Stránka 5 z 5
Re: Jak vyndat motor z vozu
Napsal: ned 10 led 2016, 11:17
od xlukas.cz
Jo, spletl. Omlouvam se.
Jde o fotku toho zluteho madara.
Odesláno z mého GT-N7000 pomocí Tapatalk
Re: Jak vyndat motor z vozu
Napsal: ned 10 led 2016, 16:28
od mugwai59
To je borci ode me obrazek, ale zase nechapu Xlukasovu otazku, jestli se dostane k hlave kdyz tam necha tazny ?
Mam tazny u CDi-cka a je to v mezere cca 1cm tlusty zelezo, se asi zblaznili takovy tezky kram na blbych max. cca 350 kg plne nalozeneho vozika

..
Hlinikovou vyztuhu tam nemam, zavazela by, tahat muzu na kouli a o tazny se mi zastavi autobus i s vyletnikama (jak vyplyva z konstrukce)

).
Re: Jak vyndat motor z vozu
Napsal: ned 10 led 2016, 22:00
od xlukas.cz
Ta otazka je prece velice jednoducha
... o kolik je ten motor na te tvoji fotce spusteny?
Kdyz sem mel motor spusteny ja, tak horni ram, kde je ta hlinikova vyztuha byl vcelku dost pod karoserii.
Odesláno z mého GT-N7000 pomocí Tapatalk
Re: Jak vyndat motor z vozu
Napsal: ned 10 led 2016, 22:44
od xlukas.cz
pridavam obrazek, kdy sem mel povoleny motor a zvedle auto ...
vsimni si leve strany auta, jak je mezera mezi karoserii a tim taznym
kazdopadne co tim chcu rict - ze na te fotce co jsi sem dal, tak neni motor spusteny dule vubec.
Re: Jak vyndat motor z vozu
Napsal: ned 10 led 2016, 23:00
od mugwai59
No joooo ! Ty o voze a my o koze, Ty spoustis cely ram, ja a ten Madar spoustime jenom agregat !

Cize odpoved je rovnez jednoducha - vem ten obrazek, a poradne koukej - nalevo je silentblok odhadem o 10 cm dole a napravo o delku cele pruziny (mysleno na pozadi obrazku):).
Tipuju teda napravo tak 30 cm, to je prave vyhoda spousteni bez ramu, an silentblocich - spustis si aktualne co potrebujes, staci tak ?
Cize prumer je to celkove cca o 20cm dole, pak si to naklapis (idealne na dvou nuzkovych hevirkach) kam potrebujes a podle toho co potrebujes vyndat (starter, altik, remenici kliky apod.)
Tak jeste jednuc, jo ? A cum na motor, kde az ma hlavu s pravym silentblokem dole pod ramem, NE koukat na ram
Samozrejme - ram a kola zustavaji tam kde jsou:).

Re: Jak vyndat motor z vozu
Napsal: ned 10 led 2016, 23:15
od mugwai59
Kazdopadne naopak - Tvuj je snizeny jen nepatrne a jen vlevo

.
Pro srovnani muj druhy Smartie (Prdik), motor snizeny na maximum, torzo pred odvezenim naproti do stodoly na cekandu na motor

) :
Jednoduse si pouzil opacny ze dvou moznych zpusobu loweringu enginu:).

Re: Jak vyndat motor z vozu
Napsal: ned 10 led 2016, 23:28
od xlukas.cz
diky za vysvetleni. konecne sem pochopil o cem pisete i v jinych tematech.
ja mam totoiz za to, ze prostor kolem motoru se zpristupnuje spustenim motoru na 4 sroubech a to vcetne celeho ramu.
Re: Jak vyndat motor z vozu
Napsal: ned 10 led 2016, 23:36
od mugwai59
Na tech gumach s tim muzes kroutit podle potreby temer na vsecky strany a ziskas pristup aktualne kam potrebujes (pac to mas jen na 3 bodech (tripod) tak to jde z principu lip na libovolnou stranu:).
Muzes povolit i jen predek a spustit si nepatrne predni silentblok (treba kvuli vymene vany, salku apod.).
http://www.fq101.co.uk/how-to-guides/fo ... build.html