Porucha řazení - sem tam neřadí tři proužky

Řešení problémů převodovky, spojky, řazení
Odpovědět
MausX
Příspěvky: 437
Registrován: úte 25 srp 2009, 08:07
Bydliště: Bohumín

Příspěvek od MausX »

Tak tomu rikam secec mazec. At se vse povede. Toto jednani autorizovaneho servisu je opravdu skandalni.
SMART MC01 - PULSE 0,8 CDi, Stream Green + Twister Yellow
19.03.2012 -> 119158 Km
19.03.2013 -> 137042 Km
19.03.2014 -> 158642 Km
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Mohl by se nam k tomu vyjadrit uzivatel Broba, ktery tam pracuje na Chodove.

Jedna vec je, ze nekdy hledani zavady u starsiho auta je komplikovane. Ale pochopil bych, kdyby to takto delal neautorizovany servis, ktery nema k opravam veskery komfort vybaveni Daimleru a support z centralni znalostni databaze oprav.

A pak zasadni vec je, jak se umi, nebo neumi komunikovat se zakaznikem. Protoze pokud oni neumeji cloveku rozumne vysvetlit, co se delalo, jak se hledalo, na co to vypadalo a proc se zamitlo v danou chvili to ci ono; tedy ten zakaznik neni urcitym zpusobem vtazen do problemu, pak je z toho nastvany. A nabira samozrejme dojem, ze se na nem chce autoservis hojit za sve chyby a ztraceny cas. No a tady to vypada, ze ti kdo komunikuji se zakazniky na Chodove to minimalne nedelaji dobre.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

pajiku, ovsem existuje i skupina zakazniku, ktere ty technicke veci nezajimaji a chteji pouze to, aby bylo jejich auto opravene a bezproblemove jezdilo. zpusob, jak toho v servise dosahnou, je nezajima. myslis si, ze pani veresovou by u bentley zajimalo, proc slysi za jizdy bouchani? ta by v lepsi pripade zajela do servisu a hodila klicky na stul, nebo spis by jim zavolala, at si pro to auto dojedou a staraji se.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

To je daný tím jaký lidi choděj do DC se starejma autama tam lidi nejezděj a ti co mají nové tak to vůbec neřeší, přijedou a opravte to, jestli to stojí víc nebo míň je vůbec nezajímá.
A třeba tady u nás jsou nasraný že se vůbec musej Smartama zabejvat, Smartům říkají mezi sebou ne Smart ale zmrd, a kdyby jenom trochu mohli tak na nich nebudou ani vyměňovat kola. :wink:
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

xlukas.cz píše:pajiku, ovsem existuje i skupina zakazniku, ktere ty technicke veci nezajimaji a chteji pouze to, aby bylo jejich auto opravene a bezproblemove jezdilo. zpusob, jak toho v servise dosahnou, je nezajima. myslis si, ze pani veresovou by u bentley zajimalo, proc slysi za jizdy bouchani? ta by v lepsi pripade zajela do servisu a hodila klicky na stul, nebo spis by jim zavolala, at si pro to auto dojedou a staraji se.
To je pravda, ten prejimaci technik by mel toto taky vnimat podle toho se zakaznikem jednat, podle toho, jak se o veci zajima, nebo nezajima. V kazdem pripade, kdyz je problem, ktery se nedari vyresit, tak je to o komunikaci.

Kupoval jsem treba nabytek v XXXLutzu. Uz to neudelam teda, byla to chyba. Ale ve skladu vydaval veci takovej tlustej, holohlavej mladej typek s brejlickama. Cekalo tam 20 nasranych lidi, protoze to bylo pred Vanocema. Vydej skladu nestihal. A ten typek ty lidi vsechny v pohode zmaknul, ze sice nebyly nadseny, ale vysvetlil jim, kdy to asi tak bude a ze to hledaj a ze je toho hodne, tak to chvili bude trvat. Tedy bezny "obsah". Ale tu "formu" te komunikace mel proste dobrou, proste ty lidi mel perfetne zmaknuty. Oni chvili pockali, dostali co chteli a byli urcite na ceste domu spokojeny. Je to o obsahu a forme.

Ten clovek na vydeji/prijmu je stejne klicovej, jako ten mechanik, co se to auto (v pripade Chodova) snazi opravit. A na to se zapomina.

Nehodnotim, jestli opravovali na Chodove dobre, nebo blbe a jestli se na Dejwovi hojej za svoje chyby, ale ze nejsou schopni v pripade problemu dostatecne komunikovat.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
scorpi4

Příspěvek od scorpi4 »

vratim sa k meritu veci..

tiez som sa zaradil ku skupine, ktora vyznava znacku aadidas...

vcera mi vysvietili tri ciarky...

dnes diagnostika ukazala chyba akuatora...tak som to rozobral, a uvidime, ci to rozchodi, alebo bude treba novy...

kazdopadne, v pripade, ze sa mi s tym nebude chciet dalej zaoberat, zaveziem auto durimu od ravens, a nech sa s tym pohra...zatial skusam vo vlastnej rezii..dovodom je to, ze nemam auto ako momentalne zaviezt do BA, kedze je to takmer 100 km...mam sice vozik, ale nie auto, ktorym by som ho potiahol..to mi pride az vjuli/cervenci domov.. :?

tak uvidime..

P.S. nema niekto doma akuator? funkcny :wink:
Uživatelský avatar
sultana
Smart ACE
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 08 bře 2006, 11:08
Bydliště: Praha 2+10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sultana »

já např tyčka stabilizátoru, velmi jednoduché :!: 4x na servisu, spojku jsem řešil jinde. Jinak zkus Martínky v Michli :idea: Ti se nebojí si lehnout pod auto a nebrat jen diagnostiku :!: :!: :!:
Smart Fortwo 450 ScotchGreen+TwisterYellow+Alu Spikeline/Sportline+stainless grill+double-pipe+knight rider
http://sultana.rajce.idnes.cz/Sultana_PROMO/
Smart Fortwo 450 Midnight Blue/Raspberry Fizz+Starline
VW Golf R-line, 2.8 V6, Wolfsburg Edition
VW Touran, 1.6TDi, B&W AtrDeco Graffiti
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

vadny aktuator pri 14tis. km?
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
scorpi4

Příspěvek od scorpi4 »

nie luki, pri 30 tis...a viem aj preco...

jazdil som s autom trikrat autoslalom, a tato prevodovka na to stavana nie je..dostalo to poriadne zabrat, som si toho vedomy..

uz som si na to kupil ine auto...

smartik je milacik, cize opravime, a zase bude len na normalne jazdenie.. :oops:
Uživatelský avatar
Duri
Příspěvky: 98
Registrován: pát 28 led 2011, 22:35
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Duri »

sultana píše:já např tyčka stabilizátoru, velmi jednoduché :!: 4x na servisu, spojku jsem řešil jinde. Jinak zkus Martínky v Michli :idea: Ti se nebojí si lehnout pod auto a nebrat jen diagnostiku :!: :!: :!:
ako tym si chcel povedat ze ja si neviem lahnut pod auto a pomerat nejake veci. teda nemusim si lahat auto si dvihnem a stojim pod nim.
toyota celica t2O
smart fortwo cabrio cdi sky blue
smart fortwo 2011 passion
Odpovědět