Stránka 3 z 12
Napsal: pát 27 črc 2012, 11:37
od Druzeta
Tak jsem náhodou včera objevil že mám další prasklou pružinu, při jízdě to nic nedělalo, přišel jsem na to při výměně kola.
Napsal: pát 28 čer 2013, 05:49
od houzar
kdo už měnil tlumiče? jakou značku použil a změnily se jízdní vlastnosti?
Napsal: stř 28 srp 2013, 22:22
od ruya
kluci sou tlumice pro 451.301 (08/2009) stejny jako pro 450 ? v prodejnach dilu si tim jisty nejsou a je fakt ze ve webcatech atp zadna nabidka tlumicu pro 451 neni (nebo sem nenarazil na ten spravnej).
dik
edit: aha tak pruziny atp jsou stejny tak asi i tlumice.
Kód: Vybrat vše
http://www.autodily-cardo.cz/podvozek/pruzina-tlumice-perovani-monroe-mosp3473-mo-sp3473-zadni-smart-mc-c/
Napsal: ned 06 říj 2013, 20:46
od ruya
tak ja si odpovim .. ne ani nahodou nejsou stejny .. uchyceni je komplet prekopany.
Kód: Vybrat vše
http://www.volny.cz/ruya/20131005_113828.jpg
Napsal: čtv 06 úno 2014, 07:53
od Winterwolf
Ahoj,
obávám se že mi umírají tlumiče a po 145000km na to i mají nárok a proto bych potřeboval potvrdit ,že tohle je vše abych mohl udělat výměnu kus za kus
Předek:
Tlumic
pruzina
prachovka
horní uložení
doraz
Zadek:
tlumic
Bude mi to stačit abych si ty přední mohl rovnou nechat zkompletovat
Díky
Lukáš
Napsal: čtv 06 úno 2014, 08:18
od hoboj
A jeste 27 TORX , neni bezne pouzivany a bez nej se mi to nepodarilo rozebrat. Jinak mam a pujcim

Napsal: čtv 06 úno 2014, 08:56
od Winterwolf
Vnější a nebo vnitřní TORX

Vnitřní mám vnější ne
A ty díly co jsem vypsal jsou všechny

Napsal: čtv 06 úno 2014, 09:24
od Druzeta
A máš vepředu pružiny?, nemáš tam listový péro?(nevím jak to je u kabria)
Tlumič z odkazu je na listové péro, na pružinu vypadá jinak.
Prachovka může být dobrá, to samé horní uložení, tohle bych kupoval až případně po rozebrání.
Doraz je zbytečný, s tím co máš na autě se nemůže nic stát.
Napsal: čtv 06 úno 2014, 09:43
od Winterwolf
Mám pružinu, strčil jsem telefon do podběhu a udělal fotku
Jde mi o to, že to nechci rozebírat ,ale pouze vyměnit
Sundat kolo
Vyndat jednotku tlumiče
Nasadit jednotku tlumiče
Nandat kolo
a hotovo
Vím že je to dražší varianta,ale je to pro mě nejlepší řešení
PS: v odkazu píšou že je na pružinu, tak možná mají jen špatný obrázek

Napsal: čtv 06 úno 2014, 10:35
od Druzeta
Představu máš dobrou ale nereálnou.
Musíš sundat celej čumák, vyndat světla, v lepším případě povolíš matku nahoře na tlumiči, v horším ji budeš sekat, řezat, atd...
To je vršek.
Dole musíš sundat víčko co je na středu náboje, povolit šroub pod ním, potom sundat brzdič, sundat kotouč a povolit dva šrouby které ještě drží tlumič.
Takže to přehození prachovky a toho horního uložení už moc času nezabere v porovnání s tím zbytkem, ten doraz co máš na posledním odkazu tak stejně musíš sundat z auta, tak ho můžeš použít znova.
Napsal: čtv 06 úno 2014, 10:47
od Winterwolf
Paráda tak to jsi mě potěšil

Tak to vidím, že to hodím k Martínkovi a si užijou

Napsal: pát 18 dub 2014, 11:53
od Winterwolf
Tak k výměně jsem se ještě nedostal,ale asi už to bude nutné protože Cvrček začal při přejezdu větších nerovností ( zpomalovací práh , atp ) šíleně vrzat od tlumičů
Je jedno jestli jedu rychleji a nebo krokem prostě jak se zhoupne tak vrže jak stará branka
Měl jste někdo podobný problém

Jak jste to vyřešily
Bohužel jsem teď pohybově indisponován a ještě minimálně 2 měsíce nebudu schopen něco na autě rozebrat a složit abych se na to kouknul
Díky
Lukáš
předni naprava
Napsal: pon 06 říj 2014, 19:45
od M3
Máte někdo tip nebo zkušenost jak přitvrdit přední nápravu na Fortwo r.v.2000 kde nejsou pružiny ? na můj vkus se to na hrbatý cestě a v zatáčkách moc houpe a jakoby čumák boří do cesty

Napsal: pon 06 říj 2014, 20:53
od xlukas.cz
ono to neni tak slozite. kdyz vymenis tlumice a das tam ty s pruzinama a nechas i listove pero, tak by to melo pomoct. samozrejme vc. horniho ulozeni tlumicu.
krom grega, cardy, mati brabuse a dalsich servisaku asi nikdo nevidel vedle sebe napravu s listovym perem a pruzinama. ja teda mam na voziku listove pero a na aute pruziny, ale nenapadlo me to srovnavat a zkoumat, takze pardon. nemam to zjistene.
Napsal: pon 06 říj 2014, 21:26
od M3
ok , koupim sportovni podvozek včetně všech 4 pružin a mlasknu ho tam
