Stránka 5 z 11
Napsal: pon 15 bře 2010, 17:21
od xlukas.cz
samozrejme pouze na pripadny provoz mimo pozemni komunikace.
Napsal: úte 16 bře 2010, 13:06
od houzar
Napsal: úte 16 bře 2010, 13:57
od hadak
jaka je navratnost takove investice? proc lidi nesviti normalnimi svetly od vyrobce?
Napsal: úte 16 bře 2010, 14:04
od Olii05
hadak píše:
jaka je navratnost takove investice? proc lidi nesviti normalnimi svetly od vyrobce?
asi nejspíš proto že si myslí že to vypadá líp a že sou i vidět
bohužel omyl, někteří je používají ikdyž nemají, za šera at už ráno či večír, za deště apod. o tom že novým autům už při tomto svvícení nesvítí zadek nemluvě.

Napsal: úte 16 bře 2010, 14:16
od Majkl
Olii05, musim se bohuzel pridat a souhlasit s tebou. Taky me stve ze jim nesviti zadni svetla a moc prinos tech svetel u aut, ktere to nemaji z vyroby nechapu...
nejlip to meli anglani uz 15let zpatky, ktery meli i ve starych skodovkach system, ktery rozsivittil hlavni svetlomety na cca 30procent spolu se zadnimi pres den..
dalsi problem je jak rikas s tim, ze 90procent lidi nevi, kdy ma rozsvitit svetla normalni..
a samotna kapitola jsou lidi, kteri veri ze je tim jejich auto cool a in a proto si nerozsviti klasicky potkavacky..
sam si to na auto nikdy nedam..
Napsal: úte 16 bře 2010, 14:42
od Spajky007
denní světla ti sníží spotřebu paliva neodcházej tak často žárovky patice atd. já mam dení svícení u Smarta origo a taky mi nesvítí nic jiného než přední tlumený ale pořád je to 110W a dení svíceni diody cca 6 -12 W
v návodu u denního svícení že ho nesmíš používat v tunelu a za snížené viditelnosti mlha šero děš atd
Napsal: úte 16 bře 2010, 14:46
od Spajky007
příklad vozim hokejistky mam starej autobus R Master alternátor 75W přídavné topení + vlek a za cestu z Prahy do Plzně jsem totálně vymlátil baterku dal jsem diodové denní svícení a problém je fuč
světla jsem koupil na aukru za 500,-- nový + doklad i s atestem na sklíčkách číňany zkopítujou vše a jezdim
Napsal: úte 16 bře 2010, 15:34
od RavenS.
denne svietenie je za denneho svetla ovela lepsie vidiet a za znizenej viditelnosti sa nesmie pouzívat
Napsal: úte 16 bře 2010, 15:51
od Majkl
"nesmí se používat" to se nesmí ani telefon a denně vidím tak 10 lidí jak jezdejí s telefonem u ucha.. ze to je v navodu neznamena ze to ty lidi nepouzivaji kdy nemaji... i v noci potkavam po prace blbečky (hodně Audi) a pak starsi auta co to maji prave dodelavane, jak sviti denníma, oslnuji vsechny, a nesviti zadek..
Napsal: úte 16 bře 2010, 15:55
od RavenS.
tak ale to su kreteni ktory to nevedia pouzivat, stavim sa s tebou ze keby to nemal tak si mozno zabudne zapnut aj normalne svetla a to by sa malo pokutovat. ale cez den je to urcite ovela viditelnejsie
Napsal: úte 16 bře 2010, 16:13
od Spajky007
potkávám auta který ve tmě nesvítěj vůbec a taky jedou tak si vyber nikdo není dokonalej

Napsal: úte 16 bře 2010, 16:26
od xlukas.cz
po praze se v noci jezdi bez svetel velice snadno. mam vyzkouseno

Napsal: úte 16 bře 2010, 16:36
od RavenS.
ked som dostala smartika (ece som ho moc nepoznala) tak som raz isla vecer bez zazatej palubovky a to som sa len cudovala ze jak to ma blbo ten smart vymyslene ze vecer ani neni videt jak rychlo idem (svetla boli zapnute) a ked sme dosli domov tak sme zistili ze nesvietia zadne svetla a ze zablbla packa svetiel a preto nesvietila ani pristrojovka

Napsal: úte 16 bře 2010, 17:05
od lmt
denne svietenie je debilizmus, ktory neviem kto vymyslel.....kto nevidi nech nechodi na cestu....svietim sice diodami ale vzdy sa smejem ako mi protiiduci blikaju aby som si zapol svetla...asi ma dobre vidia....

)))))) zadne svetla mi s dennymi nesvietia pretoze to nie je prikazane ale na SVK zakazane by som povedal.....pretoze zakon hovori, ze treba svietit avsak pri pouziti svetiel pre denne svietenie nesmu sucasne svietit akekolvek ine svetla....aj tak cez normalny den nikto tie zadne svetla svietit nevidi....
Napsal: úte 16 bře 2010, 17:18
od houzar
lmt píše:denne svietenie je debilizmus, ktory neviem kto vymyslel.....kto nevidi nech nechodi na cestu....svietim sice diodami ale vzdy sa smejem ako mi protiiduci blikaju aby som si zapol svetla...asi ma dobre vidia....

)))))) zadne svetla mi s dennymi nesvietia pretoze to nie je prikazane ale na SVK zakazane by som povedal.....pretoze zakon hovori, ze treba svietit avsak pri pouziti svetiel pre denne svietenie nesmu sucasne svietit akekolvek ine svetla....aj tak cez normalny den nikto tie zadne svetla svietit nevidi....
toto znám taky na mě ti rádoby znalci blikají,že nesvítím
a tak se zastavím u s tím souvisejícím problémem:kdo z Vás naposledy se seznámil s novými předpisy formou školení / NE v televizi /nebo jiné odborné činnosti.jsou lidé a těch je většina,kteří řídí 40-50 roků ale o stávajících pravidlech nemají potuchy,na druhé straně profíci musí pořád na nějaká školení,psychotesty a pod.