Stránka 3 z 3

Napsal: pon 21 říj 2013, 13:37
od santcruz
Tak to koukám, tak cenově si myslím bych to čekal tedy méně .. ale hlavně přeji a je vše v pořádku na dobu co by mělo být a nééé, že se to jenom oddálilo. Jinak takový věci jako diagnostiku jsem ani nepsal, přišlo mi to automatický,když seřizuje spojku např. Myslím, že to i lidé tady ocení, že si můžou přečíst co je tak může kde čekat a hlavně a nám to jezdí jak má :) když už platíme tolik za naše radosti :) A propó expres termín znamená jak dlouho v Tvém případě?

Napsal: pát 25 říj 2013, 19:30
od hrebicek
Zdarec,tak už zase tady.
Cena nevím jestli je akorát,nebo ne nemám to s čím porovnat.Je to můj první Smartik.Nicméně zdá se mi přiměřená k tomu že s tím týdně ujedu 100km do práce a v pátek 100km domů. Podle předpokladu a že nejsem na motory čuně mi vydrží .....no dlouho.
A expres pro mě znamenalo, v neděli odpoledne předat a další sobotu převzít hotové.Samosebou že neměl na starosti jenom mě a servis nebyl prázdný :lol:
Mě to více než vyhovovalo a jsem spokojený.

Napsal: pát 25 říj 2013, 19:48
od hrebicek
Ještě malý poznatek z cesty po zahraničí.Jsem kamioňák a cestou se mi můj Mercedes porouchal.Kam jinam jet než do autorizovaného servisu Mercedes.
Nahodil jsem dotaz i na Smarty.Prý dělají. (Stuttgart)

Na dotaz ceny mi moc neřekli,ale na postup oprav jsem se dozvědel zajimavosti.
Při poruše-papá olej, se provede rozebírka,přeměří ovalitu a zjistí poničení komor.Potom buď provedou výbrus nebo ne.Mají na to tabulky/ v těch sem se moc neviznal. Ale z pravidla 1.oprava = nové kroužky + další 2.oprava =výbrus + ostatní 3.oprava =kroužky a další.
Na můj dotaz když má auto 1.majitele a cca 100tis km a chtěl bych výbrus,na mě servisák koukal jak na blba,prý proč na tom trvat když to nebude potřeba.Tím si zkrátím život motoru.A výbrus v těchto případech dělají jen když se trhnou kroužky a vyrýpají čáry do komor,ale to je případ který ještě neřešil.
A když jsem trval na dotazu za kolik a jestli to bez keců udělají,stále valil oči a nechápavě vrtěl hlavou.Cenu jsem z něj nedostal.

Zkrátka jiný kraj,jiný mrav. Rozhodně mají servis kam majitel zajede a oni se o vše postarají.U nás to bude jistě do 10.let taky :lol: :lol: :lol: