Stránka 3 z 4

Re: Smart Fortwo Brabus

Napsal: sob 12 srp 2017, 08:51
od xlukas.cz
Druzeta píše:Je to letos už druhý auto který jsem si koupil a ještě s ním ani nejel. :roll:
to ja se ti hlasim jako testovaci jezdec, at auto nestoji.

Re: Smart Fortwo Brabus

Napsal: ned 13 srp 2017, 22:07
od Druzeta
Kdo si počká ten se dočká. O--O

Re: Smart Fortwo Brabus

Napsal: stř 30 srp 2017, 17:47
od daniel
Došlo k další úpravě prodejní ceny Brabusu. Původně 290 tis. Kč... 270 tis. Kč... 249 tis. Kč... a dnes již za 240 tis. Kč!

https://www.sauto.cz/osobni/detail/smar ... oFrom=list

Re: Smart Fortwo Brabus

Napsal: pon 04 zář 2017, 00:56
od daniel
Dnes se přidal na prodej v rámci ČR pátý Fortwo Brabus. Jedná se o největší počet najednou prodávaných Brabusů za posledních několik let:

https://auto.bazos.cz/inzerat/79000726/ ... lusive.php

Re: Smart Fortwo Brabus

Napsal: pon 04 zář 2017, 10:13
od Winterwolf
A už někdo z Vás jel s Brabusem :?: Zajímá mě hlavně jak je na tom převodovka, jestli je taky tak zoufale pomalá jak v normální F2 :?:

Re: Smart Fortwo Brabus

Napsal: pon 04 zář 2017, 10:35
od Druzeta
Myslím že převodovka je stejná, spojka je určitě stejná jako v nejslabší verzi, proto je maximum to přenese 120PS.

Re: Smart Fortwo Brabus

Napsal: pon 04 zář 2017, 14:09
od daniel
Převodovka je stejná, ale co není stejné, je její nastavení. Není tak pomalá, jako v ostatních F2, ale logicky není tak rychlá jako dvojspojka. Seká to tam rychleji a spolu se zrychlením které nečekáš, se jízda stává opravdu zábavná. Jezdil jsem také ve Smartu nastaveném na 120k firmou CS-tuning a ti u toho také vždy dělají převodovku...

Re: Smart Fortwo Brabus

Napsal: pon 11 zář 2017, 18:19
od daniel
Další úprava ceny z 245 tis. Kč na 239 tis. Kč. Pokud porovnáme tři Brabusy nabízené na Sauto.cz, jsou všechny vzácně seřazeny s pouhým rozdílem jedné tisícovky...

https://www.sauto.cz/osobni/detail/smar ... oFrom=list

Re: Smart Fortwo Brabus

Napsal: čtv 14 zář 2017, 11:49
od daniel
Jedna k zamyšlení... jak je možné, že Brabus 2010, který má o pouhé 4 k navíc proti Brabus 2008, zrychluje o celou sekundu rychleji? Jak je možné, že ten samý Brabus 2010 má o 7 k méně než Brabus 2015 a je stále taktéž o 0,6 sekundy rychlejší, při přibližně totožné hmotnosti všech tří Brabusů? Údaje nejsou vycucané z prstu, ale zjištěny na několika na sobě nezávislých zdrojích vždy se stejným výsledkem (internet, tištěné materiály)...

Smart Fortwo Brabus 2008
72 kW (98 k) při 5500 ot/min.
140 Nm při 3500 ot/min.
zrychlení 0-100 km/h - 9,9 s

Smart Fortwo Brabus 2010
75 kW (102 k) při 6000 ot/min.
146 Nm při 2500-2600 ot/min.
zrychlení 0-100 km/h - 8,9 s

Smart Fortwo Brabus 2015
80 kW (109 k) při 5750 ot/min.
170 Nm při 2000 ot/min.
zrychlení 0-100 km/h - 9,5 s

Re: Smart Fortwo Brabus

Napsal: čtv 14 zář 2017, 13:13
od JBC
2010 má lepší aerodynamiku než 2015 a zároveň nejvyšší kroutící moment má v mnohem nižších otáčkách než 2008, takže po přeřazení nemusí tak dlouho roztáčet motor, aby byl v největším tahu. Ale je to jen moje domněnka.

Re: Smart Fortwo Brabus

Napsal: čtv 14 zář 2017, 15:52
od Druzeta
Převodovka bude jiná a může bejt kvůli emisím jinak naprogramovaná řídící jednotka, aby to splňovalo nějakou normu tak to na rozjezd nejde třeba naplno-to je teda jenom moje domněnka.

Re: Smart Fortwo Brabus

Napsal: pát 15 zář 2017, 01:23
od xlukas.cz
2008 a 2010 stejny motor jako ostatni 451.
2010 uprava prevodovky oproti 2008.
2015 jiny motor i prevodovka, jde o novy model.
Je to tak?

Odesláno z mého SM-J500FN pomocí Tapatalk


Re: Smart Fortwo Brabus

Napsal: pát 15 zář 2017, 15:14
od daniel
2008 a 2010 stejny motor jako ostatni 451.
2010 uprava prevodovky oproti 2008.
2015 jiny motor i prevodovka, jde o novy model.
Je to tak?
Je to tak... je však zarážející rozdíl mezi 2008 a 2010, kdy na rozdíl ve zrychlení 1 s (přibližně 10%), je potřeba zvýšení ne v jednotkách (pouhé 4 k), ale spíše v desítkách koní. Nový model má navíc dvojspojkovou převodovku a řadí rychle jak DSG, tak mi ani srovnání 2010 a 2015 nesedí... že by ta aerodynamika a v druhém případě poladěný krouťák jak píše JBC? Každopádně to moc nekoresponduje, ale v reálu funguje :)

Re: Smart Fortwo Brabus

Napsal: pát 15 zář 2017, 16:22
od xlukas.cz
Nooo, rozdil 2008 a 2010 nebude o vykonu. Tam to bude o poladeni prevodovky resp. razeni = aktuatoru
Nejvetsi ztraty ve zrychleni nam uz u prvni generace delalo pomale razeni. Kdyz usetris 0,25s na kazde prerazeni, tak je to u 5 rychlostni prevodovky 1 sekunda.
Myslim si, ze to zrychleni bude v tomto, ze potrebny vykon na vahu smarta je dostacujici. 74 kw na 750 kg = 150 kw na 1500 kg. To staci, ne? Sila Nm je uz zase o tvaru pistu resp. o konstrukci motoru.

Odesláno z mého SM-J500FN pomocí Tapatalk


Re: Smart Fortwo Brabus

Napsal: čtv 12 říj 2017, 17:58
od daniel
Dnešní úprava ceny Brabusu z 300 tis. Kč na 280 tis. Kč

https://www.sauto.cz/osobni/detail/smar ... oFrom=list