Stránka 4 z 5

Odtah

Napsal: úte 21 říj 2008, 10:19
od Jitka
A netušíš na kolik by to vyšlo? odtah a oprava, funguje mi pouze 1 válec. nemám teď moc peněz nazbyt, ale krtečka zbožňuji, tak o něj nechci přijít.

Napsal: úte 21 říj 2008, 11:04
od Chorche
Nevim na kolik to vyjde u tebe, ale jestli bude měnit jenom kroužky, ventily, gufera, ložiska a šály + běžný věci (filtry, fridex, volej atd.) tak jako u mně tak po mě chce 13500. Podle mě to sou věci kerý se na tom motoru serou. Když to nenecháš dojít moc daleko. Tzn. když sou ještě v pohodě vložky ve válcích a písty. Nevim co stojej vložky ale písty sem viděl myslim v Elitu kolem 2500. No a to je tak všechno co se tam může posrat :D

Napsal: úte 21 říj 2008, 13:33
od DYK77
Chorche: tak paráda, že už to pojede. Škoda, že to nebylo o něco dříve, před SP , ale jestli to bude za ty vložený peníze chodit, tak Matovi všechna čest :wink:

Motor

Napsal: úte 21 říj 2008, 20:08
od Jitka
Ahoj, díky za info, až přijde manžel domů, tak to s ním proberu a ozvu se. Já vůbec netušila, že mají Smártíci takový problémy, to bych to nechala zkontrolovat už dřív. Jak dlouho by trvala oprava?

Napsal: stř 22 říj 2008, 11:33
od Chorche
Taxem tu s dalším apdejtem :lol:

Pidivozítko už je doma. Jede. Jestli žere volej nebo nežere zistim ježděním ale předpoklad je že žrát nebude. Jede řek bych stejně jak předtim.
No teď jak zafungoval Mata:
Odvez sem tam pidivozítko před 14 dněma. Nejdřív sme mrkli spolu na turbo jestli neni zablitý od oleje a neháže volej ven abysme eleminovali jednu možnost. Turbo bylo čistý, takže sme se dohodli že to Mata kuchne a vymění co bude špatný nebo načatý. Oprava měla trvat tejden. Po dvou dnech Mata volal, že firma odkaď bere díly bohužel nemá na skladě ventily a že je nemůže jinde sehnat. Tak jesli si je nemůžu sehnat někde sám. Bohužel sem je nesehnal a domluvil s Matou at je teda objedná s tim že budou za tejden. Mezitim Mata kuchnul startér, kerej nebyl úplně košer a nechal ho u kámoše eletrikáře vyčistit a roschodit. Motor kuchnul až dyš dorazily objednaný ventily po tejdnu. Motor se tvářil že je více méně v cajku, ventily byly sice dost černý až napečený, ale podpálený nebyly. Svíčky dost černý až nechutný (je jasný že to žralo volej). Kroužky byly taky celkem fajn. Byly chycený dvoje šály (obrušený a vyrytý drážky). Třetí se mi jeví OK. No a tak Mata vyměnil vejfukový ventily, gumičky na ventilech - zřejmě hlavní příčina žraní voleje, kruhy, šály, ložiska na klice, svíčky a skompletoval motor. Vyměnil fltry a fridex a brzdofku, celej motor umyl (vypadá jak novej), umyl celý auto i vevnitř. Nabídnul mi, že mi auto doveze do Prahy, ale to sem nakonec nepotřeboval.
No a celá sranda vyšla na 13500. Což je podle mě férová cena. Mata je slušnej mladej kluk, hodně ochotnej a vstřícnej. Takle nějak bych si představoval ideálního mechoše. Takže ode mně má velkej dík a můžu ho všem doporučit. :wink: :idea: :!:

A teď fotky:

Motor jak novej :D
Obrázek


Svíce:
Obrázek


Šály:
Obrázek
Obrázek


Ventily:

Obrázek

Napsal: stř 22 říj 2008, 12:51
od xlukas.cz
Chorche píše:Mata je slušnej mladej kluk, hodně ochotnej a vstřícnej. Takle nějak bych si představoval ideálního mechoše. Takže ode mně má velkej dík a můžu ho všem doporučit. :wink: :idea: :!:
keeez by mu to vydrzelo.

Napsal: stř 22 říj 2008, 14:20
od DYK77
Tak to vypadá dost dobře. Je vidět, že není žádný fušer. Na výměně dílů jste se domluvili a motor je i na oko pastva pro oči. Fakt paráda. Podle recenze velká chvála Máovi.

Napsal: stř 22 říj 2008, 14:43
od Chorche
A ty to k němu máš coby lahváčem dohodil :lol:

Napsal: stř 22 říj 2008, 14:49
od DYK77
Na opravy je ještě čas , ale člověk nikdy neví, tak je fajn, že tu někdo na severu takto funguje. Kdyby Máa chtěl, hodím mu na druhou stranu klubového letáčku reklamu :wink:

Napsal: stř 22 říj 2008, 15:12
od Chorche
Nevim jak často sem chodí, poněvač jaxem pochopil tak neni plnokrevnej smártysta :lol: Pidivozítko má jeho táta, von jezdí golfem. Ale řikal že ho ty pidimotůrky bavěj :lol: Že prej to je radost kuchat :lol:

Napsal: stř 22 říj 2008, 15:13
od Chorche
Mně napadlo spíš tu mou recenzi hodit do téam se servisama aby to bylo víc na vočích.

Motor

Napsal: stř 22 říj 2008, 15:13
od Jitka
Ahoj, volala jsem Matovi a zítra či pozítří si vyzvedne Krtečka z DC a dá ho do kupy :D . Díky Chorche za tip!

Napsal: stř 22 říj 2008, 15:18
od Chorche
Vida vida, nemáš zač :lol:

Napsal: stř 22 říj 2008, 15:24
od DYK77
Tak jsem vložil celou tu recenzi :wink:

Napsal: pon 10 lis 2008, 23:59
od DYK77
Tak olej? Drží?