Stránka 7 z 12

Re: Přední tlumiče a pružiny

Napsal: ned 25 říj 2015, 22:42
od xlukas.cz
Aha 451. Je to nezvyk.
Tak to nezavidim. Zadek stejny. Predek jiny.
Ja sem koupil na ebay ty levne noname sportovni pruziny. Nizsi asi o 20 mm.

Odesláno z mého GT-N7000 pomocí Tapatalk

Re: Přední tlumiče a pružiny

Napsal: pon 26 říj 2015, 18:55
od Jara
Tak jsem se pídil po sportovních pružinách a bylo mi sděleno, že jsou opravdu kratší, ale tvrdší. Tak už se v tom strácím. Koupím klasiku co tam má být a začnu s tím zápasit.

Re: Přední tlumiče a pružiny

Napsal: úte 27 říj 2015, 05:57
od xlukas.cz
Tc tech
Nesmis se divat po billstein

Odesláno z mého GT-N7000 pomocí Tapatalk

Re: Přední tlumiče a pružiny

Napsal: úte 27 říj 2015, 10:17
od cuhan
Chci se zeptat,jsou zadní pružiny ze Smarta 0.8cdi 450 shodné s benzínovou verzí?

Re: Přední tlumiče a pružiny

Napsal: úte 27 říj 2015, 22:21
od xlukas.cz
Jsou

Odesláno z mého GT-N7000 pomocí Tapatalk

Re: Přední tlumiče a pružiny

Napsal: stř 28 říj 2015, 10:28
od cuhan
Díky,myslel jsem si,když je 0.6 benzín lehčí o 80kg že by mohly být z 0.8 tvrdší... :D

Re: Přední tlumiče a pružiny

Napsal: čtv 29 říj 2015, 20:33
od Jara
[quote="xlukas.cz"]Tc tech
Nesmis se divat po billstein

Tak tlumič je venku, zítra dorazí pera (sice to samé, co tam bylo), zpět už snad nebude problém.. Tak pokud bude mít někdo stejný problém, rád se podělím jak na výměnu.

Re: Přední tlumiče a pružiny

Napsal: stř 20 dub 2016, 07:13
od kubiq
Dočetl jsem se tu, že někdo dával jiné pružiny než origo a byli měkčí.
Neměli byste na ně odkaz? Nejraději bych byl, aby se auto nesnížilo. Ale hlavně bych chtěl tedy co nejměkčí pružiny..ve výsledku i za cenu snížení.
Díky

Re: Přední tlumiče a pružiny

Napsal: stř 20 dub 2016, 12:14
od mugwai59
kubiq píše:Dočetl jsem se tu, že někdo dával jiné pružiny než origo a byli měkčí.
Neměli byste na ně odkaz? Nejraději bych byl, aby se auto nesnížilo.
To se prave obavam, ze je protichudny pozadavek, ale muzu se mylit:).

Re: Přední tlumiče a pružiny

Napsal: stř 20 dub 2016, 13:58
od kubiq
To jsem tu právě viděl někde myslím od Lukáše, že se mu auto snížilo, ale bylo měkčí. Každopádně já bych nejraději, aby bylo auto stejně vysoké, ale měkčí :D

Re: Přední tlumiče a pružiny

Napsal: stř 20 dub 2016, 15:34
od mugwai59
To si pak musis dat 2 mekky pruziny nad sebe :D .. ale pak to zase ztvrdne, hehehe, cize se bojim, ze bud nbude Smartie nizky, anebo tvrdy :D).
Auto a pruziny je vzdycky nejaky kompromis:).
Tzv. ameriky (koraby) byly tezky a tim padem i mekky "houpacky", ale zraly zase benzin jako tanky, potom mas "sportovni" vozy, ty jsou tvrdy trakare (protoze jsou lehky a delany na pricuc k silnici):).

Mel jsem kdysi na Ford Probe (dovoz Kanada) 3 stupne tuhosti tlumicu (Hard/Medium/Soft - pri tom mi decka vzadu blily :D ), prepinal si to v kabine na tunelu u rucky a serva stelovaly myslim ze predni tlumice urcite, nebo vsecky(?) uz nevim:).
Kazdopadne kdyz jsem to zapnul na Hard a potreboval predjet nekoho v (samoze prehledne) zatacce, bylo to jak prilepeny:).
Takze myslim, ze Te urcite ceka volba, te urcite neuniknes :D).

Re: Přední tlumiče a pružiny

Napsal: stř 20 dub 2016, 22:20
od DYK77
Xlukas kupoval pružiny na snížení podvozku, takže kratší a tužší. V té době jsem to řešil i já, ale bál jsem se, že auto bude moc tvrdé. Asi mě chtěl uklidnit, tak napsal, že to má po snížení měkčí, ale myslím, nebo jsem téměř přesvědčený, že to tak není. Nakonec jsem si pružiny koupil ( stejná cenová kategorie se stejným výsledkem -2,5cm na každé nápravě ) , ale ne proto, že bych uvěřil tomu, že bude podvozek měkčí. Samozřejmě je nyní tužší, jinak by šly tlumiče často na dorazy. Jsou to pružinky jak do propisky :) Jediné co v tu chvíli může podvozek obměkčit je změna zálisu kola ( změna ET do záporných hodnot ). Mám odzkoušeno, že při použití vymezovacích podložek či výměny kol s menším ET , je pak podvozek jakoby měkčí. Pocítil jsem to již s podložkami 15mm. Aktuálně mám ET vpředu 15 a vzadu -33.

Re: Přední tlumiče a pružiny

Napsal: stř 20 dub 2016, 22:53
od kubiq
Aha, no mě je celkem jedno jak bude Smart vysoký, prostě bych chtěl tu nejpohodlnější variantu co se dá sehnat :D mimo město jezdím jen výjimečně, a i tam více jak 80 až 90 nejedu. Kola mám jen jedny a střídám na nich gumy. Jsou to nějaké Aluetty, zadní kolo mám přesně s blatníkem přední téměř také (ET si nepamatuji) a na nich gumy 175/55 a 195/50 (když už jsme u toho, na kolik tuto kombinaci pneu hustíte?)

Re: Přední tlumiče a pružiny

Napsal: čtv 21 dub 2016, 09:18
od JBC
U 450 se všechno hustí na 2.0.
Kolik Tě stojí to střídání gum? A kolik času Ti to zabere (fronta v pneuservisu apod.)?

Re: Přední tlumiče a pružiny

Napsal: čtv 21 dub 2016, 09:20
od DYK77
U Roadsteru také na 2.0 bez rozdílu rozměru