olej znečisuje motor-řešení?

Řešení problémů s motorem
Odpovědět
tomyk
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25 úno 2014, 17:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od tomyk »

Tak to dopadlo.

Klasika... Pistni krouzky netesnily. Tudy sel olej ven. Vymeneny tesneni, krouzky, svicky, ventily, zdvihatka, napinak retezu, gufera, ojnicni sada, filtry, olej, nemrzka, chladivo v klime


Servis Motocar Brno. Cena...vysoka - pres 20k. Bohuzel, kdyz zapoctu pripadnou cestu do OVY, dva dny dovolene, 2x vlak a muj volny cas tak me porad vychazi stejne cisla :(

No nic, uz je to v kope, zaplacene, tak at to ted aspon rok jezdi a leje se do toho jenom benzin

Tak ted muzu plnou parou zacit cpat penize do druheho povozu :D
Smart City Coupe 02', Passion, red/silver, 40kw

Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
tomyk
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25 úno 2014, 17:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od tomyk »

takze dodatek. ocividne zrani oleje a znecisteni motoru byly dve ruzne zavady. motor po GO olej nezere, ale stale kape.

znecistena je zejmena prava poloosa, takze to tipuju na zda zname vedeni oleje do turba. prikladam foto

Obrázek

Obrázek
Smart City Coupe 02', Passion, red/silver, 40kw

Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
Roman Milo
Příspěvky: 307
Registrován: pát 04 led 2013, 14:33
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Roman Milo »

A za to jsi dal 20 litrů? Divné.
kuher
Smart ACE
Příspěvky: 951
Registrován: čtv 09 črc 2009, 20:57
Bydliště: Č.Třebová

Příspěvek od kuher »

Jo, jo, mě ho také "culíkovali" Brňáci v Holubici a nakonec jsem ho nechal odvést do Olomouce, to jsem nevěděl o Gregovi a Cardovi. Nechal bych ho odvézt k nim. :? Jim ho tam vra s kraválem. :evil:
Fortwo 0,8 cdi 2002
tomyk
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25 úno 2014, 17:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od tomyk »

no jo....nenadelas nic. problem je, ze nemam momentalne cas jezdit po zemich ceskych kvuli autu. je docela problem to dovezt na druhy konec brna.

popravde pro me je ted nejdulezitejsi, ze se do toho co tyden neleje litr oleje :(
Smart City Coupe 02', Passion, red/silver, 40kw

Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
tomyk
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25 úno 2014, 17:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od tomyk »

spis me poradte, jestli je moje podezreni spravne.

zkusim si o vikendu udelat cas a podivat se co tomu presne je...pripadne vymena toho vedeni je moc narocna?

ja proste asi nemam jinou moznost, ze si nedke vychovat servisaka.

popravde vozit zpatky se me to nechce. pokud borec trval kvuli naplneni klimy na sundani predku, nechci videt co by se s tim delo a jak dlouho by to trvalo
Smart City Coupe 02', Passion, red/silver, 40kw

Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
Roman Milo
Příspěvky: 307
Registrován: pát 04 led 2013, 14:33
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Roman Milo »

Předek je dole za pár minut.
tomyk
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25 úno 2014, 17:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od tomyk »

ja vim, ale proste byly s tim dalsi ofuky a bylo by to na cely den. ale to je fuk. docela rad bych si to vyresil jinak nez reklamaci tam. navic pokud je to vedeni, tak to radsi hodim do MB...mozna to vyjde na stejne love
Smart City Coupe 02', Passion, red/silver, 40kw

Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
kuher
Smart ACE
Příspěvky: 951
Registrován: čtv 09 črc 2009, 20:57
Bydliště: Č.Třebová

Příspěvek od kuher »

Píšeš, že jsi ho měl v Motocar Brno, což je podle mne Mercedes. Jen jim ho vra, aby to dali dokupy, když jsi jim zaplatil a pěkně zadarmo. A řekni si o náhradní vozidlo. V ulici kpt. Jaroše "hnízdí ČOIka, tak jim to připomeň. U mě to bylo něco jiné, se mnou vyjebali hoši s Pohořelic, coby prodejci. Nakonec je taky smekli o pár korun, ale nevím o kolik. :evil:
http://www.motocar-service.cz/
Fortwo 0,8 cdi 2002
tomyk
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25 úno 2014, 17:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od tomyk »

Motocar jisto jiste nema s Mercedesem nic spolecneho
Smart City Coupe 02', Passion, red/silver, 40kw

Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
kuher
Smart ACE
Příspěvky: 951
Registrován: čtv 09 črc 2009, 20:57
Bydliště: Č.Třebová

Příspěvek od kuher »

:? No ale přece nebudeš platit za jejich nedbalou opravu 2x. Vozil bych to tam a po třetí, pokud by to neopravili, dal bych to opravit sám, ale na jejich náklady jinam. Samo že s asistencí ČOIky a právníka. Máš pravdu, Medvěda má Hošek. :?
Fortwo 0,8 cdi 2002
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Tak jak vidím tu olejovou "kaluž", tak to vidím téměř s jistotou, že ti netěsní víko ventilů, které ti blbě nasadili při té GO, s tím těsněním je to celkem blbě řešený a musí se dát velký pozor při montáži. Přečti si na 1. stránce tohoto příspěvku nějaké podrobnosti, které jsem k tomu psal - 3x jsem ho sundaval dolů !!!!!! *smart*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
tomyk
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25 úno 2014, 17:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od tomyk »

achjo. diky za radu. no tak zpatky do servisu no :(
Smart City Coupe 02', Passion, red/silver, 40kw

Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
tomyk
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25 úno 2014, 17:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od tomyk »

jen takova otazecka, kdyby to teda bylo blbe nasazene viko ventilu, vadi to necemu nejak zavazne? nebo to proste jen tece?
Smart City Coupe 02', Passion, red/silver, 40kw

Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

panove, trubka od turba je sucha a naprosto bez koroze - nova. to prece vidite.
to potece nekde jinde. mozna viko, ale to ze je zaolejovane turbo nic neznamena. poloosa to rozhazuje po celem motoru. to nic nezjistite.
sahni si ze spodu na hadici sani co je u nasavaci klapky, jestli tam neni kapka oleje. to by mohlo znacit ten vadny zpetny ventil.

jo, kdyz je viko spatne, tak to nicemu nevadi, je to jenom kryt uz mimo motor. jenom holt tece olej. ale i to mne prijde zvlastni.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Odpovědět