Stránka 7 z 12

Napsal: čtv 28 led 2010, 20:37
od xlukas.cz
pokud je bezudrzbova, tak nikdy nedolivas. ono totiz neni kama. takze jen cekas az ti vyschne a bude nepouzitelna. i bezudrzbova je totiz odvetrana a tim padem se odparuje.

Napsal: čtv 28 led 2010, 20:38
od Apollo
Markéta píše:Dnes jsem kupovala novou baterii do cdi ( 2001 ). Patří tam 61 Ah, podle příručky a podle toho, jaká tam byla. Je to Banner, orientační cena 2300,-.
uf... zlatej benzín... moje nová 44 za 875,- ;)

Napsal: čtv 28 led 2010, 21:31
od DYK77
Jsem jednou chytil nějakou vadnou sérii a vrátil 3 bannerky během tří týdnů :lol:

Jinak se dolévá pouze destilovaná voda. Mělo by jí být tolik, aby desky byly potopené, zpravidla asi 1cm. Pokud dochází k rychlému odpařování elektrolytu , může to mít na svědomí vadné dobíjení - přebíjení.
Nechápu na co jsou bezúdržbové baterie dobré. Pokud je vše OK, tak snad není ani potřeba dolévat. Já dolil asi po třech letech tím způsobem, že jsem jen tak z prevence na všechny články rozlil jednu injekční stříkačku. Baterii mám 6 let a pořád máká jako ďas.

Napsal: čtv 28 led 2010, 23:01
od David0600
Apollo píše:
Markéta píše:Dnes jsem kupovala novou baterii do cdi ( 2001 ). Patří tam 61 Ah, podle příručky a podle toho, jaká tam byla. Je to Banner, orientační cena 2300,-.
uf... zlatej benzín... moje nová 44 za 875,- ;)

to byla baterka do mobilu ne :lol:

Napsal: čtv 28 led 2010, 23:26
od DYK77
Kupuji akumulátory u Akumy. Tatík tam jezdí taky a s výrobky zatím žádný problém. Do Smartu stála asi 1.200,- , byla u nich čerstvě nalitá a dobytá. Akuma je teď myslím pod Vartou :idea:

Napsal: čtv 28 led 2010, 23:54
od David0600
tak dnes ty baterie jsou na solidní úrovni všechny, teď zrovna sháním yuasu do skútra to je randál že to nechápu 30ah a chtěj za ní přes tři litry

Napsal: pát 29 led 2010, 00:19
od DYK77
:shock: to je velikost klasické moto baterie ?

Napsal: pát 29 led 2010, 11:26
od David0600
právě že ne ty rozměry dělá jen yuasa teda zatím jsem jinou nenašel

Napsal: pát 29 led 2010, 18:48
od Markéta
Tak oprava, mám Bosch a je údržbová :lol: no vidíš, já bych třeba do Akumy nikdy nešla, 4 nezávislí lidi tam po 14 dnech vraceli baterku.. takže přijde na to.. nechám to vždycky zkontrolovat na zimu s výměnou oleje a bude to

Napsal: pát 29 led 2010, 20:57
od Apollo
jj akumu nebrat... naše rodinná firma má zastoupení a poslední roky to šlo hrozně dolů s kvalitou, měl jsem ty baterky taky v autech (a to byly kupovaný jako "čerstvé") a sotva to vydrželo záruku... už se jedou jiný značky a za mnohem lepší peníze než akuma

Re: Batéria - urgent!

Napsal: ned 31 led 2010, 12:49
od Zupan87
Zupan87 píše:
DYK77 píše:
xlukas.cz píše:dyku, co maji ah spolecneho s prenosem proudu v dratech?
Jsem psal o Ampérech nikoli o Ah, ale vím co máš na mysli. Jde o to, že třeba 43Ah baterie umí dát startovací proud max. 300A. To je dost vysoká hodnota a dalo by se s tím svářet. Napětí baterie rapidně klesá a proud prudce roste, má to charakter zkratu. Nevím o tom, že by byl obvod startéru nějak jištěn, takže vodiče i startér musí být dimenzovány na to, aby byly schopny krátkodobě takové množství proudu vydržet. Pokud startéru bude bránit cosi v rozběhu, bude odebírat více proudu, ne však více než 300A , protože je to limitováno baterii, která více proudu nedá. Jestliže ale zařadím do obvodu baterii např. 74Ah se startovacím proudem do 650A a můj přetížený startér si řekne více jak o 300A , tak začnu startér i vodiče by krátkodobě nadměrně přetěžovat a zahřívat , což může způsobit nebezpečí spálení popř. zahoření izolace.

Hlavní riziko bych viděl v tom, když se na startéru objeví závitový zkrat. Takový startér pak bere mnohem více proudu a má menší výkon. Je dost možné, že právě tohle je Zupanovo problém. Doporučuji změřit odpor cívek startéru, protože s ním někdo v minulosti nemusel dobře zacházet a napálil vinutí, nebo je to jen únava materiálu, která se může stát.
Cívky mohu změřit.. ale že by je devastoval ten mráz..tomu se mi nechce věřit... furt myslím na toho souseda co si dal novou baterku...to včerejší ráno jak tu bylo -18.. tak to bezproblémo natočil...s tou starou si nehrkl ani při -10ti..
Zdravim... tak jsem včera tuto záhadu konečně rozluštil..stalo se mi několikrát že jsem při 10ti stupních pod nulou nevyjel.. když bylo něco málo pod nulou tak se mi při startu stávalo že startér pokýchaval a zhasínala celá palubovka... tak jsem si řikal a dost..taky že šla baterka pryč ..plnila svou funkci celých 7 let.. nahradil jsem ji čtyřiapadesátkou od Varty a je vše naprosto OK.

Napsal: čtv 04 úno 2010, 11:34
od jardaxm
Vyndal jsem baterii ze smarta 44ah. Dal jsem tam na zimu z octavie 66ah. Starty jak stíhačka. Sice polystyrenový kryt nepasuje (z Octavie je baterka větší) ale ty starty jsou super. Na jaře koupím zase 44ah.

Napsal: pát 05 úno 2010, 08:46
od houzar
David0600 píše:tak dnes ty baterie jsou na solidní úrovni všechny, teď zrovna sháním yuasu do skútra to je randál že to nechápu 30ah a chtěj za ní přes tři litry
http://www.nejlevnejsiautobaterie.cz/in ... th=319_321

Napsal: sob 06 úno 2010, 14:41
od David0600
nejlevnější není vždy nejlevnější, nemají správný rozměr :wink:

Napsal: ned 07 úno 2010, 19:11
od Robin
už se dělaj LiFeYPo4 baterie do auta. neni to úplně nejlevnější, nicméně do smarta by stačila ta nejmenší 20Ah. nevim kde sem to čet, nicméně určitě se to dá jednoduše najít. obecný info tady: http://gwl-power.tumblr.com/tagged/FAQ