Rezerva -

Náhradní díly, servisy, kontakty ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Druzeta píše:Já vozím sadu na lepení s kompresorem+velkej sprej na opravu pneu+takovou sadu na zalepování děr, ještě jsem nikdy nic z toho nepotřeboval.
Dobrý je mít kompresor a když není velká díra a jenom to utíká tak se to nechá nafouknout a dojed to někam opravit.
Ja uz letos pichnul 2x.... A tak se mi ta rezerva hodila. Koupil jsem si za 300CZK takovej ten malej hever do 2 tun (mala panenka). Ma vyhodu, ze je malej a nevyhodu, ze ma malej zdvih, je kratkej. Ale udelal jsem si k tomu sadu prkének, takze si ho podlozim vzdycky tak, abych vyheveroval predek nebo zadek do minimalni vysky pro prehozeni kola.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Tak to máš asi sjetý kola a jezdíš po nějakejch střepech a hřebíkách. :roll: Já si nepamatuju že bych někdy píchnul, někdy se stalo že to trochu utíkalo, ale tak že jsem to vždycky akorát dofouknul a nemohl jsem se dokopat to dojet nechat oporavit a radši jsem to dlouho dofukoval.
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

Pajik píše:
Druzeta píše:Já vozím sadu na lepení s kompresorem+velkej sprej na opravu pneu+takovou sadu na zalepování děr, ještě jsem nikdy nic z toho nepotřeboval.
Dobrý je mít kompresor a když není velká díra a jenom to utíká tak se to nechá nafouknout a dojed to někam opravit.
Ja uz letos pichnul 2x.... A tak se mi ta rezerva hodila. Koupil jsem si za 300CZK takovej ten malej hever do 2 tun (mala panenka). Ma vyhodu, ze je malej a nevyhodu, ze ma malej zdvih, je kratkej. Ale udelal jsem si k tomu sadu prkének, takze si ho podlozim vzdycky tak, abych vyheveroval predek nebo zadek do minimalni vysky pro prehozeni kola.
a to se ti ta panenka nevleze pod predni rameno? to bys potom nemusel nic slozite zdvihat a stacilo by jen kousicek (u predniho kola. u zadku zase heveruju tu trubku napravy a tim hned zdviham kolo a nemusim resit jak moc se natahuji tlumice s pruzinama :roll:
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Vepredu heveruju za misto v prahu, co je tam na to (doufam) udelane. Dam tam hadr, abych ram neodrel a vrznu tam panenku, pod ni dam drevo. Co se pamatuju, takl Chrobak to taky vepredu heveroval za to same misto. Zadek zdviham za trubku jako ty...
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

no to jo, to misto tam na to delane je. ja to tam heveruju taky, ale ... kdyz mas kratkou panenku, tak musis zvednout jeste i o to co dovoli naprava na pruzine a tlumici. kdybys vrazil panenku pod rameno, tak to dvakrat zmacknes a mas zvednute kolo - nemusis ho podkladat. o to slo ;-)
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Druzeta píše:Tak to máš asi sjetý kola a jezdíš po nějakejch střepech a hřebíkách. :roll: Já si nepamatuju že bych někdy píchnul, někdy se stalo že to trochu utíkalo, ale tak že jsem to vždycky akorát dofouknul a nemohl jsem se dokopat to dojet nechat oporavit a radši jsem to dlouho dofukoval.
Jo to vis, Pragl neni Hradec. Tady je to drsny, navic "havarie" obecne se statisticky vyskytuji ve shlucich, takze kdyz pichnes po par letech, tak 2x za sebou a mas pak na nekolik let zase vystarano....
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Já nejezdím jenom po Hradci. :)
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Mám takový jednoramenný hever , pracuje podobně jako nůžkový hever, ale je o 50% menší. Má velký zdvih a žádná prkénka není třeba řešit.
Tohle není on, ale je podobný

Obrázek
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Puvodne jsem si chtel koupit takovy, co prodava Chrobak, ale byl drahej. Takze mikropanenka vyska v zasunutem stavu do 15cm a špalíček na miru to jisti. Proste do-do - doma dodelat :-)
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Tak toto je ten můj, je to obdoba toho co má Chrobák, viz foto výše . Vejde se do malé kabelky, kterou vozím v autě právě kvůli němu a mám tam ještě sadu menších torxů pro všechny případy. Je hodně skladnej. Nevím jaká všechna auta ho mají ve výbavě, ale asi ho budou mít všechny malé vozy PSA ( Peugeot a Citroen ) , protože jej mám v Citroenu Saxo. Tenhle jsem koupil od jednoho kolegy citroenáře za 300,- co svoje Saxo vyboural a zbyl mu jen hever. Pasuje úplně ideálně ke Smartíkovi, jinak bych ho ani nechtěl. Nosnost asi 1t.

Obrázek
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Apollo
Příspěvky: 458
Registrován: pon 11 kvě 2009, 13:19
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Apollo »

DYK77 píše:Tak toto je ten můj, je to obdoba toho co má Chrobák, viz foto výše . Vejde se do malé kabelky, kterou vozím v autě právě kvůli němu a mám tam ještě sadu menších torxů pro všechny případy. Je hodně skladnej. Nevím jaká všechna auta ho mají ve výbavě, ale asi ho budou mít všechny malé vozy PSA ( Peugeot a Citroen ) , protože jej mám v Citroenu Saxo. Tenhle jsem koupil od jednoho kolegy citroenáře za 300,- co svoje Saxo vyboural a zbyl mu jen hever. Pasuje úplně ideálně ke Smartíkovi, jinak bych ho ani nechtěl. Nosnost asi 1t.

Obrázek
no tak těhlech mám taky několik škodováci to cpali do fábiíí I. generace - maj ale nevýhodu že potřebujou rovný a pevný povrch jinak to je dost vrkalvý :wink:
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Jo jo jak nemá rovinu a pevný povrch , tak vrklavý trochu je, ale když na to dojde, tak i tak se s ním dá auto zvednout. Pokud je to někde měkký , tak tam se zapíchne asi každý hever. Na silnici tohle naštěstí nehrozí :idea:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

DYK77 píše:Jo jo jak nemá rovinu a pevný povrch , tak vrklavý trochu je, ale když na to dojde, tak i tak se s ním dá auto zvednout. Pokud je to někde měkký , tak tam se zapíchne asi každý hever. Na silnici tohle naštěstí nehrozí :idea:
Kdyz je to mekky, prijdou na slovo ty prkynka... :-)
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

DYK77 píše: ale asi ho budou mít všechny malé vozy PSA ( Peugeot a Citroen )
PSA Peugeot (107) Citroen (C1) Toyota (Aygo) :wink:
Vaše problémy hravě vyřeší naše - vodíková bomba!
L.Victorie

Příspěvek od L.Victorie »

Tak ten heverek tady na obrázku jsem už taky vyzkoušela.... Ještě že ho měl přítel v pick-upu. Jeli jsme totiž do Prahy do Ikey :D A před Benešovem je Benzina, kde jsme chtěli koupit známky, snažila jsem se zaparkovat blízko obrubníku abych nepřekážela autům jedoucím tankovat... Jenže z obrubníku trošku čouhal uraženej kanál bez poklopu, ostrej jako prase :cry: Takže jsem pneumatiku ne píchla, ale trhla. Což nejde v žádným případě slepit...
Obrázek
a tohle je ten sympatickej kanál
Obrázek

No, zkuste v sobotu sehnat někoho kdo vám přezuje :evil: Takže konečnej plán byl, že přítel s kamarádem dojedou do Ikey, koupí gauč, pojedou do Budějc, doma v garáži naloží moje zimáky a přijedou zpátky.. :D Samozřejmě jsme s kamarádkou stále zkoušely obvolávat různé servisy a zkoušet co se dalo, jenže jeden byl na výletě, jinej měl zlomenou nohu, další nebyli ochotní v sobotu pracovat... asistenční služba nám nabídla pouze odvoz auta a opravu v pondělí.. :roll:

Naštěstí se nakonec sehnal pán, kterej kvůli nám přijel zpátky domů z výletu v Mladé Boleslavi o den dřív. Další komplikace ale byla, že pneu co jsem tam měla, prý v životě neviděl, ani takovou nikdy neprodal (prý nějaké nízkoprofilové, haha), takže jediná možnost přezout obě přední kola..

Obrázek

Takže mám na předních nové protektory, jsem o 2500,- lehčí, v Ikee jsem si nedala párek na který jsem se těšila, ale dozvěděla jsem se, že si mám nechat vyměnit destičky :D Jo a doma jsme byli o 2 hoodiny dřív, než naši přítelové z Ikey.. Takže si nedovedu představit tu variantu s převozem zimních kol z Budějovic...
Odpovědět