo mě nastříkat to. Ale vypadá to jako nerezové. Teď už je to nějaké "zapečené", ale první dva měsíce se to nádherně lesklo. Ten původní Eberspächer taky moc nereznul. Je to takovej "polonerez".

Re: Výfuk

Napsal: stř 08 zář 2021, 15:55
od Pazour66
Teď jsem počítal spotřebu po výměně výfuku, na 356 km 12,55l. Od plné do plné. Rvu tam, co tam vleze (ONO 31,90), sice pullitránek může být rozdíl, ale z 5,7 na 3,6 mě posadilo na prdel. Jede to jak čert a nijak to nešetřím. Uvidím při příštím tankování.

Re: Výfuk

Napsal: stř 08 zář 2021, 16:02
od paboz
to je super,ale nechvalme dne pred vecerem :mrgreen:
jsem zvedav na kontrolni mereni.
a Ferda se dneska stal plnohodnotnym clenem domacnosti .Stvrzeno dopravkou :lol:

Re: Výfuk

Napsal: stř 08 zář 2021, 16:06
od Pazour66
Tak, tak, sám tomu nevěřím :shock: :)

Re: Výfuk

Napsal: stř 08 zář 2021, 17:10
od JBC
Pro mě i těch původních 5,7 zní neuvěřitelně!

Re: Výfuk

Napsal: stř 08 zář 2021, 19:14
od paboz
Pazour66 píše: stř 08 zář 2021, 16:06 Tak, tak, sám tomu nevěřím :shock: :)
tak ze pripoustis moznost ze se stala mylka v vypoctu :mrgreen: no i mistr tesar se utne
pokud se podari ,mozna overim spotrebu Ferdy.Kdyz to bylo na zene tak pri tankovani ukony navic jako opsani stavu,nasledne vynulovani nedala. Minule se mi to povedlo za ni za ni ,na zahrade opsat a vynulovat . 5,5 to me prekvapilo na jeji styl jizdy a super kratke trasy .Tedkom jsem ji presvedcil ze ma vyjet do nuly na displeji a jak jsem se zde docetl mate najezd na nulu 50 - 70 km .Dnes ji to ukazovalo 3,5 pri odjezdu.
Ale vubec se netvari klidne. :lol:

Re: Výfuk

Napsal: čtv 09 zář 2021, 07:35
od Petrulin1
Já osobně jezdím 451, tedy litrový benzín, 45 kW, s lehounkym, profesionálním čipem asi 8% výkon i kroutak. Jezdím denně do práce 71km ráno, to samo odpo zpět. Jezdím tedy "na spotřebu". V drtivé většině času je to cca 4.5l/100km, ale nejlepší mám asi 4.02. Vyjedu vždy cca půl nádrže, takže asi 350km a tankuju do plné. Roadsterem 0.7 /45 kW do pěti litrů pořád a nedá se říct, že bych to auto nějak extra šetřil. Užiju si jízdu, takže momentů nad 5 tisíc otáček je tam hodně.