Stránka 3 z 9
Re: Velká spotřeba+přibývání oleje.
Napsal: úte 26 dub 2016, 16:42
od Pazour66
Tak jsem plnej elánu sundal dekl motorový a rozhodl se, být pouze uživatelem. Ono se to jinak řeší u stolu a jinak v reálu. Jen se dostat ke vstřikům, natož k tý sondě. Jednou jsem měl tendenci měnit termostat, taky jsem to vzdal a dal kobereček před chladič. Proč neudělali nějaký okýnko, aby se k němu dalo dostat shora bez spuštění motoru. Sem tam odsaju olej, kterej přibyl, po 5000km komplet+filtr. Změřím kompresi, jestli to nelikviduje ten první válec, pořídím pořádný lano na odtah a děj se vůle boží.
Tak dík za rady, už na to nemám. Ale ještě se optám na dvě věci, nechci to už věšet na jiný vlákno: Kde za dobrý peníz překódovat klíč? Když jsem vloni sháněl ty plasty, tak jsem jeden na vrakáču za tisícovku koupil. Carda mě to slíbil překódovat, ale..... No, možná se to za chvíli kousne a už nebude potřeba.
Už jezdím rok bez tlumiče řízení, ulomil se u uchycení na středu ten hliníkovej nálitek i se šroubem a tam to přivařit nejde. Je při jízdě nějaké nebezpečí? A poznaj to na STK i když to nebudou vidět?
Re: Velká spotřeba+přibývání oleje.
Napsal: úte 26 dub 2016, 23:17
od JBC
Na naší STK je jim nějakej tlumič řízení ukradenej, zkoumaj akorát vůle v zavěšení kol a kulácích řídící tyče. Jestli to posiluje, nebo tlumí - k takový zkoušce ještě nikdy nedošlo.
Hele, to rozebrání není tak složitý, chce to jen na počátku překonat strach. Ono to na začátku vypadá jako jeden obrovskej, nepřekonatelnej problém, ale když překročíš tu čáru a dáš se do toho, tak najednou s překvapením zjištíš, že to je naopak, že to jsou jen malé rébusy a problémy, které se překonají poměrně snadno, akorát že jich je hodně najednou. Ale překonáš jeden, druhý ... a najednou zjistíš, že není čeho se bát.
Re: Velká spotřeba+přibývání oleje.
Napsal: úte 26 dub 2016, 23:35
od mugwai59

tak .. Smartie neni az tak slozity, jak se na prvni pohled jevi namackany pod tim deklem, nauc se agregat spoustet a zvedat a mas napul vyhrano:).
Presne jak pise JBC - to je ta prvni pulka uspechu, pak se ke vsemu dostanes snazeji, taky jsem tu o tom cetl pred-vydesenej xmrti a ono na tom pak nic uz neni:).
Jsem menil 3(!)x termostat pred zimou, abych topil, pracky zkrehly, odreny, hruza, ale je me teprv "jen" 56, tak nevim jestli to ma nejaky vliv, hehehe

))) ..
Sundej dekl od motoru asi tak jeste 5x po sobe a bude veselejc, uvidis sam

.
Re: Velká spotřeba+přibývání oleje.
Napsal: stř 27 dub 2016, 08:12
od Pazour66
Pěkně mě lámete, až bude teploučko, tak tam zkusím znova nahlédnout. Byla by to asi fakt škoda, prďolu odepsat, tlumiče, péra, kotouče, čepy, spodní plast, přepínač na světla a další věci nový, motor po GO, ách jo.
Re: Velká spotřeba+přibývání oleje.
Napsal: stř 27 dub 2016, 14:02
od mugwai59
Hehe, a vypada to, ze budu menit zase v novym prirustku do rodiny (CDi), je tam opet Wahler s dirou jako prase na odvzdusneni a opet pozdeji zahriva motor kvuli predcasnymu prusaku kapaliny do chladice:).
ZLATEJ Gates termostat, uz jej objednavam zase, dali na nej dokonce i slevu:).
Jj, trenuj, Skrcka se vyplati umet spravit, pac kdo to umi, tech je malo a jeste prubezne rusi zivnosti a blbce s kladivem na to (v jinym servise) nepotrebujes:).
Re: Velká spotřeba+přibývání oleje.
Napsal: stř 27 dub 2016, 18:20
od Pazour66
To čidlo na kliku jsem našel za 1200,- a vstřik za 2500,-. Dá se to sehnat levnějš? Když se v tom budu vrtat, že bych to hned vyměnil. A to kodování klíče, nikdo nic?
Re: Velká spotřeba+přibývání oleje.
Napsal: stř 27 dub 2016, 18:48
od mugwai59
Pazour66 píše:To čidlo na kliku jsem našel za 1200,- a vstřik za 2500,-. Dá se to sehnat levnějš? Když se v tom budu vrtat, že bych to hned vyměnil. A to kodování klíče, nikdo nic?
Cidlo vim, ale vstrik nevim, treba nekdo dalsi vedet bude:) :
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... es&_sop=15
Je tam i klicek s budkou (bez elektroniky) kdyz se Ti bud vylamou tlacitka, nebo potrebujes udelat planzetu u klicnika (bez vysilace!):).
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... ey&_sop=15
Ale pozor, nesetrit a vzit cely obal s planzetou, jen samotny kryty za cca polovic zlobi a nesedi a musi se nejak prirezat ci co:).
Re: Velká spotřeba+přibývání oleje.
Napsal: stř 27 dub 2016, 19:01
od Pazour66
Dík, klíč mám komplet i s vybroušenou planžetou na mé zapalování i zadní zámek, ale elektroniku potřebuju nakódovat.
Těch čidel tam je mraky, ale na Smarta jsem nenašel

Re: Velká spotřeba+přibývání oleje.
Napsal: stř 27 dub 2016, 19:04
od mugwai59
No ono to neni primo to cislo, ale princip je stejny, indukcni (magneticky) snimac impulsu co kolem nej leti setrvak s drazkama:).
To musi fungovat, jsem to risknul a objednal, pac 1.200,- za to loupeznikum doma nedam:).
Ale jestli se bojis, ze prijdes o stopade, tak doma jsou nekde uz od 400,- + postovny, vydrz, kouknu

.
Tak vybirej, nekde byly i za min, ale jak na svini to nenachazim:)
http://mlparts.cz/vyhledavani?search=0+261+210+141
Re: Velká spotřeba+přibývání oleje.
Napsal: stř 27 dub 2016, 19:24
od mugwai59
A tady mas za 450,- pro srovnani OEM cisel, hrabat uz se v tom nebudu, mam objednano, princip a rozmer je stejny.
http://autodilyparts.cz/code/AUTOMEGA%5 ... 8?id=76708
Stejny princip cidel je i na ABS snimacich u kol (indukcni s magnetem na konci), cize tam neni nic moc co pokazit OEM cislem - pokud se vejde, rozmer si myslim ze sedi, uvidime co padne do schranky:).
Jsem jej hlavne musel vymlatit z klikove skrine kovovou tyckou jak byl zarostly v hliniku a nesel vyndat zadnym lidskym zpusobem, vadil prebrouseni hlavy:)
Re: Velká spotřeba+přibývání oleje.
Napsal: stř 27 dub 2016, 20:20
od xlukas.cz
Druzeta píše:Pazour66 píše:A teď, co si to člověk nemůže nechat, nebo prodat na náhr. díly a musí na odhlášení a dokladem ze šroťáku, to je na prd. Klidně bych koupil jinýho, kdyby tento mohl někde bez placeni stát na nahradní díly.

Dojdeš na registr necháš vystavit vývozní značky, tím bude odhlášenej a necháš si ho na díly.
a kdyz ho das do depozitu a po 12 mesicich nenahlasis misto a za dalsiho pul roku taky ne, tak ti ho nezrusi automaticky?
Re: Velká spotřeba+přibývání oleje.
Napsal: stř 27 dub 2016, 22:29
od Druzeta
Nezruší, zahájí správní řízení s pokutou do 50t.
Re: Velká spotřeba+přibývání oleje.
Napsal: čtv 28 dub 2016, 08:51
od Pazour66
Stopade je brnkačka, ale ten má jiný číslo (0031532828), tak by asi nefungoval. Smart má číslo 0031539528, ten je za 406,- a je tam na MB E320, E430 a E55ML320.
Ty vstřiky bych zkusil zatím jen prohodit, pokud by byl vadnej, tak by bylo jiný číslo chyby. Je tady někde návod, jak na to? Abych tam něco nezmastil, dík.
Re: Velká spotřeba+přibývání oleje.
Napsal: čtv 28 dub 2016, 10:21
od JBC
Návod v angličtině je
TADY. Google překlad může vypadat třeba
TAKTO.
Re: Velká spotřeba+přibývání oleje.
Napsal: čtv 28 dub 2016, 10:56
od mugwai59
Pazour66 píše:Stopade je brnkačka, ale ten má jiný číslo (0031532828), tak by asi nefungoval. Smart má číslo 0031539528, ten je za 406,- a je tam na MB E320, E430 a E55ML320.
Ty vstřiky bych zkusil zatím jen prohodit, pokud by byl vadnej, tak by bylo jiný číslo chyby. Je tady někde návod, jak na to? Abych tam něco nezmastil, dík.
Cece, dneska prisel:) .. a tak jsem jej hnedka meril - rumer i delka jsou OK, hodnoty odporu a napeti na vystupu se meni +- stejne kdyz kolem magnetu mavam sroubovakem:).
Jde tam pouze o to, ze snimac zaznamenava impulsy - podobne jako v PC stav 0 / stav 1, jednotka si to uz prebere, ta je jen spocita, jestli je to pokazdy stejne:).
Kup si ale za kolik chces snimac, kdyby Ti to z nejakyho duvodu nejelo at i nenadavas, ja odepisu max. 150 kacek, bilanci mam na E-Bayi stejne brutalne v plusu co se nakupu techto sracek tyce:).
Kazdopane, neni Ti divny, ze si snimac rozumi s tolika ruznyma jednotkama v tolika autacich a s Tvoji by zrovna namel ?
Se bojim, ze to je zase mlha vyrobcu a dodavatelu "originalnich" dilu

).
Jj, vstrika bys asi takto odhalil, kdyz ne, je to nekde studenak na ceste k nemu (z jednotky), rikas to dobre, chce to jen u prace hybat mozkem, nic vic:).