Napsal: pát 06 bře 2009, 19:02
A jak to funguje 
Vítejte na stránkach Smart autoclubu. Sem můžete vkládat své poznatky týkající se vozů Smart a tak se o ně podělit s ostatními. Máte-li potíže s přihlášením pište na postmaster(z)smart-club.cz
https://www.smart-club.cz/phpBB3/
no jo ale,kde má volant řidič ? přece to neřídí závozníkDawe píše:
A prej to jede kilo, ale chtějí to omezit...houska píše:na stlačenej vzduch
možná to budou kupovat naši poslanci a senátoři aby za sebou mohli rychle zametat stopyJirka P píše:A prej to jede kilo, ale chtějí to omezit...houska píše:na stlačenej vzduch
Je tam motor na termodynamickem principu. Nasajes do valce vzduch z okoli, stlacis a vstriknes k tomu trochu stlacenyho vzduchu z tlakovych nadrzi. Tim to zahrejes a zvysi se tlak, takze to pohne pistem a jak tim se teplota ve valci ochladi. A pak to vyfouknes ven. Vyfukovany vzduch je o nekolik stupnu chladnejsi, nez nasavany.road-star píše:A jak to funguje
http://www.automobiles-ligier.com/Pajik píše:Je tam motor na termodynamickem principu. Nasajes do valce vzduch z okoli, stlacis a vstriknes k tomu trochu stlacenyho vzduchu z tlakovych nadrzi. Tim to zahrejes a zvysi se tlak, takze to pohne pistem a jak tim se teplota ve valci ochladi. A pak to vyfouknes ven. Vyfukovany vzduch je o nekolik stupnu chladnejsi, nez nasavany.road-star píše:A jak to funguje
Licenci na vyrobu auta s timto motorem ted vlastni treba indicka TATA. Jinak ten blaznivy francouz (majitel MDI) se ten svuj hrobecek snazi uvezt do chodu uz asi 10 let, prubezne ho sleduju. Ale zatim to na me budi dojem, ze myslenka je uzasna, ale v praxi je to nerealizovatelne. Vyslo nekolik recenzi od novinaru, kteri se s tim meli moznost svezt a nekteri psali, ze se to zastavilo po par km. Je to divna vec.
O elektro vlastnima silama se zatim nema smysl pokouset. Se vsi vaznosti. Jednou jsem to tady na foru rozepisoval. Na jezdeni odstrojenym Smartem po dvorku si muzeme udratovat cokoliv co pojede klidne chvili z nejake vetsi autobaterky. Cokoliv serioznejsiho vede na akumulatorovou baterii o vysokem napeti, ktere je zivotu nebezpecne. Navic vhodna akumulatorova baterka s dostatecnou kapacitou proste do dneska neexistuje. Nikdo ji nevyrobil, palivove clanky jsou slabe, o solarnich clancich nema smysl mluvit.xlukas.cz píše:co tu vime, tak jsu zatim druhy, kdo chce ze smarta delat neco jineho nez pro co byl puvodne urceny. jak to dostanu na vahu, reknu ti, kolik vasi "prazdny" smart
. byl bych rad, kdyby ses pokusil vlastnima silama o to elektro.