Stránka 25 z 34

Napsal: pát 06 bře 2009, 19:02
od road-star
A jak to funguje :?:

Napsal: pát 06 bře 2009, 19:40
od houska
na stlačenej vzduch

Napsal: sob 07 bře 2009, 08:04
od houzar
Dawe píše:Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
no jo ale,kde má volant řidič ? přece to neřídí závozník

Napsal: sob 07 bře 2009, 09:06
od Jirka P
houska píše:na stlačenej vzduch
A prej to jede kilo, ale chtějí to omezit...

Napsal: sob 07 bře 2009, 09:30
od houzar
Jirka P píše:
houska píše:na stlačenej vzduch
A prej to jede kilo, ale chtějí to omezit...
možná to budou kupovat naši poslanci a senátoři aby za sebou mohli rychle zametat stopy

Napsal: pon 22 čer 2009, 22:06
od kimby
Španělskej Smart :?: :?: :?: :shock:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Napsal: pon 22 čer 2009, 22:36
od convoy
ne ne, francouský Ligier, vyrábí se dýl než smart, a nedají se srovnávat, snad jedině velikostí...

Napsal: úte 23 čer 2009, 10:42
od Chorche
to je nějaká ta padesátka pro děti nebo lidi bes řidičáku ne ?

Napsal: úte 23 čer 2009, 11:25
od Pajik
road-star píše:A jak to funguje :?:
Je tam motor na termodynamickem principu. Nasajes do valce vzduch z okoli, stlacis a vstriknes k tomu trochu stlacenyho vzduchu z tlakovych nadrzi. Tim to zahrejes a zvysi se tlak, takze to pohne pistem a jak tim se teplota ve valci ochladi. A pak to vyfouknes ven. Vyfukovany vzduch je o nekolik stupnu chladnejsi, nez nasavany.

Licenci na vyrobu auta s timto motorem ted vlastni treba indicka TATA. Jinak ten blaznivy francouz (majitel MDI) se ten svuj hrobecek snazi uvezt do chodu uz asi 10 let, prubezne ho sleduju. Ale zatim to na me budi dojem, ze myslenka je uzasna, ale v praxi je to nerealizovatelne. Vyslo nekolik recenzi od novinaru, kteri se s tim meli moznost svezt a nekteri psali, ze se to zastavilo po par km. Je to divna vec.

Napsal: úte 23 čer 2009, 11:30
od houzar
Pajik píše:
road-star píše:A jak to funguje :?:
Je tam motor na termodynamickem principu. Nasajes do valce vzduch z okoli, stlacis a vstriknes k tomu trochu stlacenyho vzduchu z tlakovych nadrzi. Tim to zahrejes a zvysi se tlak, takze to pohne pistem a jak tim se teplota ve valci ochladi. A pak to vyfouknes ven. Vyfukovany vzduch je o nekolik stupnu chladnejsi, nez nasavany.

Licenci na vyrobu auta s timto motorem ted vlastni treba indicka TATA. Jinak ten blaznivy francouz (majitel MDI) se ten svuj hrobecek snazi uvezt do chodu uz asi 10 let, prubezne ho sleduju. Ale zatim to na me budi dojem, ze myslenka je uzasna, ale v praxi je to nerealizovatelne. Vyslo nekolik recenzi od novinaru, kteri se s tim meli moznost svezt a nekteri psali, ze se to zastavilo po par km. Je to divna vec.
http://www.automobiles-ligier.com/

Napsal: úte 23 čer 2009, 12:02
od Pajik
dobra platforma pro redesign na elektrovozitko, je to docela lehke....

Napsal: úte 23 čer 2009, 12:52
od xlukas.cz
co tu vime, tak jsu zatim druhy, kdo chce ze smarta delat neco jineho nez pro co byl puvodne urceny 8). jak to dostanu na vahu, reknu ti, kolik vasi "prazdny" smart :wink:. byl bych rad, kdyby ses pokusil vlastnima silama o to elektro.

Napsal: úte 23 čer 2009, 13:03
od stanislav.rejn
Ten ligier nejede víc než 40.Ve francii toho jezdí plno ale je to děs a nechtěl bych v tom bourat.Je to z poloviny plastové o nějakem rámu nemůže byt ani řeč :twisted:

Napsal: úte 23 čer 2009, 13:19
od Pajik
xlukas.cz píše:co tu vime, tak jsu zatim druhy, kdo chce ze smarta delat neco jineho nez pro co byl puvodne urceny 8). jak to dostanu na vahu, reknu ti, kolik vasi "prazdny" smart :wink:. byl bych rad, kdyby ses pokusil vlastnima silama o to elektro.
O elektro vlastnima silama se zatim nema smysl pokouset. Se vsi vaznosti. Jednou jsem to tady na foru rozepisoval. Na jezdeni odstrojenym Smartem po dvorku si muzeme udratovat cokoliv co pojede klidne chvili z nejake vetsi autobaterky. Cokoliv serioznejsiho vede na akumulatorovou baterii o vysokem napeti, ktere je zivotu nebezpecne. Navic vhodna akumulatorova baterka s dostatecnou kapacitou proste do dneska neexistuje. Nikdo ji nevyrobil, palivove clanky jsou slabe, o solarnich clancich nema smysl mluvit.

Napsal: úte 23 čer 2009, 13:45
od xlukas.cz
ja to prave vim, ze jsi o tom mluvil a zkoumal to. proto sem ti to taky navrhl.
skoda, ze nemas co zkouset a vymyslet. ona je to opravdu zabava :wink: