Stránka 18 z 34

Napsal: čtv 30 led 2014, 13:41
od Druzeta
Odvzdušňováky jsou jako by za kolama, vepředu u brzdového kotouče a vzadu za bubnem, když sundáš kola tak je najdeš, předek sundávat nemusíš, kapalinu dsaješ stříkačkou s hadičkou a novou dáš taky hadičkou.

Napsal: čtv 30 led 2014, 13:44
od Hace
tak super, už vím všechno co jsem potřeboval
moc díky všem za velmi podnětné informace

Napsal: čtv 30 led 2014, 13:45
od Winterwolf
Zadní :
Obrázek

Označen jako Union

Přední:
Obrázek

Je to ta gumová čepička vlevo od nápisu BOSCH :wink:

Napsal: čtv 30 led 2014, 17:57
od Pedro
Hace, pokud budeš potřebovat tak napiš - jsem z Modřic a v prosinci jsem vyměňoval kapalinu / odvzdušňoval oba naše Smarty. V Autokelly jsem vzal FERODO ESP DOT 4 (protože naše Smarty mají ESP) a je to fakt kolem 0,5l. Zadní kola sundat, přední se ani nemusí, pak potřebuješ hadičku - nejlépe průhlednou, stříkačku "Žanetu" a očkovej klíč.
Začni pravým zadním - to trvá nejdéle, levé zadní je rychlejší a pak pravé přední a levé přední jsou na to ta.

Napsal: pon 17 úno 2014, 23:21
od Jindřich
Tak mě tak napadlo, kudy se dá nejlíp dostat k hlavnímu brzdovému válci, kdybych ho chtěl vyndat a dát nový gumičky, stačí sundat ten plast pod ???

Napsal: úte 18 úno 2014, 00:15
od hoboj
Ano, ale bez zadniho nesundas predni. Ale je moznost odsroubovat srouby na prednim a na zvednutem aute ho vyklopit a tak se dostat na brzdovy valec

Napsal: úte 18 úno 2014, 07:54
od Jindřich
Díky, já jenom jestli se nemusí rozdělat min.polovina předku, jak u SMARTa bývá zvykem, ten zadní plast je jenom 5 šroubků. *trsám*

Napsal: úte 18 úno 2014, 07:59
od hoboj
Problem je v tom ze na "zemi" nebo na najezdech se ten zadni plast neda sundat, jedine na sloupoven zvedaku.

Napsal: úte 18 úno 2014, 10:55
od xlukas.cz
jindrichu, on nemyslel zadni plast jako zadni naraznik.
zadni plast mysleno kryci plast pod autem. tam je tech sroubku mnohem vic.

jinak hoboji, jak chces zdelat spodek na sloupovem zvedaku? vzdyt sloupovy tlaci patkama do ramu a tim ti primackne zase ten kryt. kdyz sem zdelaval predek, tak ten predni drzi zhruba pod sedackou ridice na sroubu, ktery je pristupny po odklopeni predniho plastu. jde to blbe, ale jde to. a potom je problem dostat ten plast ven, chce to ho otocit dule ve vcelku velkem uhlu. mne se to podarilo "vyrvat" i kdyz sem mel auto jenom na heveru. jako idealni je v tech to pripadech moct zvednout auto za kola. potom nic nezavazi. jenomze takove moznosti doma nikdo nema :-( :-( :-(

Napsal: úte 18 úno 2014, 11:33
od JBC
Já všechna auta zvedám tak, že hevírek strčím pod nápravu. U prcka vzadu třeba pod ty kulaté trubky, vpředu si to nepamatuji, ale buď to dělám za čepy uchycení spodního trojúhelníku na karoserii, nebo když se to vejde vedle pneumatiky, tak pod spodní hlavní kulák. Mám dva hevírky a čtyři kozičky, takže to auto zvednu celé o nějakých 35 cm, těsně u kol. To by mohlo stačit, ne?

Napsal: úte 18 úno 2014, 20:08
od xlukas.cz
jo, to ano *1*

Napsal: úte 18 úno 2014, 20:34
od hoboj
je tam opravdu jen tech pet sroubku :-) dva po kazde strane a jeden vzadu uprostred, takovy plastovy drzak.

na sloupovem proto ze das ramena na mista na podlaze kde jsou ty plasty vynechane.

musis zvednout auto proto, ze zadni dil je do predniho zaklesnuty jako by v "pantu" a abys ten pant rozpojil tak musis ten zadni dil sklopit smeren dolu skoro pod 90 uhlem.

predni dil je totiz prisroubovany tremi srouby pod sedadly a tam se bez sundani zadniho dilu nelze jen tak dostat.

Ale nasilim jde samozrejme vsechno :D :D :D

Napsal: úte 18 úno 2014, 21:48
od Jindřich
Hele, s těma plastama není problem, s tím bych si poradil, měl jsem teď kvůli motoru dole ten zadní, to vyklopení znám, když ten plast prohneš tak ty packy vyndáš, hlavně se musíš dostat pod auto, já jsem jenom uvažoval u počítače, jak by se to dělalo, myslím abych se dostal event. k tomu brzdovýmu válci, co všechno překáží, aby tam člověk dostal ruce a mohl tam něco šroubovat a rozdělávat a nemít ruce jako SAXANA?? Je tam přeci i jednotka ABS a posilovač, nějakej přístup k tomu musí bejt, doufám, že lepší, než např.ke starteru. *pivo*

Napsal: úte 18 úno 2014, 21:59
od hoboj
jak se sunda ten zadni plast tak predni uz jde lehce a pak je tam mista jak na Vaclavaku :-)

Napsal: úte 18 úno 2014, 23:28
od JBC
Hele, když už pod to někdo leze, nedalo by se na zadním plastu vyvrtat tři dírky v místech, kde jsou ty tři šroubky předního plastu, aby příště oddělal oba plasty najednou, protože by jednoduše vyvrtanýma dírkama prostrčil dloóóuhej šóbrovák?