škola smyku
- xlukas.cz
- Smart ACE
- Příspěvky: 15462
- Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
- Bydliště: Hodoninsko / Praha
kdyz uz se tu v tom pitvame, tak by me treba zajimalo i to, jak by se to auto chovalo kdyby melo obute sirsi pneumatiky napr. 175/205
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
SCHVÁLENO !!! 

2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279


- Jirka P
- Smart ACE
- Příspěvky: 2579
- Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
- Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči
To je stará historka, už sem to tu kdysi řešil, pamětníci vědíhouzar píše:ale to to z Vás pěkně leze
Jinak k těm gumám, obul jsem na předek širší, a musím říct že od té doby se Smart chová úplně jina, líp drží stopu a nemá takovou tendenci se za jekotu předních gum hrnout ze zatáčky ven (samozřejmě to má své hranice, nemyslím že jezdím rychleji) a začala mi fungovat stabilizace, prostě si občas vyřadí a přibrzdí, když to na kruháku přeženu
Vaše problémy hravě vyřeší naše - vodíková bomba!
-
L.Victorie
Tááákže, když to tady dneska furt řešíme, taxem si to zřejmě musela vyzkoušet na vlastní kůži... Až z toho mam husinu
U nás teď prší, jela jsem od našich domů, no a přiznám se, jezdim rychle, teď už to chápu... (když ono je to tak snadný, když se jen šlape plyn...)
takže si jedu, a přede mnou levotočivá zatáčka, běžně jí v týhle rychlosti vybírám, ale jelo mi proti auto, a to už jsem to teda nevybírala, takže brzdim.. a bylo mokro
auto zasmykovalo jak blázen.. no, naštěstí to nebylo tak hrozný, auto jsem udržela na silnici.. ale zážitek děsnej.. už bych neměla jezdit jak prase. 
U nás teď prší, jela jsem od našich domů, no a přiznám se, jezdim rychle, teď už to chápu... (když ono je to tak snadný, když se jen šlape plyn...)
takže si jedu, a přede mnou levotočivá zatáčka, běžně jí v týhle rychlosti vybírám, ale jelo mi proti auto, a to už jsem to teda nevybírala, takže brzdim.. a bylo mokro
na zimu bych dal 175 na 175
predek na 175 celkem sedi a pod plynem, kdyz se nenadlehcuje zustava vetsi stycna plocha
a proti 195 v zadu 175 drive ztrati trakci je to citelnejsi
Jinak co se tyce tech smyku nelze F2 srovnavat s jinou zadokolkou nebo autem vubec
kdyz ustreli 5m dlouhemu autu v zatacce zadek o 20 cm, je to vychyleni z jizdni osy jen o par stupnu a postaci lehka korekce volantem, budto vyslapnut spojku, nebo pridat plyn (zadokolka), ale to pridani plynu spise pro nejaky efekni prujezd sirokou zatackou, nez krizova situace. Ta mez je velice tenka a mala, pricemz motor musi mit dostatek vykonu!!!
kdyz je to u auta 2,5 m dlouheho je uz to o poznani vice stupnu a ve sve podstate je to skoro za hranici moznosti lidskych reakci. Protoze nez si clovek uvedomi ze se neco deje a zareaguje tak ten zadek uz je v predu.
predek na 175 celkem sedi a pod plynem, kdyz se nenadlehcuje zustava vetsi stycna plocha
a proti 195 v zadu 175 drive ztrati trakci je to citelnejsi
Jinak co se tyce tech smyku nelze F2 srovnavat s jinou zadokolkou nebo autem vubec
kdyz ustreli 5m dlouhemu autu v zatacce zadek o 20 cm, je to vychyleni z jizdni osy jen o par stupnu a postaci lehka korekce volantem, budto vyslapnut spojku, nebo pridat plyn (zadokolka), ale to pridani plynu spise pro nejaky efekni prujezd sirokou zatackou, nez krizova situace. Ta mez je velice tenka a mala, pricemz motor musi mit dostatek vykonu!!!
kdyz je to u auta 2,5 m dlouheho je uz to o poznani vice stupnu a ve sve podstate je to skoro za hranici moznosti lidskych reakci. Protoze nez si clovek uvedomi ze se neco deje a zareaguje tak ten zadek uz je v predu.
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
-
zajíc
- Jirka P
- Smart ACE
- Příspěvky: 2579
- Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
- Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči
http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtopic.php?t=869
Dawe, jak to tehdá dopadlo? Která z těch dvou byla zodpovědna?
Dawe, jak to tehdá dopadlo? Která z těch dvou byla zodpovědna?
Vaše problémy hravě vyřeší naše - vodíková bomba!

