Brzdy
- Winterwolf
- Site Admin
- Příspěvky: 2201
- Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
- Bydliště: Praha
Hace, pokud budeš potřebovat tak napiš - jsem z Modřic a v prosinci jsem vyměňoval kapalinu / odvzdušňoval oba naše Smarty. V Autokelly jsem vzal FERODO ESP DOT 4 (protože naše Smarty mají ESP) a je to fakt kolem 0,5l. Zadní kola sundat, přední se ani nemusí, pak potřebuješ hadičku - nejlépe průhlednou, stříkačku "Žanetu" a očkovej klíč.
Začni pravým zadním - to trvá nejdéle, levé zadní je rychlejší a pak pravé přední a levé přední jsou na to ta.
Začni pravým zadním - to trvá nejdéle, levé zadní je rychlejší a pak pravé přední a levé přední jsou na to ta.
ex- Smart Roadster-Coupé 03/2005(F)champagne
ex- Smart 0,7 Passion 07/2003 (I) stříbrný - dcery
ex- Smart 0,7 Passion 05/2003 (D) stříbrný
ex- Smart 451 52kW Passion 04/2007 (A) stříbrný/champagne
5- Smart 451 52kW Pulse 04/2007 (CZ) černý
6- Smart 453 52kW Passion 10/2014 (CZ) oranžovočerný
ex- Smart 0,7 Passion 07/2003 (I) stříbrný - dcery
ex- Smart 0,7 Passion 05/2003 (D) stříbrný
ex- Smart 451 52kW Passion 04/2007 (A) stříbrný/champagne
5- Smart 451 52kW Pulse 04/2007 (CZ) černý
6- Smart 453 52kW Passion 10/2014 (CZ) oranžovočerný
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
jindrichu, on nemyslel zadni plast jako zadni naraznik.
zadni plast mysleno kryci plast pod autem. tam je tech sroubku mnohem vic.
jinak hoboji, jak chces zdelat spodek na sloupovem zvedaku? vzdyt sloupovy tlaci patkama do ramu a tim ti primackne zase ten kryt. kdyz sem zdelaval predek, tak ten predni drzi zhruba pod sedackou ridice na sroubu, ktery je pristupny po odklopeni predniho plastu. jde to blbe, ale jde to. a potom je problem dostat ten plast ven, chce to ho otocit dule ve vcelku velkem uhlu. mne se to podarilo "vyrvat" i kdyz sem mel auto jenom na heveru. jako idealni je v tech to pripadech moct zvednout auto za kola. potom nic nezavazi. jenomze takove moznosti doma nikdo nema

zadni plast mysleno kryci plast pod autem. tam je tech sroubku mnohem vic.
jinak hoboji, jak chces zdelat spodek na sloupovem zvedaku? vzdyt sloupovy tlaci patkama do ramu a tim ti primackne zase ten kryt. kdyz sem zdelaval predek, tak ten predni drzi zhruba pod sedackou ridice na sroubu, ktery je pristupny po odklopeni predniho plastu. jde to blbe, ale jde to. a potom je problem dostat ten plast ven, chce to ho otocit dule ve vcelku velkem uhlu. mne se to podarilo "vyrvat" i kdyz sem mel auto jenom na heveru. jako idealni je v tech to pripadech moct zvednout auto za kola. potom nic nezavazi. jenomze takove moznosti doma nikdo nema
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279


Já všechna auta zvedám tak, že hevírek strčím pod nápravu. U prcka vzadu třeba pod ty kulaté trubky, vpředu si to nepamatuji, ale buď to dělám za čepy uchycení spodního trojúhelníku na karoserii, nebo když se to vejde vedle pneumatiky, tak pod spodní hlavní kulák. Mám dva hevírky a čtyři kozičky, takže to auto zvednu celé o nějakých 35 cm, těsně u kol. To by mohlo stačit, ne?
450 City Coupé MC01 - havarováno, zrušeno
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus - prodáno
52A Crossblade
Michalak C7
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus - prodáno
52A Crossblade
Michalak C7
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
jo, to ano 
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279


je tam opravdu jen tech pet sroubku
dva po kazde strane a jeden vzadu uprostred, takovy plastovy drzak.
na sloupovem proto ze das ramena na mista na podlaze kde jsou ty plasty vynechane.
musis zvednout auto proto, ze zadni dil je do predniho zaklesnuty jako by v "pantu" a abys ten pant rozpojil tak musis ten zadni dil sklopit smeren dolu skoro pod 90 uhlem.
predni dil je totiz prisroubovany tremi srouby pod sedadly a tam se bez sundani zadniho dilu nelze jen tak dostat.
Ale nasilim jde samozrejme vsechno

na sloupovem proto ze das ramena na mista na podlaze kde jsou ty plasty vynechane.
musis zvednout auto proto, ze zadni dil je do predniho zaklesnuty jako by v "pantu" a abys ten pant rozpojil tak musis ten zadni dil sklopit smeren dolu skoro pod 90 uhlem.
predni dil je totiz prisroubovany tremi srouby pod sedadly a tam se bez sundani zadniho dilu nelze jen tak dostat.
Ale nasilim jde samozrejme vsechno
ForTwo 450/2003 - 700ccm /Benzin + LPG / hlavne zimni provoz
ForTwo 453/2015 - 999ccm /Benzin (prozatim
)
ForTwo 453/2015 - 999ccm /Benzin (prozatim
Hele, s těma plastama není problem, s tím bych si poradil, měl jsem teď kvůli motoru dole ten zadní, to vyklopení znám, když ten plast prohneš tak ty packy vyndáš, hlavně se musíš dostat pod auto, já jsem jenom uvažoval u počítače, jak by se to dělalo, myslím abych se dostal event. k tomu brzdovýmu válci, co všechno překáží, aby tam člověk dostal ruce a mohl tam něco šroubovat a rozdělávat a nemít ruce jako SAXANA?? Je tam přeci i jednotka ABS a posilovač, nějakej přístup k tomu musí bejt, doufám, že lepší, než např.ke starteru. 
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak 
Hele, když už pod to někdo leze, nedalo by se na zadním plastu vyvrtat tři dírky v místech, kde jsou ty tři šroubky předního plastu, aby příště oddělal oba plasty najednou, protože by jednoduše vyvrtanýma dírkama prostrčil dloóóuhej šóbrovák?
450 City Coupé MC01 - havarováno, zrušeno
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus - prodáno
52A Crossblade
Michalak C7
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus - prodáno
52A Crossblade
Michalak C7

