Stránka 5 z 12
Napsal: pát 20 bře 2009, 02:04
od DYK77
Jezdím do AKUMA servisu. Vždycky tam stačí přijet, akumulátor vyndat nebo si jej nechat vyndat a podle rozměrů a kapacity si koupit novej a hned s ním odjet. Dělají tam i testování akumulátorů pod zatížením. Akumulátory tam za čerstva plní elektrolytem a nabíjejí, takže člověk nekupuje něco co už někde dlouho stálo a začala tam probíhat fáze sulfatace.
Naposledy kupovaný akumulátor do Smartíka totožný s originálním stál necelých 1300,-Kč
Napsal: úte 26 kvě 2009, 07:50
od xlukas.cz
Napsal: úte 26 kvě 2009, 08:25
od Druzeta
Zase jsou ale skla v ohrožení, když to někdo uvidí za oknem.
Napsal: úte 26 kvě 2009, 08:33
od xlukas.cz
to by melo byt pod sklenenou strechou, tam to snad nikdo neuvidi

Napsal: úte 26 kvě 2009, 08:45
od DYK77
Většinou se baterie vybije v zimě, a tam solární panel končí

Napsal: úte 26 kvě 2009, 10:13
od dodo555
a nemozes parkovat v garazi

Napsal: úte 26 kvě 2009, 10:19
od Druzeta
Můžeš, ale musíš na tím svítit třeba zářivkou.

Napsal: úte 26 kvě 2009, 10:52
od xlukas.cz
vybije se, kdyz se nejezdi. nejen v zime. ono i kdyz je vyply klicek, tak porad tam nejaka minimalni spotreba je.
toto je spis na leto, kdyz vyrazis s autem do kempu, kde neni moznost elektrickych pripojek, tak si s tim pres den dobijis baterii a vecer z ni zase sosas elektriku na sviceni nebo jine elektrospotrebice. taky pres den na dobijeni baterie, do ktere mas zapichnutou lednicku.
Napsal: úte 26 kvě 2009, 11:00
od Druzeta
Obávám se že ten solární panel by na ledničku nestačil.

Napsal: úte 26 kvě 2009, 11:20
od DYK77
By museli bejt panely jak na Sputniku
S tím vybytím to bylo myšleno tak, že v zimě umře více baterií než v létě , protože zima jim nesvědčí

Napsal: úte 01 zář 2009, 08:57
od xlukas.cz
jaka baterka se da vrazit do smarta? jsme samozrejme omezeni rozmerama. mela by se tam vlezt i velka. mista je tam dost.
nevadila by mu treba tato?
http://www.autobat.cz/akustar-plus-88ah ... 34177.html
jak je to s tema kapacitama. predpokladam, ze vetsima ah se autu neublizi, ale co ty A?
Napsal: úte 01 zář 2009, 09:47
od DYK77
Co se týče Ah. Třeba já bych silnější baterii nedával, protože bych měl obavy, že se nebude zcela dobíjet, navíc nemám problém s zoztočením motoru a ani baterii nevyužívám když stojím, ale ty když jezdíš delší vzdálenosti, tak za tu dobu se i menším proudem silnější baterie nabije.
Ampéry nevadí, spotřebiče si vezmou jen tolik kolik mají pokud jsou v pořádku, pro případ poruchy jsou vodiče i zdroje proti přetížení jištěny pojistkami.
Napsal: úte 01 zář 2009, 14:54
od xlukas.cz

aha, tak ono je to potom zase o dobijeni. hm hm hm. ze aspon neco kolem tech aut nemuze byt jednoduche.
takze zjistit, co je schopny alternator dobijet -> jaky dava dobijeci proud.
Napsal: úte 01 zář 2009, 14:59
od Druzeta
Já si příště koupím co nejnižší baterii, mám totiž vyndanej ten dekl co je mezi kobercem a baterkou a je tam daleko víc místa na nohy akorát baterka dělá trochu hrb, kdyby byla nižší tak by to bylo lepší.
Napsal: úte 01 zář 2009, 19:09
od Apollo
Druzeta píše:Já si příště koupím co nejnižší baterii, mám totiž vyndanej ten dekl co je mezi kobercem a baterkou a je tam daleko víc místa na nohy akorát baterka dělá trochu hrb, kdyby byla nižší tak by to bylo lepší.
s těma nízkejma je to problém... já sehnal asi o 1,5cm nižší než klasika ale i tak to není zároveň s podlahou a za běžný peníze... jinak se sežene speciálka rozměr ale to pak stojí třeba i 5x tolik při stejný kapacitě... a to se mi investovat nechtělo... tak jako se vším - jde skoro všechno ale je to otázka poměru cenaxvýkon(využití)