Stránka 6 z 7
Napsal: čtv 10 dub 2008, 17:07
od M.S
Odpověď na otázku proč sem schopen si připlatit, sis dal vlastně sám:
marko583 píše:stav kazdeho motora je obraz jeho majitela... ked sa stara, tak jazdi. ked sa nestara je problem.
A pokud byl majitel svině, při najetých 15000 se jeho sviňárny ještě tak neprojevily na autě jako při 40000km.
Navíc, v Reichu jsou ceny takový, že rozdíl mezi těmato dvěma km je 1000 Euro, což mi při ceně auta kolem 11000E připadá relativně málo za větší jistotu.
Ale pokud myslíš, že Roadster s 0,7L motorem nemůže mít Smartí nemoc, a najezdí v pohodě přes 100000km, plně souhlasím, že by to byly vyhozený peníze.
Teď jde o to jaká je pravda, jestli tenhle motor drží nebo ne a kolika lidem držel neboi drží a to při jakým zacházerní. Třeba máš ty osobně výjimečný auto

a jsi jen vyjímka potvrzující pravidlo. Až tohle zjistím, bude to pro mě nosná informace.
Napsal: čtv 10 dub 2008, 19:51
od DYK77
Sedmistovku neměli jen Roadstery ale i F2. Mám dokonce stejný výkon jako
Libor S.
http://www.smart-club.cz/phpBB3/profile ... ofile&u=20
Nicméně i přes větší hmotnost Roadstera, širší kola a obsazení dvěma osobami, mi na sprintu neujel, zvláštní ...
http://www.smart.phorum.cz/Dokumenty/Vi ... sprint.mp4
Jsem zvědavý jestli motor vydrží to co ten Markovo i když mám v základu o 17KW méně. Olej měním také po cca 8.000 a to dle výrobce MOBIL 10W/40. Nijak nelaboruju s 5 nebo 0W/40 oleji, protože turbu moc nesvědčí jelikož jsou moc řídké, navíc zimní viskozitní číslo na naše klimatické podmínky bohatě dostačuje.
Jinak jako Marko, pokud plný výkon, tak po ohřátí vody a raději ještě o nějaký ten čas déle, aby se ohřál i olej.
Napsal: čtv 10 dub 2008, 23:59
od xlukas.cz
DYK77 píše:Nicméně i přes větší hmotnost Roadstera, širší kola a obsazení dvěma osobami, mi na sprintu neujel, zvláštní ...
my mame mnohem vetsi odpor vzduchu.
Napsal: pát 11 dub 2008, 08:51
od marko583
xlukas.cz píše:DYK77 píše:Nicméně i přes větší hmotnost Roadstera, širší kola a obsazení dvěma osobami, mi na sprintu neujel, zvláštní ...
my mame mnohem vetsi odpor vzduchu.
a ine sprevodovanie

do ca. 50 km/h neutecies ani mne...
Napsal: sob 12 dub 2008, 21:59
od DYK77
xlukas.cz píše:my mame mnohem vetsi odpor vzduchu.
Si myslím, že to bude zanedbatelné. Roadster nemá moc aerodinamický předek. Ta část kolem mlhovek a hluboko zapuštěná přední světla působí spíše jak lavor.
Napsal: sob 12 dub 2008, 23:01
od DYK77
Napsal: sob 12 dub 2008, 23:06
od David0600
s těma anglánama je pořád zapotřebí kalkulátor

Napsal: pon 05 kvě 2008, 13:38
od DYK77
Hroznej bordel v tom dělaj
Napsal: stř 23 črc 2008, 17:26
od facny
Poprosim Vas o radu, pred mesicem jsem si koupil smartika 0,6 99, najel jsem neco kolem 2 tis. km a vsechno v pohode az do ted. Kdyz stojim na miste na neutral tak slysim takove rusive pravidelne zvuky jakoby se neco drelo. Kdyz pridam a otacky stoupnou nad 1500 tak to zmizi, nevim jestli je to neco zleho a neni to moc slyset, ale trochu me to zacina nahlodavat jestli neni nemocnej (chripka ci co

). Najeto mam 123000 ale kolem 95 tis km se daval repas motor, coz jsem si overil tim, že na motoru je napsano ze je z 12/99 a prvni registrace vozu byla 8/99. Nesetkali jste se nekdo s takovymito rusivymi zvuky? A jinak olej v pohode, spotreba v pohode, jede v pohode, proste v pohode tak nevim jsem na vazkach....
Diky za cokoliv
Napsal: stř 23 črc 2008, 20:30
od DYK77
Mě tam, při nějakých 20.000 začalo také škrtat. Bylo to slyšet jen s vlažným motorem při nízkých otáčkách. Znělo to při jízdě jakoby škrtala zadní brzdová pakna. Když jsem čuměl do motoru, slyšel jsem to více na pravé straně. V DC vyměnili rozvodový řetízek a ozubené rozvodové kolečko co je na vačce a byl klid, prý nesymetrie.
Musel by jsi škrtání více specifikovat, aby bylo možné tady alespoň odhadem říci co by to mohlo být.
Napsal: stř 23 črc 2008, 22:13
od facny
Jo bylo by to prijemne kdyby to byl retizek, muzu to nastartovat a kouknout pod vicko oleje, nebo chcipne jako kazde novejsi auto podtlakem? Skrtani takovy jako kdyz by se neco uvolnilo ve vyfuku a je to pravidelne skrkani

pridam a zmizi to.. Kdyz jsi psal o te asimetrii ma to nejaky vliv na motor popripade muze se neco stat?
Napsal: stř 23 črc 2008, 22:21
od DYK77
Čéče nevím, ale možná máš problém jako Xlukas
http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtop ... 5&start=15
Nesymetrie by závadu žádnou způsobit neměla, v DC říkali, že to nemá na nic vliv, jen tedy ten zvuk při teplotě motoru kolem 70°C během zahřívání. Na řetízek jsem prve koukal také a nebylo lautr nic vidět, žádné opotřebení.
Napsal: stř 23 črc 2008, 23:34
od xlukas.cz
taky me to napadlo, ze by to mohlo byt podobne. ovsem ... mne to udelalo po hoodne zahratem motoru. od te doby sem to neslysel.
Napsal: čtv 24 črc 2008, 12:36
od facny
No mel jsem to na ctyrsloupu a taky me pripada ze to jde z prave strany motoru, vyloucil bych prevodovku a spojku. Tipnul bych ze by to mohl byt ten retizek, nevim jak se projevujou ruzne zavady podpalene ventily apod. to pak prece nejede vubec ne?
Napsal: čtv 24 črc 2008, 23:31
od Eldiga
ahoj fenci. ventily to nejsou, to bys poznal
ta asimetrie zní celkem logicky
