Stránka 56 z 69
Napsal: úte 03 srp 2010, 21:28
od DYK77
Jo to mě taky ne. Moje vize jak vidělat prachy je prostě nutnost bouchat kladivem a bejt z toho pořádně zmakanej, i když v praxi mi to trochu uniká

Napsal: úte 03 srp 2010, 21:54
od xlukas.cz
mimochodem, kdyz vyjizdite z parkovaciho mista, tak kdo ma prednost?
plati prednost z prava?
v praci je tolik inspirace ke vsemu moznemu, ze se vymysli snadno. cas na realizaci neni.
Napsal: úte 03 srp 2010, 21:55
od DYK77
Myslím, že ne, ale zejména na místě kde nejsou značky se nespoléhám na nic a na nikoho.
Napsal: úte 03 srp 2010, 22:05
od xlukas.cz
to je jasne.
jen sem mel nitku na co dalsiho si dat pozor pred marketou. myslim, ze se mojeho napadu chytla a zbytek prazdnin bude travit na parkovisti u obchodniho centra.
Napsal: úte 03 srp 2010, 22:10
od DYK77
Napsal: úte 03 srp 2010, 22:14
od dyno
Celý divadlo o přednosti zprava je samozřejmě holej nesmysl. Ačkoliv dneska na většině parkoviš už provozovatelé mají ceduli o tom, že na celém parkovišti máte dodržovat přednost z prava, něktěří jednodušší lidé si pak myslí, že toto platí obecně na každým parkovišti a snaží se ho vymáhat.Vysvětlení je podle mě zcela jednoduchý a velmi pochopitelný. Opodstatněný je to konkrétně v tomhle odstavci...
Podle § 2 písm. w) zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů je křižovatkou místo, v němž se pozemní komunikace protínají nebo spojují. Za křižovatku se přitom nepovažuje vyústění polní nebo lesní cesty nebo jiné účelové pozemní komunikace na jinou pozemní komunikaci.
Přeloženo do srouzimtelna... parkoviště u hypermarketu je celý účelová komunikace. Jedno konkrétní parkovací místo je sice jiná ale pořád účelová komunikace. V zákoně je jasně daný, že za křižovatku se nepovažuje vyústění účelové cesty na jiný typ komunikace - tudíž na parkovišti u hypermarketu fakticky vůbec žádná křížovatka neexistuje a tudíž nemůže nikdo vyžadovat přednost zprava, která se týká pouze křížovatky.
Jak jednoduché, že... ?

Napsal: stř 04 srp 2010, 22:46
od DYK77
Neplatí tam tedy pravidla silničního provozu. A co značky "vyhrazená místa pro invalidy"?
Napsal: čtv 05 srp 2010, 00:28
od dyno
Značky tam samozřejmě platí. Je to regulerní účelová komunikace. Když se tam stane nehoda - bude to oficiálně řešit policie, ale podle toho jak je v zákoníku definovaná křižovatka - se na tom parkovišti fakticky žádná nevyskytuje

Napsal: čtv 05 srp 2010, 16:26
od Markéta
xlukas.cz píše:to je jasne.
jen sem mel nitku na co dalsiho si dat pozor pred marketou. myslim, ze se mojeho napadu chytla a zbytek prazdnin bude travit na parkovisti u obchodniho centra.
až si tak vydělám na F4, tak tě nesvezu

Napsal: čtv 05 srp 2010, 20:54
od xlukas.cz
nemusis. ja ho mozna budu met uz brzo

Napsal: čtv 05 srp 2010, 20:57
od DYK77
a má to

celej den jsem tady na tu odpověď čekal

Napsal: čtv 05 srp 2010, 21:10
od xlukas.cz
nebyt fora, tak se cely den ani nezasmeju
Napsal: pát 06 srp 2010, 10:24
od Markéta
Napsal: stř 18 srp 2010, 14:53
od houzar
Napsal: stř 18 srp 2010, 22:28
od Blanka0600
..... "muži jsou z Marsu a ženy z Venuše" .....
