Cukání při jízdě

Řešení problémů s motorem
Odpovědět
Uživatelský avatar
bajza
Příspěvky: 145
Registrován: sob 04 lis 2006, 20:44
Bydliště: Budyne nad Ohrí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bajza »

Mohu se pochlubit ze to normalne frci a pak najednou konec proste nahla smrt :!: vlastni zkusenost
Smart For Two . . . . . . . . . pár_fotek:

front 195/40/16 rear 215/35/16 DunlopSP9000

tel: 776 26 02 81
Uživatelský avatar
marko583
Smart ACE
Příspěvky: 508
Registrován: pon 06 bře 2006, 20:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marko583 »

to bude najskor spojka, resp. nastavenie lamely
Smart Roadster Coupe 2003 - ano, je to tak, pokorili sme 230.000 km. povodny motor, prevodovka a dokonca aj aktuator... Akurat spojka sa odporucala do vecnych lovist pri 210.000 km a 10 rokoch prevadzky. A odisiel uz aj starter, ci alternator a preventivne je tam aj nove turbo.
Jaguar XJR 1996 - 203.000 km nova vydreva na ceste, daka lakovacka porobena, opat vyzera ako ozajstne auto
Mercedes Vito Marco Polo 2000 - milion kilometrov, ale to byvanie kde chces nicim nenahradis
Hyundai Atos 2004 - 92.000 km a s tym sa da ist furt plny a aj tak to nejde :-)))
Oltcit Club 1988 - rozobraty do srobika a vyvarena karoseria, nachystana na lakovanie...

Kto brzdi, prehrava...
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

kdo, krom mercedesu, to dokaze nastavit? resp. nastaveni zkontrolovat. co vidim, tak v mercedesu, by me tam tu spojku rovnou vymenili.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
moni

Příspěvek od moni »

bajza píše:Mohu se pochlubit ze to normalne frci a pak najednou konec proste nahla smrt :!: vlastni zkusenost
ted nejak netusim tu navaznost...? :?: mama cekat, ze mi zase umre kruta?
Uživatelský avatar
bajza
Příspěvky: 145
Registrován: sob 04 lis 2006, 20:44
Bydliště: Budyne nad Ohrí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bajza »

Ne jen jsem napsal jak to to probiha u smarta kdyz umre spojka jo a zapomel jsem ze k tomu jeste krasne problikava kontrolk ESP
Smart For Two . . . . . . . . . pár_fotek:

front 195/40/16 rear 215/35/16 DunlopSP9000

tel: 776 26 02 81
moni

Příspěvek od moni »

pekny, no to urcite prijde taky...ja u toho spojkovyho valecku mela jednou jo jednou ne...vetsinou za teplyho pocasi to chytlo, rano jsem nemela sanci.......
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

moni píše:pekny, no to urcite prijde taky...ja u toho spojkovyho valecku mela jednou jo jednou ne...vetsinou za teplyho pocasi to chytlo, rano jsem nemela sanci.......
jako u probe mne tece spojkovy valecek a vim, ze jednou za cas (a hlavne, az tam nejdou postupne radit rychlosti od 1, 2, ...) to chce dolit kapalinu do spojky. nez jsem to zjistil - poprve, to dopadlo tak, ze sem se rozjizdel na 3
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
marko583
Smart ACE
Příspěvky: 508
Registrován: pon 06 bře 2006, 20:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marko583 »

v smarte je prevodovka ako v kazdom inom aute. cize prejavy su ako na kazdom inom aute... opotrebovana lamela sa prejavuje presmykovanim pod plynom, zle nastavena lamela sa prejavuje cukanim pri radeni, rozbiehani apod...
Smart Roadster Coupe 2003 - ano, je to tak, pokorili sme 230.000 km. povodny motor, prevodovka a dokonca aj aktuator... Akurat spojka sa odporucala do vecnych lovist pri 210.000 km a 10 rokoch prevadzky. A odisiel uz aj starter, ci alternator a preventivne je tam aj nove turbo.
Jaguar XJR 1996 - 203.000 km nova vydreva na ceste, daka lakovacka porobena, opat vyzera ako ozajstne auto
Mercedes Vito Marco Polo 2000 - milion kilometrov, ale to byvanie kde chces nicim nenahradis
Hyundai Atos 2004 - 92.000 km a s tym sa da ist furt plny a aj tak to nejde :-)))
Oltcit Club 1988 - rozobraty do srobika a vyvarena karoseria, nachystana na lakovanie...

Kto brzdi, prehrava...
moni

Příspěvek od moni »

marko583 píše:v smarte je prevodovka ako v kazdom inom aute. cize prejavy su ako na kazdom inom aute... opotrebovana lamela sa prejavuje presmykovanim pod plynom, zle nastavena lamela sa prejavuje cukanim pri radeni, rozbiehani apod...
mylsis, ze to by mohlo byt to moje cukani...?me vymenovali ten spojkovy valecek cely,tak by kdyby tam lamela byla spatna, tak by ji taky vamenili, nebo snad ne...???
Uživatelský avatar
marko583
Smart ACE
Příspěvky: 508
Registrován: pon 06 bře 2006, 20:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marko583 »

vymenili ako vymenili... otazka naco. skor je zle nastavena.
ak by bola zla lamela, tak to pri jazde ide viac do otacok a auto "netaha" len toci...
Smart Roadster Coupe 2003 - ano, je to tak, pokorili sme 230.000 km. povodny motor, prevodovka a dokonca aj aktuator... Akurat spojka sa odporucala do vecnych lovist pri 210.000 km a 10 rokoch prevadzky. A odisiel uz aj starter, ci alternator a preventivne je tam aj nove turbo.
Jaguar XJR 1996 - 203.000 km nova vydreva na ceste, daka lakovacka porobena, opat vyzera ako ozajstne auto
Mercedes Vito Marco Polo 2000 - milion kilometrov, ale to byvanie kde chces nicim nenahradis
Hyundai Atos 2004 - 92.000 km a s tym sa da ist furt plny a aj tak to nejde :-)))
Oltcit Club 1988 - rozobraty do srobika a vyvarena karoseria, nachystana na lakovanie...

Kto brzdi, prehrava...
moni

Příspěvek od moni »

rekli mi,ze auto netahne proto, ze mam v haji katalyzator..a t cukani vyslim tim, ze auto normalne jede, normalne tahne a najednou, kdyz slapnu fakt na plyn, a treba si i podradim, tak zacne sebo tak divne skubat a pocukavat,rychlost se nezvysi spis naopak a najednou netahne.....a pak zase jakoby nic, sup a auto si zase jede v pohode a zase tahne....
Uživatelský avatar
marko583
Smart ACE
Příspěvky: 508
Registrován: pon 06 bře 2006, 20:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marko583 »

ono samotny katalyzator na jazdu nema viac menej vplyv. ten sa stara len o to, aby boli ciste vyfukove plyny...

a zeby bola chyba inde ako v hnacom ustroji?

nemoze tahat falosny vzduch? pripadne zla priprava zmesi? chudobna zmes?
lambda sonda je v poriadku?
Smart Roadster Coupe 2003 - ano, je to tak, pokorili sme 230.000 km. povodny motor, prevodovka a dokonca aj aktuator... Akurat spojka sa odporucala do vecnych lovist pri 210.000 km a 10 rokoch prevadzky. A odisiel uz aj starter, ci alternator a preventivne je tam aj nove turbo.
Jaguar XJR 1996 - 203.000 km nova vydreva na ceste, daka lakovacka porobena, opat vyzera ako ozajstne auto
Mercedes Vito Marco Polo 2000 - milion kilometrov, ale to byvanie kde chces nicim nenahradis
Hyundai Atos 2004 - 92.000 km a s tym sa da ist furt plny a aj tak to nejde :-)))
Oltcit Club 1988 - rozobraty do srobika a vyvarena karoseria, nachystana na lakovanie...

Kto brzdi, prehrava...
Uživatelský avatar
marko583
Smart ACE
Příspěvky: 508
Registrován: pon 06 bře 2006, 20:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marko583 »

ak by smykala lamela, tak by do urcitych otacok islo normalne a potom len do otacok, bez prenosu vykonu na kolesa... sklbanie viac menej ziadne... v podstate, ako keby bola vymacknuta spojka. to ale tento pripad urcite nebude.

hladal by som odpoved v niecom z prispevku vyssie...
Smart Roadster Coupe 2003 - ano, je to tak, pokorili sme 230.000 km. povodny motor, prevodovka a dokonca aj aktuator... Akurat spojka sa odporucala do vecnych lovist pri 210.000 km a 10 rokoch prevadzky. A odisiel uz aj starter, ci alternator a preventivne je tam aj nove turbo.
Jaguar XJR 1996 - 203.000 km nova vydreva na ceste, daka lakovacka porobena, opat vyzera ako ozajstne auto
Mercedes Vito Marco Polo 2000 - milion kilometrov, ale to byvanie kde chces nicim nenahradis
Hyundai Atos 2004 - 92.000 km a s tym sa da ist furt plny a aj tak to nejde :-)))
Oltcit Club 1988 - rozobraty do srobika a vyvarena karoseria, nachystana na lakovanie...

Kto brzdi, prehrava...
moni

Příspěvek od moni »

ale co jineho........... :cry:
Uživatelský avatar
marko583
Smart ACE
Příspěvky: 508
Registrován: pon 06 bře 2006, 20:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marko583 »

cez pismenka tazko opravovat auta :wink:
Smart Roadster Coupe 2003 - ano, je to tak, pokorili sme 230.000 km. povodny motor, prevodovka a dokonca aj aktuator... Akurat spojka sa odporucala do vecnych lovist pri 210.000 km a 10 rokoch prevadzky. A odisiel uz aj starter, ci alternator a preventivne je tam aj nove turbo.
Jaguar XJR 1996 - 203.000 km nova vydreva na ceste, daka lakovacka porobena, opat vyzera ako ozajstne auto
Mercedes Vito Marco Polo 2000 - milion kilometrov, ale to byvanie kde chces nicim nenahradis
Hyundai Atos 2004 - 92.000 km a s tym sa da ist furt plny a aj tak to nejde :-)))
Oltcit Club 1988 - rozobraty do srobika a vyvarena karoseria, nachystana na lakovanie...

Kto brzdi, prehrava...
Odpovědět