Napsal: čtv 28 led 2010, 20:37
pokud je bezudrzbova, tak nikdy nedolivas. ono totiz neni kama. takze jen cekas az ti vyschne a bude nepouzitelna. i bezudrzbova je totiz odvetrana a tim padem se odparuje.
Vítejte na stránkach Smart autoclubu. Sem můžete vkládat své poznatky týkající se vozů Smart a tak se o ně podělit s ostatními. Máte-li potíže s přihlášením pište na postmaster(z)smart-club.cz
https://www.smart-club.cz/phpBB3/
uf... zlatej benzín... moje nová 44 za 875,-Markéta píše:Dnes jsem kupovala novou baterii do cdi ( 2001 ). Patří tam 61 Ah, podle příručky a podle toho, jaká tam byla. Je to Banner, orientační cena 2300,-.
Apollo píše:uf... zlatej benzín... moje nová 44 za 875,-Markéta píše:Dnes jsem kupovala novou baterii do cdi ( 2001 ). Patří tam 61 Ah, podle příručky a podle toho, jaká tam byla. Je to Banner, orientační cena 2300,-.
Zdravim... tak jsem včera tuto záhadu konečně rozluštil..stalo se mi několikrát že jsem při 10ti stupních pod nulou nevyjel.. když bylo něco málo pod nulou tak se mi při startu stávalo že startér pokýchaval a zhasínala celá palubovka... tak jsem si řikal a dost..taky že šla baterka pryč ..plnila svou funkci celých 7 let.. nahradil jsem ji čtyřiapadesátkou od Varty a je vše naprosto OK.Zupan87 píše:Cívky mohu změřit.. ale že by je devastoval ten mráz..tomu se mi nechce věřit... furt myslím na toho souseda co si dal novou baterku...to včerejší ráno jak tu bylo -18.. tak to bezproblémo natočil...s tou starou si nehrkl ani při -10ti..DYK77 píše:Jsem psal o Ampérech nikoli o Ah, ale vím co máš na mysli. Jde o to, že třeba 43Ah baterie umí dát startovací proud max. 300A. To je dost vysoká hodnota a dalo by se s tím svářet. Napětí baterie rapidně klesá a proud prudce roste, má to charakter zkratu. Nevím o tom, že by byl obvod startéru nějak jištěn, takže vodiče i startér musí být dimenzovány na to, aby byly schopny krátkodobě takové množství proudu vydržet. Pokud startéru bude bránit cosi v rozběhu, bude odebírat více proudu, ne však více než 300A , protože je to limitováno baterii, která více proudu nedá. Jestliže ale zařadím do obvodu baterii např. 74Ah se startovacím proudem do 650A a můj přetížený startér si řekne více jak o 300A , tak začnu startér i vodiče by krátkodobě nadměrně přetěžovat a zahřívat , což může způsobit nebezpečí spálení popř. zahoření izolace.xlukas.cz píše:dyku, co maji ah spolecneho s prenosem proudu v dratech?
Hlavní riziko bych viděl v tom, když se na startéru objeví závitový zkrat. Takový startér pak bere mnohem více proudu a má menší výkon. Je dost možné, že právě tohle je Zupanovo problém. Doporučuji změřit odpor cívek startéru, protože s ním někdo v minulosti nemusel dobře zacházet a napálil vinutí, nebo je to jen únava materiálu, která se může stát.
http://www.nejlevnejsiautobaterie.cz/in ... th=319_321David0600 píše:tak dnes ty baterie jsou na solidní úrovni všechny, teď zrovna sháním yuasu do skútra to je randál že to nechápu 30ah a chtěj za ní přes tři litry