Stránka 4 z 34

Napsal: sob 19 led 2008, 20:32
od Zuziiik
Ja som si fakt myslela, ze kolesa su bezne na autach rovno...ale to neva, ja som auto-amater :roll: :lol:

Napsal: sob 19 led 2008, 20:45
od DYK77
Predni jsou jeste navic serizeny s urcitou sbihavosti, tedy do tvaru sipu ve smeru jizdy. Dela to cca -2mm na kazdem kole, takze to okem neni ani moc videt.
Rada zavodnich vozu meni sbihavost/rozbihavost a odklon/zaklon kol v zavislosti na typu zavodni drahy, tedy prevazuje-li na trati rovina nebo zatacky ( zakruty :-) Staci si zahrat nekterou PC zavodni gamesku s dobre zpracovanou fyzikou, kde je moznost nastavovat charakteristiky vozu a rozdil na jizdnich vlastnostech pozna snad kazdy.

Napsal: sob 19 led 2008, 21:32
od marko583
DYK77 píše:Predni jsou jeste navic serizeny s urcitou sbihavosti, tedy do tvaru sipu ve smeru jizdy. Dela to cca -2mm na kazdem kole, takze to okem neni ani moc videt.
Rada zavodnich vozu meni sbihavost/rozbihavost a odklon/zaklon kol v zavislosti na typu zavodni drahy, tedy prevazuje-li na trati rovina nebo zatacky ( zakruty :-) Staci si zahrat nekterou PC zavodni gamesku s dobre zpracovanou fyzikou, kde je moznost nastavovat charakteristiky vozu a rozdil na jizdnich vlastnostech pozna snad kazdy.
uzivatelia, pre mna takzvane auto-lamy asi sotva... to uz je vyssia matematika, ktora je pre uzivatela, ktory sa presuva viac menej predisovo z bodu A do bodu B uplne zbytocna a nezaujimava...

Napsal: sob 19 led 2008, 21:54
od DYK77
Presto se u zavodnich PC gamesek bez hrubeho nastaveni sbihavosti neobejdes 8) Da se tam trochu pochopit proc se to dela, ale na vlastnim aute bych si to netroufnul, na to se mam moc rad a virobce urcite vedel proc nastavil podvozek tak jak je :wink:

Napsal: pon 21 led 2008, 12:38
od Jirka P
Smart - v servisu tvrdili, ze geometrie na nem je vysoká skola (vzhledem ke kratkemu rozvoru). Musim rict ze po me plzneske epizode se mi prave kolo posunulo o 1 cm dopredu. Tak jsme to zvedli na heveru, puvodne jsem chtel vymenit rameno, ale vsiml jsem si ze cela predni naprava je uchycena na takove jako by traverze. Tu jsem pod pravym kolem povolil, pote to vydalo takovej divnej zvuk (lup) a skocilo to cele na puvodni misto. Tak jsem sroub utahnul a trada na geometrii, kde vse dopadlo za 1.

Napsal: pát 25 dub 2008, 08:52
od Jiri Janacek
Ahoj mam taky problém s brzdama, když začnu brzdit tak se mi začne klepat volant.Ve městě to není znát ale v 90km/h jsou to pořádný vybrace nevíte čím by to mohlo být.Dík za radu

Napsal: pát 25 dub 2008, 09:17
od Druzeta
Budou asi zvlněný kotouče,podívej se jakou mají tlouštku,nové mají 9mm,postupně se zeslabují,pak stačí víc brzdit,ohřejou se,stříkne na ně voda z kaluže a můžou se zvlnit v extrému i prasknout,záleží jak jsou slabý.Nechají se srovnat,ale pokud jsou slabý tak je lepší dát nový,protože se rovnaj že se zbrousí do roviny a tím se ještě zeslabí a myslím že nejmenší tlouštka je 8mm.

Napsal: pát 25 dub 2008, 09:26
od Jiri Janacek
Druzeta píše:Budou asi zvlněný kotouče,podívej se jakou mají tlouštku,nové mají 9mm,postupně se zeslabují,pak stačí víc brzdit,ohřejou se,stříkne na ně voda z kaluže a můžou se zvlnit v extrému i prasknout,záleží jak jsou slabý.Nechají se srovnat,ale pokud jsou slabý tak je lepší dát nový,protože se rovnaj že se zbrousí do roviny a tím se ještě zeslabí a myslím že nejmenší tlouštka je 8mm.
Dík moc

Napsal: stř 28 kvě 2008, 11:47
od xlukas.cz
kdyz sem koupil smarta, tak brzdil naprosto paradne. zajimalo by me, co udelat pro to. aby zase brzdil nejak slusne, protoze uz to stoji za prd :? . nerad bych se octnul v neci prd...

napadlo me, jestli uz by se treba pri tech 133tis. nemely brzdy zkusit odvzdusnit nebo nemela vymenit brzdova kapalina, jestli by to teda pomohlo. desky jsou v poradku.

Napsal: stř 28 kvě 2008, 11:56
od Druzeta
Můžeš mít ty brzdy taky zamaštěný,prodávaj takový čističe na brzdy ve spreji.Vyměnit kapalinu a odvzdušnit,může v ní bejt voda a vzduch.Desky můžou mít ješte sílu,ale záleží jak dosedají ke kotouči,jestli je celý vyleštěný nebo jenom někde a vyndat destičky a jestli dosedají celou plochou a taky záleží na materiálu těch destiček jak jsou tvrdé.Jinak brzdová kapalina by se měla myslím měnit každé dva roky. :lol:

Napsal: stř 28 kvě 2008, 12:04
od xlukas.cz
no jo no, mam auto na jezdeni a ne na servisovani ;-) , tak proto se ptam.
vylestene budou urcite a desky by mely dosedat, sak uz jsou tam myslim rok.

Napsal: stř 28 kvě 2008, 12:06
od David0600
ono se servisuje kvůli tomu aby si právě mohl jezdit :wink:

Napsal: stř 28 kvě 2008, 12:09
od xlukas.cz
David0600 píše:ono se servisuje kvůli tomu aby si právě mohl jezdit :wink:


jako bys me neznal *pisk* *pisk*

Napsal: stř 28 kvě 2008, 12:10
od David0600
no právě, proto sem to napsal :lol:

Napsal: stř 28 kvě 2008, 15:57
od Barbora
Hele a takovy to chrasteni u prednich kol treba pri zataceni? To je co?