Stránka 4 z 7

Napsal: stř 29 kvě 2013, 14:00
od xlukas.cz

Napsal: úte 16 črc 2013, 11:39
od cervik
nechci zakladat nove tema tak si dovolim napsat sem :-D chci koupit ForTwo do 50tis kč. auto bde slouzit jako druhe v rodine a kdyz bude v zime hnus na silnicich tak bude schovanej v garazi :-D prevazne by se snim jezdilo u nas po mensim mestecku a okoli a do prace 16km jedna cesta pripadne se nebranim snim jezdit i dal 50-100km ale to musim nejdriv vyzkouset jak me auto chytne a jestli se mi bude chtit jet velkym nebo malym :-D

1. co vybrat za verzi? benzin - nafta?

2. pokud benzin jezdi nekdo na Ethanol? ja jezdim uz pres rok na cistej v Renaultu Espace a pohoda a litr za 24kc, naftu bych mozna take tu a tam nejakou sehnal :-D

3. u benzinu se dela verze s turbem a bez turba? kterou vybrat na me cestovani?

4. na co dat pri koupi hlavni pozor?

diky

Napsal: úte 16 črc 2013, 13:15
od xlukas.cz
to te moc chvalim, ze nezakladas nove tema *1*
jinak popsaneho tu toho uz bylo i v jinych tematech dost. kdyz si to prectes, tak se taky hodne dozvis.

1. benzin 0,7 nebo 0,6 pred GO motoru.

2 ano, v roadsterovi to ma jeden z ostravy

3. existuje pouze verze s turbem. aspon u smartu v cenove relaci do 50 tis. az novi smarti co jsou od roku 2007 maji verzi bez turba (castejsi) a s turbem (62 kw)

4. na smarti nemoc - u motoru 0,6 kolem 100 tis. km (to uz je lepsi koupit do 30 tis. smarta s vadou motoru a go si nechat udelat u nektereho z nasich proverenych mechaniku, kteri meni celou sadu dilu. smartum po go moc neverit. jenom to polepi, aby to jezdilo a nezralo olej.), na zatekani do auta, sbihavost - bouchnuta nebo pretizena zadni naprava je na vymenu, nejde stelovat.

Napsal: úte 16 črc 2013, 15:29
od JBC
No jo, ale jak pozná smartí nemoc? Pokud už je ztráta výkonu, tak to pozná při zkušební jízdě, protože než ho půjde kupovat, tak si ho někde v půjčovně půjčí a bude vědět, jaká je akcelerace a jak zrychluje na pětku, ale pokud jen žere olej, tak to na první pohled nepozná a pak se bude muset s prodávajícím dohadovat (soudit), jestli to už při koupi bylo, nebo nebylo. To by museli jet na zkušební jízdu dlouhou alespoň 200 km!

Napsal: úte 16 črc 2013, 16:31
od cervik
zkusebni jizda je sice hezka ale s cim porovnat kdyz v aute sedim prvne :-D neni tu nekdo z meho okoli? plzen-beroun kdo by me do toho trosku zasvetil pripadne svezl abych vedel co ocekavat od auta pri zkusebni jizde. z nepojizdneho auta mam strach kdyz si ho nemuzu projet nezjistim jak je na tom podvozek prevodovka atd tak nevim no asi to spis vidim na auto po go ktera bude aspon trosku dolozitelna nejakym dokladem ikdyz je to porad jen papir

Napsal: stř 17 črc 2013, 08:15
od xlukas.cz
auto pred go nepozna. resp. jako voditko muze byt pocet km. je to hodne zavadejici, protoze tech km je rozptyl 40000. kazdopadne kupovat smarta s tim, ze ma najeto 90 tis. km a nezere olej a nejsou ani zadne jine projevy smarti nemoci je riziko a muze to udelat tak akorat dobrodruh. resp. lidi neznali smartu. znalec se takovemu autu budto vyhne nebo holt cena za auto musi odpovidat i kdyz mu v tomto okamziku nic neni.

auta pred go - dovezena vetsinou ze zahranici jsou na tom jaks taks prijatelne co se tyce podvozku a jizdnich vlastnosti. horsi je, ze nevis, jestli te ceka jenom go motoru nebo casto brzo odejde i turbo, jak motor zral olej, tak se jezdilo bez oleje nebo s malem oleje a turbo se uz nestihalo chladit ...

Napsal: stř 17 črc 2013, 09:21
od JBC
Jo, takhle jsem ho koupil já. Za devadesát litrů. Jenže, to se můžeš zamilovat do ženský, ta se bude do svatby chovat jako ta nejúžasnější na světě a měsíc po svatbě teprve zjistíš, co je to za svini...
A auta? To si jdeš koupit úplně nový auto, porovnáváš všechny možný věci, myslíš si, jak dobře jsi to vyhodnotil (nemyslím výkon, spotřeba a podobný hlouposti, myslím takový věci jako: jak dobře se sedí za volantem, jestli to jde nastavit všechno tak, jak to vyhovuje mě, jestli netlačí středový tunel do nohy, kolik přepravek se vejde do kufru apod.) a teprve když si ho přivezeš domů, tak zjistíš, co za šmejd sis to koupil. (Moje zkušenost s manželčinou Hondou Jazz.)

Napsal: stř 17 črc 2013, 12:49
od cervik
nemate nekdo nejake informace k tomuto vozu???

http://www.sauto.cz/osobni/detail/smart ... oFrom=list

Napsal: stř 17 črc 2013, 16:04
od Stela
Mam smarta jen asi 2 měsíce ( takze začátečník) ale 135 000 km u 0.8 nafty a GO mororu ? se my moc nechce věrit ? nejak brzo na naftu ?
Zkušný se ti k tomu jistě vyjádří
Jinak barva pěkná :-)

Napsal: stř 17 črc 2013, 16:42
od Druzeta
GO motoru se u CDI nedělá, jsou tady auta která mají jednou tolik a GO nepotřebujou.

Napsal: stř 17 črc 2013, 18:03
od Winterwolf
Na první pohled mi vadí že interiéru nevěnoval ani 1/10 pozornosti jako exteriéru.

Je to ta nejnižší možná verze "PURE" dovybavená o budíky (hodiny, otáčkoměr) které mají jiný podklad něž tachometr :roll:

Když už se na něj pojedeš podívat zaměř se na přední okna. Jestli budou taky zatmavená doufej že mají homologaci 8)

A obávám se, že GO motoru je v inzerátu napsaná jen proto, že na to zájemci o Smarty začínají slyšet.
Každopádně bych chtěl doklad co se při ní dělalo a do smlouvy dodat odstavec , že je motor po GO a nežere olej a minimálně rok nebo 50 000km záruku :P

PS: pokud pojedeš do Prahy tak se klidně zastav, nechám tě projet aby jsi věděl jak má Smart jezdit :idea:

Napsal: stř 17 črc 2013, 21:25
od xlukas.cz
panove, ale ono to neni cdi ;-)
prodavajici nevi, co prodava.
45 kw napsal asi omylem spravne ;-)

Napsal: čtv 18 črc 2013, 06:38
od Winterwolf
Jak jsi to poznal :?:

Na 45Kw se dá dostat chipem ne :?:

Nebo prodávajícího znáš a tím pádem by jsi mohl říct v jakém je auto stavu 8)

Napsal: čtv 18 črc 2013, 08:08
od xlukas.cz
nepoznal, to je odhad. vsecko co tu komu napiseme tak jsou neoverene odhady. nejsme jasnovidci. i po cipu je nafta "pouze" 42 kw. ano, cislo tam muze napsat kdokoliv jakekoliv, ale 45 kw u nafty neni obvykle.
proc si myslim, ze to neni cdi?
- vykon
- go motoru
- otackomer z benzinaku ( http://im.sauto.cz/image/201307/1016/da ... g?type=im2 )
- folie kolem nadrze je cista. benzin cisti, nafta lepta.

Napsal: čtv 18 črc 2013, 08:11
od Winterwolf
OK smekám *1*

Je vidět že se opravdu vyznáš :wink: