Kalendář 2016 - mominace fotek

srazy, propagace, financování
Odpovědět

Jaký typ kalendáře Vám vyhovuje více?

Nástěnný
8
42%
Stolní
6
32%
Oba
3
16%
Jiný
0
Žádná hlasování
Žádný
2
11%
 
Celkem hlasů: 19

Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

Dyku, stejný super nápad jsem měla asi před dvěma lety ale problém byl v tom, že by se asi nesehnalo dost fotek. Týdenní kalendář by byl cool, i kdyby stál třeba 300,- tak by mi za to stál, protože by byl moc krásný. A kdyby byl tak dvoutýdenní 8)
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Uživatelský avatar
Ivojah
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 14 led 2010, 10:05
Bydliště: Brno

kalendář 2011 - vypadal dobře

Příspěvek od Ivojah »

Smartclubáci ahoj, ještě se vrátím k designovému vzhledu kalendářů tedy pro příští léta. Doporučil bych aby zůstaly jako kalendáře nástěnné velkoformátové s vybranými 13 fotografiemi tedy v četně úvodní stránky. A k tomu ještě aby kalendář obsahoval vyznačení svátků jak je máme určeny v České republice aby byl plně funkčně účelný když už - tedy alespoň u nás v domácnosti nějaký v kuchyni visí. Letmý pohled a vím! 52 snímků - týdnů - nebylo by to moc? Vlastní klubové kalendáře když si to člověk uvědomí, dříve jsem na to nepřišel, je vlastně exkluzivita!
Ale je to pouze můj osobní názor nic víc.
Smart40kW MCO1, je to atypické, pohledné a sympatické auto včetně jeho výkonu.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Velkoformátové kalendáře jsou bezesporu větší ozdobou, ale pokud se tu nenajde někdo, kdo by ty fotky graficky zpracoval na nějakou solidní úroveň, tak to nemá cenu řešit. Ta práce s tím byla poměrně značná. Gibon nad zpracováním trávil hodiny času a když bylo vše hotové, musel jsem zajet pro kalendáře k němu do Prahy, pak jeden po druhém zabalit opatrně do kartonu, aby se nepolámaly, objednat velké obálky, protože tady u nás je v papírnictví neměly a pak rozeslat. Samozřejmě, že by bylo možné si tyto služby zaplatit , ale cena kalendářů by se asi dost zvedla, takhle jsme je mohli nechat jen za cenu, kterou si naúčtovala tiskárna.
Se stolními kalendáři by nebyl zdaleka takový problém. Na menším formátu fotky se lecjaký nedostatek ztratí, obálky lze použít obyčejné, bez kartonu a manipulace s tím také není tak složitá. Samozřejmě, že nějaké úpravy fotek a návrh titulní strany by bylo nutné provést, ale určitě ne v takovém rozsahu.
Nechci, aby to znělo nějak výmluvně, ale pokud nemáme nikoho kdo by kalendář zpracoval, tak sám jsem ochotný pustit se pouze do zpracování stolního kalendáře. Na více mi čas určitě nezbude.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Markéta píše:Dyku, stejný super nápad jsem měla asi před dvěma lety ale problém byl v tom, že by se asi nesehnalo dost fotek.
Věřím, že spousta zajímavých fotek by se dala vybrat i z těch srazových, jsou jich tu tuny. :idea:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Ivojah
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 14 led 2010, 10:05
Bydliště: Brno

kalendáře budou příště?

Příspěvek od Ivojah »

Hm, tak s výrobou kalendářů nebyla žádná legrace ale docela solidní prácička s tahem na "branku". S Gibonem jste na tom museli každý rok dost zapracovat. To jsem si fakt nemyslel že je to tak náročné a ještě jsem se loni rozmýšlel zda ho přikoupit když už jsme kalendář měli. Tak to jsem propásl a mohl to být možná památeční. Tak nezbývá než věřit že se najde mezi tisícovkou registrovaných členů někdo, kdo by postupy práce s předlohami fotografií pro kalendáře zvládl a této činnosti se ujal. Dyku je dobré že jsi to v rubrice kalendáře - osvětlil. Ono se řekne kalendáře .............
Smart40kW MCO1, je to atypické, pohledné a sympatické auto včetně jeho výkonu.
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

je tezke, aby se nekdo nasel, protoze ten kdo vi o co jde, tak se do toho poustet nebude. a kdo o tom moc nevi, tak se do toho sice pusti, ale bude z toho mozna prusvih.
netusim, kde se stala chyba. ja mam posledni info od gibona, ze to ma hotove a jde na korektury. to bylo jeste pred vanocama. co se stalo potom, to netusim.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Alena
Příspěvky: 255
Registrován: čtv 01 dub 2010, 17:40
Bydliště: Sokolov

Příspěvek od Alena »

DYK77 píše: Věřím, že spousta zajímavých fotek by se dala vybrat i z těch srazových, jsou jich tu tuny. :idea:
To určitě ano, protože je jich spousta moc krásných :D
SMART For two 98
skype - vrbalka
Uživatelský avatar
Ivojah
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 14 led 2010, 10:05
Bydliště: Brno

KALENDÁŘE

Příspěvek od Ivojah »

Vstupuji do této již v proudu času prošlé rubriky s přáním, aby kalendáře SmartAutoclubu opět našly své místo na stránkách našeho fóra. Rozhodně nechci spustit lavinu názorů k této tématice. Vím jen od Dyka z napsaných řádků zde ve fóru, že hlavním tvůrcem a realizátorem kalendářů byl Gibon. Velmi by mě a možná i mnoho dalších členů klubu potěšilo, kdyby tento sympaák - viděl jsem ho osobně ve Valticích a třeba nověji na fotkách SMART - PARÁDY z Prahy, otevřel svou internetovou stránku ve fóru s rubrikou - Kalendáře rok 2013 a sám nebo s kamarády které kolem sebe zde ve fóru ale též jinde má, se opětovně ujal této, řekl bych, jedné z VIP klubových akcí. Třináctka je přece to pravé číslo nebo ne?
Mám zato, že se dobré časy našeho klubu vrátily nebo vracejí ( četl jsem - neshledanou v lepších časech) a ty přišly a přicházejí alespoň já to tak z aktivit klubu, (přes drobná nedorozumění) které probíhaly vnímám. Nu a kalendáře byly jednou z atraktivních věcí v činnosti klubu. Gibone, jestli jsi náhodou otevřel tuto rubriku a čteš tyto řádky ........ ale stejně - je to na Tobě náhrada není. Držím všem členům klubu kteří bychom si přáli aby opět vznikly a byly k odběru kalendáře SmartAutoclubu *1*

Přidávám dvě fotky již jen proto, že dostupnost místa nebyla až tak samozřejmá. Ale v žádném případě tím nemíním aby některá z těchto foto byla zařazena, nevím ani zda by formát vyhovoval. Spíše jsou výrazem, že nechci k tomuto tématu pouze kecat. Hezkých snímků s kombinací s přírodními nebo technickými motivy je zde ve fóru celá řada. A již v "umělecké" snaze jednotlivců v četně mojí zprostředkovat ostatním členům k pokoukání zajímavosti vzniklých z kombinací snímků našeho malého auta s místy focení a ročními obdobími nebo hezkými fotkami pořízenými účastí na klubových nebo pod tovární značkou vozidel Smart na smart srazech. Ale můžou přibýt i aktuální když se někomu fakt fotografie vydaří. Je to pouze otázka osobní iniciativy a posouzení místa focení. Ale to nejdůležitější stále zůstává viset v nezaplněném prostorů kdo to - kalendáře "na svá bedra vezme?"


A ještě něco tak mimochodem, všiml jsem si že používání úvodní stránky Smart klubu je velmi dobře využíváno k zajímavým informacím týkajících se vozidel Smart nebo o termínech konaní klubových akcí je to na bezvadné úrovni! Otevřu doménu SmartAutoclubu - "bum",spočine oko! -vím.
A s touto poznámkou již - ale ne, su z Moravy - už končím. Smartclubáky zdravím.

Obrázek
Obrázek :D
Ta první fotka nevyznívá až tak dobře co? :roll:
Smart40kW MCO1, je to atypické, pohledné a sympatické auto včetně jeho výkonu.
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

prvni je lepsi, protoze na te druhe jede auto ven z fotky.
u obou je skoda, ze je tam tak malo svetla. ale ivo, tys jednoznacne pochopil, jake fotky sme do kalendare davali a chteli - smart a "neco" ;-)

s kalendarem nevim nevim. uvidime :-)
zalozte si nekdo tema, a podle toho jake fotky se tam objevi, tak se rozhodne. vzdyt ani nevime, jestli je o kalendar zajem. dejte si do tematu i hlasovani.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jurko
Smart ACE
Příspěvky: 1394
Registrován: úte 17 bře 2009, 11:40
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jurko »

My pravdepodobne budeme robit kalendar, s temou Smartacky a ich Smarty :-)
smartcars.club
_F_A_C_E_B_O_O_K/ smart.slovensko web: smartcars.club

smart fortwo coupe 450 0,6 Red, smart fortwo coupe 451 0,8cdi Crystal White, smart forfour 453 Black to Yellow, smart crossblade original 0155
Uživatelský avatar
Ivojah
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 14 led 2010, 10:05
Bydliště: Brno

Re: Kalendáře pro 2016

Příspěvek od Ivojah »

Kalendáře. Jenom tak si píši, nezakládám nové téma o tom co kdyby se někdo disponující vnitřním elánem osobní aktivitou a schopností technických řešení z řad členů klubu našel a dokázal to provést?! Nashromáždit fotografie, zjistit počet zájemců, přibližnou cenu, zadat výrobu a rozeslat na adresy – nu není to snadná záležitost to uznávám! Ale jak lze vysledovat z termínu založení Smart Autoclubu o.s. , které se datuje do roku 2006 tak to tedy bude v roce 2016 10 let trvání klubu! Nu a k tomuto výročí by se docela hodilo přijít pro členy klubu s něčím, co potěší je zároveň užitečné a může zůstat ve vlastnictví jako suvenýr. Nu a já mám na mysli právě kalendář s třinácti fotografiemi smartů - roadster, fortwó, forfour se scenériemi přírody a popřípadě i s nějakým snímkem žen z prostředí českého a slovenského klubu. Ano do pozdního podzimu roku 2014 je daleko ale též si myslím, že čas běží, jak řekl na sjezdu ČSSD slovenský premiér Fico. Byl bych rád, kdyby se věc podařila – smartklubáky zdravím.
Smart40kW MCO1, je to atypické, pohledné a sympatické auto včetně jeho výkonu.
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Re: Kalendář 2012 - moninace fotek

Příspěvek od xlukas.cz »

ja bych rekl, ze klub je starsi nez 2006. to byl oficialne zalozeny jako pravnicka osoba.
ale klub bych rekl, ze funguje minimalne o rok del.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalendář 2012 - moninace fotek

Příspěvek od DYK77 »

Je to jak říká Ivo. Klub bude mít 2016 10let založení a 9let od registrace. Založení je určitě směrodatnější 8)
S Kimby jsme se zrovna o výročí r.2016 bavili minulý týden, a tak nějak jsme zvažovali, jestli by byl čas na uspořádání nějaké výroční akce. Mě osobně výročí lhostejné není, takže když budu stíhat a nebudou problémy, tak bych se do toho vložil.

Kalendář je dobrý nápad. Pokud se tu sejde dost fotek , tak bych si to vzal na starost, ale s podmínkou, že by šlo o stolní "A" kalendář s obrázky cca 10x10cm. Jednak je to méně náročné na úpravy fotografií, neboť v menší fotce se toho více skryje, jednak se do stolního kalendáře vejde více fotek a jednak jsem více nakloněn kalendáři, který mám při ruce a mohu do něj zapisovat záznamy, než hledat v bytě místo na zdi a vrtat díru.

Upomínkový suvenýr, ale pro koho? Pro všechny registrované určitě ne. Pro ty jenž někdy finančně podpořili klub, tak za mě ano. Pro všechny jenž by přijeli na případný výroční sraz za mne ano.
Co by tím suvenýrem mělo být? Výroční samolepka + nějaký klubový přívěsek ?
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3721
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Kalendář 2012 - moninace fotek

Příspěvek od JBC »

Myslím, že bychom mohli požádat Marka 583, jestli bychom nemohli použít nějaké jeho fotky - má je úžasné.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Kalendář 2012 - moninace fotek

Příspěvek od DYK77 »

To má, ale .... Fotky nemusí být dle mého názoru profi, jde o to, aby to byly fotky od různých členů.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Odpovědět