Stránka 3 z 8
Napsal: úte 22 črc 2008, 18:04
od Panter
http://www.der-smarte-service.de/smart_ ... hmotor.htm
napis tam mail nebo zavolej... podle me dost dobry ceny (hlavne zaruka!!!)
Re: Kontrolka oranzovy trojuhelnik
Napsal: úte 22 črc 2008, 18:57
od Mates
Měl,jsem úplně ten samý problém a byl to spojkový spínač,nechal jsem ho vyměnit a už je to super.Mates
Napsal: pát 25 črc 2008, 13:20
od Ricardo
a kde se nachazi ten spojkový spínač
Napsal: pát 25 črc 2008, 14:10
od xlukas.cz
pod autem. jsou tu i fotky. rika se tomu actuator.
actuator
Napsal: sob 11 říj 2008, 21:29
od ItBe
xlukas.cz píše:pod autem. jsou tu i fotky. rika se tomu actuator.
Ahoj,
máš někde fotky toho actuatoru? Mám problém, že mi svítí výstr. trojúhelník stále. ani neproblikne. pojedu na diag., tak uvidim...
díky
Napsal: sob 11 říj 2008, 22:58
od DYK77
Koukni do ''soupisu nejcastejsich dotazu''. Tam Actuator najdes.
Napsal: ned 23 lis 2008, 15:19
od dodiak
ten samy problem ako u Ricarda ,u mna sa to rozvieti aj na volnobeh a nejde pridat plyn.

Napsal: ned 23 lis 2008, 15:52
od Panter
cely nazev je:
Kupplungsaktuator / Stellmotor
Teilenummer: Q0003226V016000000
Cena: 239 Euro (nové se zarukou)

svítící trojúhelník, ruční brzda a abs
Napsal: stř 07 led 2009, 18:42
od ItBe
Nedávno jsem byl na diagnostice v Praze na Chodově, viz. nahoře a řekli výměnu ŘJ ABS. Už jsem ji předtim měnil, protože problém se tak jevil, ale po výměně stále přetrvává. Tak nevim jestli si mam pořídit ještě jednu jednotku do zásoby

a nechat ji vyměnit u "profíků" za pěkně omaštěnej peníz. Nemá někdo nějakou zkušenost? Budu rád za jakýkoliv nápad. Kontroloval jsem čidla ABS, svazek k ŘJ ABS a měnil ABS. Vše vypadá ok. Jediné co mě napadá, je nechat proměřit elektriku

Napsal: úte 17 úno 2009, 12:56
od Janík
trochu tu zase oživím toto téma, mám stejný problém s kontrolkou... občas se náhodně rozsvítí a auto nejede
- na doporučení jsem absolvoval diagnostiku v mercedesu (pro zasvědcené uvedu i info):
- objevena chyba řídící jednotky elektroniky motoru MEG:
3C - skutečná poloha snímače úhlu natočení
46 - chyba zatížení v kontrolním modulu
31 - převodovka: inkrementální vysílač
- byla mi doporučena výměna celého volantu (prý to je v tom)
osobně bych to ale viděl spíš na ten actuator...
Napsal: stř 18 úno 2009, 16:12
od DYK77
Janík:
Že by měla kontrolka ESP ( trojúhelník ) něco úzce společného s actuatorem řazení ?
Více bych věřil tomu, že to má na svědomí ten volant. Už tu byl případ, že pouhé sundání a znovu nasazení volantu mělo za následek trvalé svícení této kontrolky.
Napsal: stř 18 úno 2009, 18:30
od Dawe
Mozne je vsechno ,je to konstrukcne porad manual. Pokud dostanes auto do smyku, prebytkem vykonu tak ti to stahne vykon a vyslapne spojku neboli akutor. Tak jako u normalniho auta vyslapnes spojku.¨Takze tam mozna nejaka spojiost je.
Jinak ve volantu (spiralova spojka) je sniamc natoceni uhlu volantu.
takze pokud to odpojis, nebo tam neco zmrsis, tak to fungovat nebude. Treba ji staci nenasadit tak jak patri, nesmi se to pootocit na nasazeni je pevne dana pozice.
ESP hlida spoustu veci nejen kola vykon pricne zrychleni je tam toho spoustu co se muze pokakat
Napsal: stř 18 úno 2009, 20:19
od Janík
DYK77:
no tuším že jeden z příspěvků výše to tím actuatorem vyřešil jak psal a jinak mi říkali na diagnostice že vzhledem k vyhozené chybě, se časem může objevit závada i v něm, ale teď primárně výměna volantu...
no z těch příspěvků tady mi je celkem jasný že to může být víc věcí, všimnul jsme si že tu v podstatě nikdo s tímto problémem jednoznačně nenapsal jak ten problém odstranil... takže to nebude jen tak a bude se muset zapátrat a vyzkoušet
Napsal: stř 18 úno 2009, 20:23
od Janík
jo jinak dík za tip s tím přenasazením volantu, je možný že s tím někdo šachoval...
Napsal: stř 11 bře 2009, 21:52
od Janík
volant po výměně a nic - stále stejný... takže na trojúhelníkem bádám dál... vypadá to že ta kontrolka je napojená na půlku věcí v autě a může tu závadu vyhazovat cokoliv od špatné gumičky stěrače až pro neumyté auto

další tip je na nějaké čidlo na motoru... budu průběžně informovat o vývoji