Stránka 7 z 11

Napsal: stř 08 zář 2010, 07:45
od xlukas.cz
pokud by byl robin ochotny, tak by mohl zkusit kalibraci prevodovky a tim vyzkousi i razeni stupnu, jestli je v prevodovce vse v poradku. a taky se podiva na chyby, ktere ti to ted vyhazelo.

nebo mata brabusj. ten je az z teplic. jestli bys tam pres ty kopce dojel. on by ti to byl i schopny opravit.

Napsal: pon 20 zář 2010, 20:51
od Milan Vavrek
Zdravím
Tiež som mal problém - 3 čiarky, ale bolo to len keď vonku pršalo, alebo som chodil po naozaj ve¾kých mlákach
Ošetril som všetky kontakty ktoré idú k prevodovke a spojke a aj k RJ v motore sprejom WET PROTECT e-basic. a problém sa odstránil.
Preistotu som vymenil aj olej v prevodovke. Bolo ho tam sotva 1,1 litra.
... už 8 mesiac žiadne čiarky!!!
Pre SK- sprej som objednal v SOS.SK

Napsal: čtv 14 říj 2010, 16:48
od Majkl
Dám to sem, i když nevím jestli to je stejný problém :)

Stává se mi, že auto nechce nastartovat. Ale tak, že se ani netočí startér, jen to cvakne. Rychlosti přepínat jdou, ale proste se neroztočí.

Jak to lze odstranit: Dám tam "A" a auto jakoby začnu roztlačovat. Jakoby škubne. To udělám dvakrát, třikrát a pak na "N" normálně nastartuju.

Může to mít spojitost s tím, že už dřív to pomalu řadilo a semtam se ukázaly 3 proužky za jízdy?

mám pocit, že jakoby převodovka nedává správný signál o zařazené rychlosti do startéru a ten protože nemá informaci o zařazeném Neutrálu, nezačne točit. Tím jak s tím cuknu, a dám zpět "N" si převodovka "uvědomí" že tam je Neutrál a řekne startéru že už může :)

Čím by to mohlo být?

Napsal: čtv 14 říj 2010, 18:32
od xlukas.cz
dobre, ze jsi to dal sem. chvalim te ;-)

nemuze to byt nahodou motorek, ktery radi rychlosti? nefunguje nahodou soucasne i jako cidlo zarazeneho rychlostniho stupne?

ja uz si nepamatuju, co vsecko tam mas nove.

Napsal: čtv 14 říj 2010, 18:47
od Majkl
tento motorek novy neni, jen aktuator... jak funguje netusim, ale prepokladam, ze to byla otazka na dalsi cleny fora :)

Napsal: ned 17 říj 2010, 22:02
od Majkl
nikdo vic neporadi? :(

Napsal: čtv 21 říj 2010, 14:28
od Pajik
Majkl píše:nikdo vic neporadi? :(
Nemuze byt chyba ve starteru ? Kdyby bylo v pytli razeni rychlosti, tak by to asi hlavne zurive blikalo trema carkama. I kdyz ze tomu pomuze to roztahavani je teda divny. Diagnostika u Vodicky neco ukaze ? Tak s tim zajed, uvidis.

Napsal: čtv 18 lis 2010, 13:31
od Majkl
Byl by schopnej a ochotnej to nekdo opravit? prosím. Výměna řadícího motorku.

Napsal: čtv 18 lis 2010, 21:48
od kuher
Mě to měnili v Merc. Olomouc. Nevím, zda to někdo vymění, snad se to musí kalibrovat. Stejně na ujetí asi 1200 km mi tam 2x naskočila chyba -///-. Při zařazení 6. st. a rychlosti asi 120 km/h. Se mi tam nechce, na jaře si udělám výlet na reklamaci. :shock:

Napsal: pát 19 lis 2010, 09:39
od Pajik
Majkl píše:Byl by schopnej a ochotnej to nekdo opravit? prosím. Výměna řadícího motorku.
A je to na 100% tim motorkem ? Jak jste to diagnostikovali ? A je nejaka predstava o tom, co ten motorek stoji ?

Napsal: pát 19 lis 2010, 10:33
od xlukas.cz
nekdo tu tento tyden nebo minuly tyden psal, ze ten motorek stoji vic nez turbo :wink:

Napsal: pát 19 lis 2010, 10:35
od Pajik
nebyla to spis cena kokot-rail pumpy ? Greg to myslim psal.

Napsal: pát 19 lis 2010, 10:40
od xlukas.cz
byla ...
ty jo, ja mam dneska den :roll: :?

Napsal: pát 19 lis 2010, 11:00
od kuher
Pajik píše:
Majkl píše:Byl by schopnej a ochotnej to nekdo opravit? prosím. Výměna řadícího motorku.
A je to na 100% tim motorkem ? Jak jste to diagnostikovali ? A je nejaka predstava o tom, co ten motorek stoji ?
Pájik, celkem to stálo 8706.-, měl jsem slevu, mi to tam dohodil jejich zákazník, kolega z Ford-clubu, asi 8%. Sken je slabý, tak:
čidlo úhlu natočení- 1529,- , elmotor vol. 5141,- , diagn. hledání závady -497,- ,kontr. svazku el. říd. jedn. - 496,- mont. a dem. spojk. mot. - 198,- zaškol. adapt. převodky - 347,- výměna a krátký test el. mot -496,- haléře jsem zaokr. Takže motorek přijde bez slevy asi na 5,5 tis. kč.

Napsal: pát 19 lis 2010, 13:34
od Greg
už jsme se setkali s problémem se startérem, který se projevoval podobně ... špatně se vysouval takový ten "pastorek" a nešlo na poprvé nastartovat. Oprava nebyla drahá - startér šel na repasi, cena do 1500Kč tuším

Jinak ten motorek co řadí rychlosti (v případě, že je opravdu on zdrojem problémů) bych sehnal z nějakého vraku za podstatně míň, než 5,5k.