Stránka 6 z 10
Napsal: čtv 12 srp 2010, 12:43
od Jurko
pre tych, co sa chcu tesit este viac, tu je zoznam najvacsich oficialnych sponzorov a vystavovatelov a predajcov na SMARTIMES (zo smarttimes blogu):
AuCARdio
BRABUS
Carlsson
Sportwagen Gerstmayer
fismatec
Nestle
ORANGE
AutoLaden
OptiGear
RedBull
rs-parts
smartJW

Napsal: čtv 12 srp 2010, 16:27
od Markéta
Nestlé.... jóooooooo

Napsal: čtv 12 srp 2010, 17:28
od xlukas.cz
jenom zmrzlina schoeler, nic vic.
Napsal: pát 13 srp 2010, 17:13
od Markéta

to nevadí
Napsal: ned 15 srp 2010, 16:00
od dyno
Přátelé a kamarádi, jelikož se termín akce opravdu hodně rychle blíží, přicházím na poslední chvíli
s nabídkou několika zajímavých míst, kterým bysme mohli věnovat páteční odpoledne (pokud jde o
nedělní výlet - ten by měl být v režii houzara) Opravdu už není příliš času nazbyt a tak by bylo fajn, kdybyste
se co nejdříve vyjádřili, jestli by někoho z vás něco z toho zajímalo... pokud ne - můžeme se samozřejmě
omezit na to, že se budeme prostě v pátek flákat v kempu nebo na letišti.
V Rakousku je toho k vidění opravdu hodně, ale ne všechno je pro nás pokud se vzdálenosti týče dostupné....
zase tak moc času abysme cestovali někam na jih Rakouska mít nebudeme. Proto jsem vybral z
nabídky tři konkrétní návrhy, kam bysme se mohli v pátek zajet podívat. Snažil jsem se, aby to bylo aspoň
trošku odlišné od nedělního výletu a aby to byly věci, které by mohly většinu z Vás zajímat.
Máte-li někdo s nščím z toho zkušenosti nebo připomínky, samozřejmě sem s nimi.
Moje návrhy pátečních aktivit jsou tedy následující:
1. Solné doly v Halštatu.
Halštatské solné doly jsou přístupné veřejnosti. Lze se zde seznámit s prastarým hornickým řemeslem, svézt se na hornické skluzavce a důlním vlakem a v okolí obdivovat archeologické vykopávky, protože Halštat - jedno z nejstarších obydlených míst v Evropě - je také proslulým archeologickým nalezištěm.
Kombinovaný lístek do toho dolu + na tu důlni skluzavku stojí 24 € na osobu. Skupina nad 20 osob zřejmě nebudem - tam by byla 2€ sleva. Výhodou je, že poslední prohlídka začíná v 16:30 - tudíž budem mít relativně časovou rezervu.
Doly jsou umístěny na trase ze Salzburgu do Zell am See - přibližně 50 kilometrů z cesty.
Odkaz na webové stránky v DE, EN a I je zde.
2. V korunách stromů.
Od parkoviště se jde asi 150 m k začátku stezky vedoucí do korun vysokých stromů, zde je také pokladna.
Od parkoviště se jde asi 150 m k začátku stezky vedoucí do korun stromů, zde je také pokladna.
Odtud se přes mírné stoupání dostaneme k „Malé stezce v korunách stromů“: Zde vstoupíne na první cestu, která nás zavede do světa horních vegetačních pater lesa. Naučné tabulky nás informují o různých druzích stromů podél zajímavě vedené trasy. Na jejím nejvyšším bodě si vychutnáme nádherný výhled a zároveň přímý pohled do nitra přírody. Sestup vede mírným spádem po „Dřevěné stezce“ zpět na zem.
Po tomto rozehřívacím kole pokračujeme dále po zemi. Poté dojdeme k 250 m dlouhé konstrukci „Velké stezky v korunách stromů“. Začíná nový výstup, tentokrát po 174 schodech. Z plošiny na plošinu se neustále dostáváme do větší výšky a zakrátko se ocitneme opravdu v nejvyšších patrech lesa Sauwald – v rozmezí 22 až 40 m nad kořeny stromů.
Každá plošina nabízí možnost zastavení – dopřejme si dost času, nebo z této perspektivy si přírodu může prohlížet zřídkakdy. Za jasných dnů dohlédneme daleko do Innviertlu a přes hluboké údolí Dunaje až na Šumavu. I když se loučíme se zvláštní „Výškovou stezkou“ jen neradi: Během sestupu nás čeká ještě jedno překvapení. Vedle cupitání po schodišti směrem dolů se nabízí ještě jedna jiná možnost návratu na zem, a to je 50 m dlouhá skluzavka. S trochou odvahy zažijete opravdu strhující zábavu!
Následující sestup probíhá po schodišti nebo přes atraktivní závěsný most „Schaukel-Liese“ (houpačková Líza). Mineme dva srubové domy – kdo nechce přenocovat jako vždy, má zde k tomu příležitost. Napravo od cesty se třpytí malý rybník, kolem kterého vede pěšina a zve nás na „test smyslového vnímání“. Dále pokračujeme k dětskému hřišti a poté k občerstvení jménem "Oachkatzl" (Pro ty, kteří nejsou z Horního Rakouska: "Oachkatzl" je v hornorakouském dialektu Eichhörnchen, což je veverka – viz. náš hornorakouský slovníček v záhlaví). Zde si můžete dopřát zasloužený odpočinek a občerstvení.
Následně pokračuje naše cesta kolem lesního gramofonu a dřevěného labyrintu. Vpravo se nachází liščí nora, která umožňuje pohled pod zem. Konečně se dostaneme na starou římskou cestu. Po ní dojdeme po mírném stoupní asi po jednom kilometru k výchozímu bodu.
Menší nevýhodou téhle varianty je fakt, že atrakce se nachází na cestě do Salzburgu a tudíž by bylo dobré ji navštívit již cestou a teprve poté se jet ubytovat. Záleží na skupině z Bratislavy a z Brna - jestli by to pro ně bylo zajímavé.
Vstupně je 7,50 € na osobu.
Odkaz na webové stránky v DE, EN a I je zde.
3. Farma Gut Aiderbichl pro týraná zvířata.
Farma v obci Henndorf am Wallersee cca 20 km severovýchodně od Salzburgu pečuje o týraná zvířata a je otevřena celoročně. Žije zde více než 700 zachráněných zvířat, z toho cca 270 koní, a dále skot, kozy, prasata, zajíci, krocani, husy, osli, holuby a lišky, o které se stará přes 40 zaměstnanců.
Vstupně se zde pochopitelně neplatí. I když asi budou rádi když jim někdo přispěje.
Odkaz na webové stránky v němčině a angličtině je zde.
Napsal: ned 15 srp 2010, 16:01
od dyno
Pokud někdo chce slyšet můj názor, tak já jsem všema deseti pro farmu.

Napsal: ned 15 srp 2010, 17:07
od houzar
dobré jsem sice pro sůl ale podívám se kamkoli na cokoli zajímavého
Napsal: ned 15 srp 2010, 21:21
od Gibon
Já jsem trošku pro sůl.
Napsal: ned 15 srp 2010, 22:57
od Smart Lady
beru farmu, ale ta skluzavka mě láká

Napsal: pon 16 srp 2010, 07:11
od Jirkaal
Protože nepojedu z Prahy tak hlásím, že se připojím u Shellky na hranicích. Co se týká pátečního výletu tak jsem pro sůl.
Napsal: pon 16 srp 2010, 08:31
od xlukas.cz
dyno píše:Menší nevýhodou téhle varianty je fakt, že atrakce se nachází na cestě do Salzburgu a tudíž by bylo dobré ji navštívit již cestou a teprve poté se jet ubytovat. Záleží na skupině z Bratislavy a z Brna - jestli by to pro ně bylo zajímavé.
jasne ti napsali, ze skupina ze slovenska jedou dopoledne na grossglockner

Napsal: pon 16 srp 2010, 08:35
od xlukas.cz
POZOR !
zacina krizove obdobi, kazi se vse, co se pokazit muze. uz jsem se stal taky nekolikanasobnou obeti techto hratek ze strany zlomyslnych skritku.
budte zvlast opatrni
Napsal: pon 16 srp 2010, 08:59
od Jurko
ano, mozem potvrdit, dufam ze vsetko zdarne prezijem, lebo uz sa serie vsetko co sa da

Napsal: pon 16 srp 2010, 09:02
od Markéta
Já jsem pro stromovou stezku.

ale je mi to jedno
Napsal: pon 16 srp 2010, 09:08
od houzar