Kabrio - stahovací střecha

Šasí, tridion, panely, střecha, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Olii05
Smart ACE
Příspěvky: 931
Registrován: sob 26 srp 2006, 23:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olii05 »

tak to neznáš ortodoxní cabrio nadšence s heslem dokud neprší je střecha dole. cca 14dní zpátky jsme jeli do bouřky fakt velké bouřky a 95% aut z kolony jelo se střechou dole s tím že když začne tak natáhnou, nestačil jsem se divit :lol:
při zastávkách byla dole pořád je fakt že když už to bude někdo chtít udělá to :evil: (zloději a závistivci jsou všude) ale nad tím člověk nesmí přemýšlet
holt když si pořídíš cabrio je třeba ho tak brát a né že budeš mít věčně natažíno či položíno ( hardtop ) :lol:
jízda bez střechy je něco úplně jiného :P
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` ¤*smart forever*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
Uživatelský avatar
RavenS.
Smart ACE
Příspěvky: 797
Registrován: čtv 09 srp 2007, 19:23
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od RavenS. »

xlukas.cz píše:ja sem te pochopil.

a co kdyz nekde parkujes? kdyz nekam jedes vetsinou je to z domu nekam. tam nekde bych se casto bal nechat strechu otevrenou a taky kdyz je zamraceno znamena to nikam nejezdit? a v noci?

tu realizaci si nedokazu predstavit.
ja to nechavam stale otvorene (uz sme jazdili bez strechy aj pri -5 :D ale iba chvilu) riadim sa heslom radsej otvorena strecha ako rozrezana strecha, ved ked ti nieco chcu ukradnut aj tak to ukradnu.
ked prsi tak ju samozrejme zatvaram alebo ideme inym autom, vecer v tom nevidim az taky problem, zalezi kam ides
Smart Cabrio pure, 0,6 narodil sa 2001, kupeny 2006, momentalne 88000 km, cierno-oranzova
ObrázekObrázek
Smart Coupe passion, 0,6, 2001, strieborna, predany - Kosice :( ale do dobrych ruk :D
Smart Cabrio pulse, 0,6, 2001, cierno-modra, predany oproti na kopec :D
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Olii05 píše: ( hardtop ) :lol:
Nevíš čemu se směješ, nebo Ti mám připomenout jak jsi zůstal u Macochy stát na parkovišti? Proč jsi nešel s námi, musíš přeci brát cabrio takové jaké je a ne u něj 2 hodiny stát když se nic neděje :lol:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Olii05
Smart ACE
Příspěvky: 931
Registrován: sob 26 srp 2006, 23:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olii05 »

zase připomínáš? :lol: nezapomeň že sem měl Prcka krátce
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•` (¸.•` ¤*smart forever*´¨)¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

To vše vysvětluje :lol:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
hadak
Příspěvky: 220
Registrován: pát 08 kvě 2009, 11:23
Bydliště: Králův Dvůr

Příspěvek od hadak »

ja si strechu pojitil proti vandalismu a jsem v klidu.... stoji to par korun a za ten klid to stoji. myslim, ze to mam u GE. cenu si uz moc nepamatuji, ale kdyby nekdo chtel, tak zkusim zjistit. Jinak pri teto pojistce si davejte bacha aby bylo zrejme, ze to bylo umyslne poskozeno.

Kamos mel kabrio (Mazda 6 nebo co) a rano mel propalenou strechu od cigaret. Nahlasit na pojistovnu, ze cigani z balkonu kouri a ze mu hazeli vagly na strechu. Pojistovna mu toto ale neuznala, nebot napsala, ze nemuselo jit o umysl (nemuseli vedet, ze to prohori a nemuseli vedet, ze to hazi zrovna auto, ale omylem to odfouknul vitr)... Ale nakonec par dni na to mu nekdo zase prorezal strechu kolem dveri nozem a to uz pojistovna musela calovat.
Smart ForTwo Cabrio
Uživatelský avatar
hadak
Příspěvky: 220
Registrován: pát 08 kvě 2009, 11:23
Bydliště: Králův Dvůr

Příspěvek od hadak »

tak se mi porad nepovedlo nekoho yajistit pro opravu strechy. kdo by mi rekl, kolik by to stalo.... takze to mam porad jako lepsi šíbr.
Smart ForTwo Cabrio
dusan76
Příspěvky: 36
Registrován: sob 15 led 2011, 12:37
Bydliště: Bratislava- Petržalka

strecha cabrio

Příspěvek od dusan76 »

damy a pani,

konecne som sa dostal do bodu ked mozem povedat ze problem so strechou mam aj ja..

pri zatvarani, strecha v konecnej faze "neklikne"- zastavi sa centimeter pred finalnou polohou a to je vsetko. ked bola v poriadku tak to vzdy vydalo taky zvuk ako keby sa tam nieco "uzamykalo"

skusal som par krat ovladacom "douzavriet", zblizka bolo viditelene ako sa po kazdom stlaceni ovladaca strecha posunula po par mm az kym "neklikla". to bolo pred mesiacom.
po dnesom prichode domov znovu zostala stat posledny cm, ani po niekolkych stlaceniach ovladania sa nepohla. navyse asi po 4 vyskusani zmlkol aj motorcek, nabehne znova az na 3 -4 krat- ci uz otvorit alebo zavriet.

vedeli by ste mi poradit- mal niekto podobny problem?

vdaka
Smart Fortwo cabrio 0.8 cdi, 2001
dusan76
Příspěvky: 36
Registrován: sob 15 led 2011, 12:37
Bydliště: Bratislava- Petržalka

Příspěvek od dusan76 »

zavada odstranena, neskor sa k tomu pridal aj priserny zvuk pretacajuceho sa ozubeneho koliecka a lava strana strechy uz otvorit nesla vobec.
na evilution.co.uk som si nasiel navod, v mercedese kupil sadu na opravu strechy za 101 Euro- vodiace lanka, nejake plastove klipy, ozubene kolieco na motor a s Jurkom sme to spravili za necelu hodinu- staci na to jeden kluc.
strecha ide ako nova a cena sa mi nezda zla.
Smart Fortwo cabrio 0.8 cdi, 2001
Uživatelský avatar
Jurko
Smart ACE
Příspěvky: 1394
Registrován: úte 17 bře 2009, 11:40
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jurko »

pohodicka pohoda, aj napriek istym nedostatkom navodu z evilution. Ale nie je predsa nic, co by sme nezvladli, nie? :wink:
smartcars.club
_F_A_C_E_B_O_O_K/ smart.slovensko web: smartcars.club

smart fortwo coupe 450 0,6 Red, smart fortwo coupe 451 0,8cdi Crystal White, smart forfour 453 Black to Yellow, smart crossblade original 0155
Uživatelský avatar
hadak
Příspěvky: 220
Registrován: pát 08 kvě 2009, 11:23
Bydliště: Králův Dvůr

Příspěvek od hadak »

nevime prosim o nekom, kdo by se mi mohl podivat na tu strechu...?
Smart ForTwo Cabrio
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2187
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

Zdravím, od pondělí jsem majitelem Cvrčka cabrio a chtěl jsem se zeptat jestli je normální že se střecha dolu složí tak že zůstanou po stranách "kapsy "
Obrázek

více foto :
https://picasaweb.google.com/1122288716 ... directlink

PS: někde jsem viděl že střecha šla až dolu a nahoru elektricky, já to mám "poloautomat" i podle manuálu => vršek se shrne elektricky, pak spadne dolu musí se zaklapnout ručně a motorek ji zamkne. Pak se musí odemknout tlačítkem , ručně zvednout a nahoře se zase chytne elektrika. Je to tak správně ?

Díky
balda88

Příspěvek od balda88 »

Koukám, že jsi pořídil Smartíka z auto rudná, taky od nich máme smarta a pan Chot byl ochotný, ale už bych mu nevěřil ani slovo. Zaplatili jsme si výměnu oleje a dodělání výpustného šroubu na vanu a nic takového neproběhlo, dále měl být smart ve 100% stavu a nic takového nebylo. Po pravdě jsem nebyli daleko od soudu a rozmáznutí ve televizy. Doporučuji ti dej smarta někam na prohlídku a kdyžtak to s nima hned řeš.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2187
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

Ahoj, jj je to on :-)

To mne vcelku překvapuje , já jsem si od nich předloni koupil Lagunu 3,0 V6 dovezenou z CH a v pondělí jsem jí tam nechal a vzal si Cvrčka. S Lagunou jsem neměl nejmenší problém.

Mám v plánu příští týden zajet do Mercedesu a to okouknou a řeknou kde je co špatně.

Zatím najeto 500km za 2 dny a olej je stále na MAX jako byl když jsem vyjel z bazaru :P
balda88

Příspěvek od balda88 »

Třeba jsem měl takovou smůlu nebo nevim. Na place maji obytný příves a když mě viděl přijíždět tak se do něj zkoval a nechal se od kolegy zapírat, že tam neni a to už něco vypovídá. Mě hlavně u nás zarazilo, že byl ochotný a potom vlastně jsem si za něco zaplatil a nic nebylo udělálo, zjistil jsem to ale až po čase, že nebyl olej měněn a výpušták taky nikde. Nejdřív nám vykládal o historii toho smarta, že to kdysi někdo u něj koupil a po čase chtěl nového tak to tam dal naproti účet, potom jsem volal do té firmy kde byl smart předtím a zase řekli jiný příběh o tom smartu, že auto rudná natož pana Chota neznají. Myslel jsem si, že bude upřímnější když jezdí Nissanem GTR a jeho syn novou Audi A6, ale já už si tam nikdy nic nekoupím a všude budu řikat svůj příběh. Možná to mohla být náhoda nebo normální praxe což nevim, tobě přeji a nemusíš řešit co jsem řešil já. Kdybys chtěl vědět co všechno jsme řešily tak přes PM, nechci veřejně.
Odpovědět