Stránka 7 z 11
Napsal: stř 08 zář 2010, 07:45
od xlukas.cz
pokud by byl robin ochotny, tak by mohl zkusit kalibraci prevodovky a tim vyzkousi i razeni stupnu, jestli je v prevodovce vse v poradku. a taky se podiva na chyby, ktere ti to ted vyhazelo.
nebo mata brabusj. ten je az z teplic. jestli bys tam pres ty kopce dojel. on by ti to byl i schopny opravit.
Napsal: pon 20 zář 2010, 20:51
od Milan Vavrek
Zdravím
Tiež som mal problém - 3 čiarky, ale bolo to len keď vonku pršalo, alebo som chodil po naozaj ve¾kých mlákach
Ošetril som všetky kontakty ktoré idú k prevodovke a spojke a aj k RJ v motore sprejom WET PROTECT e-basic. a problém sa odstránil.
Preistotu som vymenil aj olej v prevodovke. Bolo ho tam sotva 1,1 litra.
... už 8 mesiac žiadne čiarky!!!
Pre SK- sprej som objednal v SOS.SK
Napsal: čtv 14 říj 2010, 16:48
od Majkl
Dám to sem, i když nevím jestli to je stejný problém
Stává se mi, že auto nechce nastartovat. Ale tak, že se ani netočí startér, jen to cvakne. Rychlosti přepínat jdou, ale proste se neroztočí.
Jak to lze odstranit: Dám tam "A" a auto jakoby začnu roztlačovat. Jakoby škubne. To udělám dvakrát, třikrát a pak na "N" normálně nastartuju.
Může to mít spojitost s tím, že už dřív to pomalu řadilo a semtam se ukázaly 3 proužky za jízdy?
mám pocit, že jakoby převodovka nedává správný signál o zařazené rychlosti do startéru a ten protože nemá informaci o zařazeném Neutrálu, nezačne točit. Tím jak s tím cuknu, a dám zpět "N" si převodovka "uvědomí" že tam je Neutrál a řekne startéru že už může
Čím by to mohlo být?
Napsal: čtv 14 říj 2010, 18:32
od xlukas.cz
dobre, ze jsi to dal sem. chvalim te
nemuze to byt nahodou motorek, ktery radi rychlosti? nefunguje nahodou soucasne i jako cidlo zarazeneho rychlostniho stupne?
ja uz si nepamatuju, co vsecko tam mas nove.
Napsal: čtv 14 říj 2010, 18:47
od Majkl
tento motorek novy neni, jen aktuator... jak funguje netusim, ale prepokladam, ze to byla otazka na dalsi cleny fora

Napsal: ned 17 říj 2010, 22:02
od Majkl
nikdo vic neporadi?

Napsal: čtv 21 říj 2010, 14:28
od Pajik
Majkl píše:nikdo vic neporadi?

Nemuze byt chyba ve starteru ? Kdyby bylo v pytli razeni rychlosti, tak by to asi hlavne zurive blikalo trema carkama. I kdyz ze tomu pomuze to roztahavani je teda divny. Diagnostika u Vodicky neco ukaze ? Tak s tim zajed, uvidis.
Napsal: čtv 18 lis 2010, 13:31
od Majkl
Byl by schopnej a ochotnej to nekdo opravit? prosím. Výměna řadícího motorku.
Napsal: čtv 18 lis 2010, 21:48
od kuher
Mě to měnili v Merc. Olomouc. Nevím, zda to někdo vymění, snad se to musí kalibrovat. Stejně na ujetí asi 1200 km mi tam 2x naskočila chyba -///-. Při zařazení 6. st. a rychlosti asi 120 km/h. Se mi tam nechce, na jaře si udělám výlet na reklamaci.

Napsal: pát 19 lis 2010, 09:39
od Pajik
Majkl píše:Byl by schopnej a ochotnej to nekdo opravit? prosím. Výměna řadícího motorku.
A je to na 100% tim motorkem ? Jak jste to diagnostikovali ? A je nejaka predstava o tom, co ten motorek stoji ?
Napsal: pát 19 lis 2010, 10:33
od xlukas.cz
nekdo tu tento tyden nebo minuly tyden psal, ze ten motorek stoji vic nez turbo

Napsal: pát 19 lis 2010, 10:35
od Pajik
nebyla to spis cena kokot-rail pumpy ? Greg to myslim psal.
Napsal: pát 19 lis 2010, 10:40
od xlukas.cz
byla ...
ty jo, ja mam dneska den

Napsal: pát 19 lis 2010, 11:00
od kuher
Pajik píše:Majkl píše:Byl by schopnej a ochotnej to nekdo opravit? prosím. Výměna řadícího motorku.
A je to na 100% tim motorkem ? Jak jste to diagnostikovali ? A je nejaka predstava o tom, co ten motorek stoji ?
Pájik, celkem to stálo 8706.-, měl jsem slevu, mi to tam dohodil jejich zákazník, kolega z Ford-clubu, asi 8%. Sken je slabý, tak:
čidlo úhlu natočení- 1529,- , elmotor vol. 5141,- , diagn. hledání závady -497,- ,kontr. svazku el. říd. jedn. - 496,- mont. a dem. spojk. mot. - 198,- zaškol. adapt. převodky - 347,- výměna a krátký test el. mot -496,- haléře jsem zaokr. Takže motorek přijde bez slevy asi na 5,5 tis. kč.
Napsal: pát 19 lis 2010, 13:34
od Greg
už jsme se setkali s problémem se startérem, který se projevoval podobně ... špatně se vysouval takový ten "pastorek" a nešlo na poprvé nastartovat. Oprava nebyla drahá - startér šel na repasi, cena do 1500Kč tuším
Jinak ten motorek co řadí rychlosti (v případě, že je opravdu on zdrojem problémů) bych sehnal z nějakého vraku za podstatně míň, než 5,5k.