Stránka 3 z 3

Napsal: úte 18 pro 2007, 18:12
od xlukas.cz
jezdis s rozsvicenou kontrolkou?

taky se divim, ze to ma vubec nejake cidlo.

Napsal: úte 18 pro 2007, 18:18
od David0600
jedu to teprve vyzvednout (tak nevim jestli to bude svitit)pry se tomu nic nestane tak si to od kluku asi necham podepsat a pak budu drandit a cekat az zavolaji ze to maji na vymenu.


to cidlo to bude mit asi kvuli zprisnovani emisnich norem

Napsal: stř 19 pro 2007, 08:40
od DYK77
Ta kontrolka sviti pri jakekoliv hovadine, ktera se motoru tyka, takze tezko rici jestli je to zavazny problem nebo ne. Kazdopadne indikuje napr. problem se vstrikovanim, zapalovanim nebo systemem snizovani emisi.
Co se Ti mohlo pos.at na katalyzatoru po tak kratke dobe, to opravdu nechapu. V katiku je keramicka vlozka potazena aktivni latkou ( jemne sitko ) , ktera se casem bud rozsype , nebo se obali necistotami ( spaleny olej, nekvalitni palivo ) a prestane fungovat. Jestli Ti motor nezere olej a tankujes kvalitu, tak se v katu muselo neco utrhnout, ale nema to na zavadu motoru zadny vliv, maximalne se zhorsi emise, protoze kat neplni svou funkci a mozna se snizi vykon vlivem horsi pruchodnosti katalyzatoru.

Napsal: stř 19 pro 2007, 10:38
od David0600
tankuju jenom kvalitu a olej zkouknu

Napsal: stř 19 pro 2007, 14:24
od houzar
problem patrne všech aut s pocitacem ,zkusenost z minuleho tydne v pondeli mi volal nas ridic kamionu Daf ,ze pocitac mu hlasi 5 tezkych zavad ,musel prijet servis auto odtahnout do dilny a po kontrole a ocisteni konektoru kabelu,ktere hlasily zavady auto nastartovalo a odjelo navic jedna kontrolka pro diagnostikovani nekolika problemu je nedobra vec,ale vyrobce si mysli neco jineho-asi.
ja sem mel zavadu ze pocitac odpojil vsechno musel sem k mercedesu do Brna tam nahrali novy program a O.K. Cena opravy 250,-Kc odtah 3500Kc

Napsal: čtv 20 pro 2007, 00:54
od DYK77
No slusna projizdka za 3.500,-

Napsal: pát 02 dub 2010, 18:42
od Karlos
Ahoj,tak po 3 měsících provozu Smartíka první problém.31.3.2010 mi při odjezdu z práce zůstala svítit kontrolka diagnostiky.Náhodou jsem byl ten den objednán na diagnostiku.Nápíchl to,zjistil asi 5 závad točících se kolem 1 válce.Vymazal je a po další kontrole vše OK.Za dva dny se mi kontrolka rozsvítila znovu a zase při odjezdu z práce.Tak jsem jel zase na DG.Neměl na mě čas,tak jsem chtěl odjed a při odjezdu a na startování mi kontrolka zhasla.Tak se uvidí,jak se to dál projeví.Zatím se znovu nerozsvítila.Myslím si,jestli to nemůže být nastartováním a rychlím zařazením a odjetím z místa,se studeným motorem.Co si o tom myslíte vy?Doufám ,že to vydrží do srazu. :cry:

Napsal: pát 02 dub 2010, 18:52
od Spajky007
Když to dělá při rozjezdu z práce tak nejezdi do práce a máš to spravený :lol:


rychlý zařazení po nastartování na to vliv podle mě nemá

Napsal: pát 02 dub 2010, 20:28
od xlukas.cz
na kontrolky nehled. dokud jezdi, tak jezdi. jestli kouris, tak dej pred kontrolku krabicku cigaret a mas to opravene :wink:

Napsal: pát 02 dub 2010, 23:03
od DYK77
Fakt je ten, že by se mělo nastartovat a až cca po 10ti sec. vyjet. a ne hned vypálit.